Książka Han Solo: Gwiezdne wojny zdradzi, jak Han został wyrzucony z imperialnego lotnictwa

Artykuł/Książki 16.08.2018
Książka Han Solo: Gwiezdne wojny zdradzi, jak Han został wyrzucony z imperialnego lotnictwa

Książka Han Solo: Gwiezdne wojny zdradzi, jak Han został wyrzucony z imperialnego lotnictwa

Książkowe adaptacje kolejnych części Gwiezdnych wojen to tradycja sięgająca Nowej Nadziei. Powieści na podstawie filmów często zdradzają dodatkowe szczegóły i są bogate w nowe sceny. Swojej wersji doczeka się również Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

Tekst zawiera pojedyncze spoilery z książki Han Solo: Gwiezdne wojny.

Solowy film o Hanie Solo okazał się dużą finansową klapą, przynajmniej według miar stosowanych wobec filmów Disneya. Nie było to jednak do końca winą opowiadanej w filmie Rona Howarda historii. Znacznie większymi problemami były średni i spóźniony marketing, problemy produkcyjne i złość dużej części fandomu po Ostatnim Jedi.

Nie oznacza to, że fabuła Han Solo: Gwiezdne wojny – historie nie była pozbawiona wad i niedostatków. Wielu fanów narzekało na to, że w filmie pokazano zaledwie fragment obecności głównego bohatera w siłach Imperium. Osoby czekające na Hana latającego TIE Fighterem mogły czuć się jeszcze bardziej zawiedzone.

Te niedostatki naprawi książkowa wersja filmu. Opublikowano już pierwszy fragment powieści.

Zamieszczony na oficjalnej stronie Gwiezdnych wojen wycinek przedstawia dwie krótkie scenki z lat po ucieczce Hana z Korelii. Na pierwszej z nich nieposłuszny pilot ratuje kolegę z eskadry, ale zarazem łamie zakaz przełożonego. Han w powieści zachowuje się momentami jeszcze bardziej dziecinnie niż w filmie, co nie każdemu przypadnie do gustu. W ujawnionym fragmencie powieści nie brakuje też jednak smaczków w rodzaju nienawiści Hana do droidów:

Imperialne droidy były najgorsze. Białe Robaki nie miały wielkiego pożytku z droidów, więc Han nie był przyzwyczajony do w ich stałej obecności i uprzejmego, ale też irytującego zwracania uwagi na popełniane przez niego błędy.

Powieść Han Solo: Gwiezdne wojny – kiedy premiera?

han solo gwiezdne wojny ksiazka

Doskonały pilot, jakim jest Han Solo, oczywiście poradził sobie z atakiem i uratował towarzysza z Eksadry Onyks. W kolejnej scenie zostaje jednak pokazany przyspieszony trybunał wojenny, przed którym Solo staje za lekceważące podejście do przełożonych i złamanie bezpośredniego rozkazu. To właśnie na skutek decyzji trybunału przyszły szmugler trafia do piechoty.

Scena potwierdza jednocześnie pojawiające się od pewnego czasu plotki, że ulubieńcy fanów – Tag i Bink – trafią do kanonu. To bohaterowie prześmiewczej serii komiksów. Pojawiają się zawsze w tle wielkich wydarzeń znanych z sagi i są znani z okropnego pecha.

Z jego obu stron stali dwaj imperialni strażnicy – porucznicy Tag Greenley i Bink Otauna. Han próbował kiedyś się z nimi zaprzyjaźnić, szybko zdał sobie jednak sprawę, że to kompletne niedojdy. Potem zaczął ich unikać, zanim zabiliby go lub samych siebie.

Powieść autorstwa Mur Lafferty zadebiutuje w USA 4 września. Na razie nieznana jest data publikacji polskiego wydania, ale dotychczasowa praktyka pokazuje, że zwykle nie trzeba czekać długo.

Teksty, które musisz przeczytać:

Ahsoka Tano pojawi się w 2. sezonie „The Mandalorian”. Wiemy, kto zagra najpopularniejszą bohaterkę „The Clone Wars”

Wielu fanów „Star Wars” zgodzi się, że największym osiągnięciem „The Clone Wars” było stworzenie postaci młodej uczennicy Anakina Skywalkera. Ahsoka Tano w ciągu lat stała się jedną z najpopularniejszych bohaterek gwiezdnej sagi, czego potwierdzeniem są informacje o jej pojawieniu się w serialu „The Mandalorian”. Kto ją zagra?

News/Seriale 20.03.2020

Dołącz do dyskusji (1)

6 odpowiedzi na “Książka Han Solo: Gwiezdne wojny zdradzi, jak Han został wyrzucony z imperialnego lotnictwa”

  1. ” i złość dużej części fandomu po Ostatnim Jedi” iii automatycznie przestałem czytać. Naprawdę, kreujecie się i staracie się być profesjonalnym serwisem i strzelacie takie gafy.
    Tzw. fandom to nie jest nawet procent publiczności Gwiezdnych Wojen. Wszyscy analitycy pisali już, że tu ogromną rolę miał czarny PR wokół filmu i brak kampanii marketingowej z prawdziwego zdarzenia. Gdyby te wszystkie bojkoty miały jakiekolwiek znaczenie to Lucasfilm miałby okazję bankrutować po każdym prequelu i wydaniu Wojen Klonów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...