Nowa aktorska adaptacja animacji Disneya już powstaje. Zobacz, jak wygląda Liu Yifei w roli Mulan

News/Film 13.08.2018
Nowa aktorska adaptacja animacji Disneya już powstaje. Zobacz, jak wygląda Liu Yifei w roli Mulan

Nowa aktorska adaptacja animacji Disneya już powstaje. Zobacz, jak wygląda Liu Yifei w roli Mulan

Disney znalazł nową żyłę złota. Kolejna aktorska adaptacja kultowej animacji zmierza do kin. Wiemy już, jak wygląda filmowa Mulan, którą zagra Liu Yifei.

Aktorskie adaptacje animacji to nowy sposób Disneya na zarabianie góry pieniędzy. Obok kolejnych Gwiezdnych wojen i adaptacji komiksów Marvela, po nowej Pięknej i bestii, Księdze Dżungli i kontynuacji Kubusia Puchatka, czas na azjatycką wojowniczą księżniczkę.

To dobry moment, bo Mulan od Disneya kończy w tym roku 20 lat.

Opowieść o Mulan jest oczywiście znacznie starsza niż animacja, ale rysunkowa wersja – tak jak oryginalna historia – osadzona jest fabularnie w czasach panowania w Chinach dynastii Han. Podobnie będzie w przypadku aktorskiej adaptacji Mulan.

Protagonistką zostanie ponownie młoda dziewczyna, córka słynnego wojownika Fa Zhou. Kobieta nie chce, by jej ojciec wracał na pole bitwy. Podaje się za mężczyznę i w jego imieniu i zgłasza się do armii, żeby bronić bliskich.

mulan adaptacja aktorska liu yifei 1

W główną bohaterkę filmowej adaptacji Mulan wcieli się Liu Yifei.

Disney z okazji oficjalnego rozpoczęcia prac nad nowym filmem podzielił się właśnie fotografią, która przedstawia aktorkę po charakteryzacji. Liu Yifei, która jest jedną z najgłośniejszych chińskich aktorek ostatnich lat, w kostiumie wygląda naprawdę świetnie.

Angaż aktorki, znanej też jako Crystal Liu, do roli Mulan ogłoszono już w zeszłym roku, ale dopiero teraz dostaliśmy jej fotografię w kostiumie. Nie trudno doszukać się podobieństw do rysunkowego pierwowzoru, co dobrze wróży. Wiemy też, że oprócz niej w filmie wystąpią:

  • Donnie Yen jako komandor Tung;
  • Jet Li jako cesarz Chin;
  • Gong Li jako główny złoczyńca.

Zdjęcia, które realizowane będą w Chinach i Nowej Zelandii, już się rozpoczęły. Reżyserią obrazu zajmuje się Niki Caro, która ma w swoim dorobku Whale Rider i The Zookeeper’s Wife. Scenariusz napisali Rick Jaffa, Amanda Silver, Elizabeth Martin i Lauren Hynek. Premiera została zaplanowana na 27 marca 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

14 odpowiedzi na “Nowa aktorska adaptacja animacji Disneya już powstaje. Zobacz, jak wygląda Liu Yifei w roli Mulan”

    • Bo nie zagra tego gościa :) – Będzie czarownicą z pierwszych informacji widać że zamierzają opierać się na legendzie niż na animacji .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...