Robert Janowski nie zapyta więcej: Jaka to melodia?

News/TV 10.08.2018
Robert Janowski nie zapyta więcej: Jaka to melodia?

Robert Janowski nie zapyta więcej: Jaka to melodia?

Program rozrywkowy Jaka to melodia? emitowany w Telewizji Polskiej musi pożegnać się z prowadzącym. Robert Janowski poinformował o swojej rezygnacji.

Jaka to melodia? to polski teleturniej, który jest częścią ramówki stacji TVP1 od 1997 roku. Produkcja bazuje na amerykańskim Name That Tune, a nasza edycja zdobyła na przestrzeni lat wiele nagród. Zadaniem uczestników programu jest odgadnięcie tytułów oraz wykonawców jak największej liczby utworów po usłyszeniu jak najmniejszej liczby dźwięków.

W ubiegłym roku po 20 latach emisji Telewizja Polska wykupiła prawa do licencji tego formatu. Historycznie pierwszym prowadzącym program miał być Jacek Borkowski. Nagrano nawet kilkanaście odcinków z jego udziałem. Nie wyemitowano ich jednak, a przez dwie dekady program prowadził, nie licząc kilku występów, Robert Janowski. Aż do teraz.

Robert Janowski odchodzi z Jaka to melodia?

Informacje o tym, że prowadzący ma opuścić program, krążyły już od tygodni. Jak podaje Onet, spekulowano, że nie chciał zgodzić się na poszerzenie muzycznego repertuaru. Dzisiaj prezenter rozwiał wszystkie wątpliwości na swoim profilu na portalu Facebook, gdzie poinformował o swojej decyzji.

UDOSTĘPNICIE? Niech dotrze do tych, których tutaj nie ma. Bardzo chciałbym docenić WSZYSTKICH :)Szanowni Państwo,…

Opublikowany przez Robert Janowski Czwartek, 9 sierpnia 2018

Robert Janowski potwierdził, że umowa pomiędzy Media Corporation a TVP1 zakłada, że nagrane zostanie jeszcze 10 odcinków programu, w których on oraz pozostali członkowie ekipy Jaka to melodia? chętnie dla widzów zagrają. Potem nadejdzie jednak czas pożegnania.

Gra w „odbijanego” pomiędzy Robertem Janowskim i Super Expressem.

Prowadzący program Jaka to melodia? zdecydował się napisać swój post w kontrze do Super Expressu i skrytykował wczorajszy materiał, który przyrównywał społeczność zgromadzoną wokół programu do sekty. Potwierdził jednak, że Media Corporation nie jest już producentem programu.

Robert Janowski w swoim poście na Facebooku zaapelował też o udostępnienie dalej swojej wiadomości do fanów. Podkreślił w niej, że to nie dzięki niemu, a dzięki społeczności – gościom, zawodnikom, widzom – Jaka to melodia? otrzymało nagrody, w tym za Najlepszy Program Rozrywkowy.

Sprawa znajdzie też najwyraźniej swój finał w sądzie. Robert Janowski uznał, że nie będzie odnosił się do wszystkich zarzutów Super Expressu, ale będzie „informował na bieżąco z sali sądowej”. Przypomniał, że Super Express przegrał już raz proces o naruszenie dóbr osobistych jego żony, Moniki Janowskiej.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

27 odpowiedzi na “Robert Janowski nie zapyta więcej: Jaka to melodia?”

  1. …fchuj lamerski program, kojarzy mie sie z meganudnymi niedzielnymi ‘obiadami’ u starszych ciotek. Moze dlatego pozbylem sie telewizora 15 lat temu.

  2. Parodia programu zwanego teleturniejem. Od lat z uczciwością w tym teleturnieju było źle. Zarzuty przytaczane, prawdą są. Znam jednego z wieloletnich współpracowników..tfu, uczestników tej ściemy. Może program zacznie być faktycznym teleturniejem a nie show z wykutymi na blachę tablicami wykonawców, piosenek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...