Fragment scenariusza Gry o tron ujawnił, czym stał się dawny smok Daenerys

News/Seriale 10.08.2018
Fragment scenariusza Gry o tron ujawnił, czym stał się dawny smok Daenerys

Fragment scenariusza Gry o tron ujawnił, czym stał się dawny smok Daenerys

Wraz z pojawianiem się plotek dotyczących 8. sezonu hitu od HBO, niepostrzeżenie Gra o tron ujawniła jedną ze swoich tajemnic.

Uwaga, tekst zawiera spoilery z 7. sezonu Gry o tron.

Zapewne większość z was pamięta, że 7. – bardzo dramatyczny – sezon zakończył się jedną z najmocniejszych scen wieńczących seriale, jaką można sobie wyobrazić. Oto jesteśmy na Murze. Bohaterowie przechadzają się wzdłuż potężnych zabudowań, spodziewając się najgorszego. I najgorsze przychodzi. Pod starożytną budowlą stają oddziały Nocnego Króla, a on sam, dosiadając smoka, którego odebrał Danny, szturmuje. Smok swoim zionięciem kruszy zabudowania, niszcząc mur i pozwalając armii nieumarłych przedrzeć się na drugą stronę.

No właśnie, czym jest smok z Gry o tron?

Pamiętamy głupawą scenę, gdy nieumarli wyciągali martwego Viseriona z wody za pomocą łańcuchów. Chwilę wcześnie Nocny Król powalił go rzutem włócznią (tak było!). I teraz powstaje pytanie, czy smok pozostał smokiem, czy to tylko korpus ożywiony, tak jak ludzkie zwłoki, które do swojej armii zaprzęga władca? Wychodzi na to, że żadna z tych odpowiedzi nie jest prawdziwa.

smok gra o tron

Gdy Gra o tron nominowana była do nagród Emmy (a konkretnie ostatni odcinek 7. sezonu), należało upublicznić scenariusz rzeczonego epizodu. Scenariusz można przeczytać na stronie nagrody, nas jednak interesuje jeden z końcowych fragmentów. Opisuje on to, co aktualnie działo się z Murem, a przy okazji pojawia się tam taki fragment:

Lodowy smok odlatuje i wreszcie możemy zobaczyć go i Nocnego Króla na jego grzebiecie. Zrobił on to samo Viserionowi, co zrobił synom Crastera. Tylko że one były dziećmi, a to jest smok.

Jeśli pamiętacie, to dzieci zabrane zwyrodniałemu człowiekowi żyjącemu za murem, były przekształcane w Innych, a przynajmniej tak nam sugerowano. Wygląda więc na to, że dokładnie tą samą technikę zastosował Nocny Król na smoku. To może prowadzić do wniosku, że smok ma też inne magiczne właściwości, którymi charakteryzują się Biali Wędrowcy. Cóż, mam nadzieję, że twórcy dobrze to przemyśleli, bo to z kolei prowadzi do myśli, że może on być podatny na smocze szkło.

Portal i09 zastanawia się nawet nad tym, że jeśli ta sama technika została zastosowana zarówno na smoku, jak i na dzieciach, to możliwe, iż Białym Wędrowcem może stać się również stworzenie… martwe. Te pytania i wątpliwości zapewne w większości pozostaną bez odpowiedzi, warto jednak liczyć, że z czasem uda nam się zajrzeć głębiej do tego świata.

Premiera 8. sezonu Gry o tron już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Co słychać u Jona Snow? Kit Harington opowiedział, co myśli o MCU i zdradził, kogo z uniwersum „Harry’ego Pottera” chce zagrać

„Gra o tron” dobiegła w tym roku końca, ale Kit Harington nie może narzekać na nudę. Aktor bierze udział w pracach nad jednym z nowych filmów 4. fazy Marvel Cinematic Universe i zdradził, co czuje w związku z rolą w „Eternals”. Opowiedział też o swoim stosunku do dużych uniwersów filmowych, a w szczególności do „Harry’ego … Continued

News/Film 14.10.2019

Dołącz do dyskusji (6)

48 odpowiedzi na “Fragment scenariusza Gry o tron ujawnił, czym stał się dawny smok Daenerys”

  1. Jak wiadomo smoki pochodzą z Azji.Do Europy sprowadziły je Legiony Rzymskie w postaci drakonskiej dyscypliny nie bylo zmiłuj.Czyli na temat fikcji filmowej to tyle.Fakty to zaistnienie smoków nad Wisłą.Czyli skrzydlaty w Krakowie czy obecny morski a bardziej błotny pozbawiony szponów i paskudnej głowy w postaci Syrenki z pozostałym tylko ogonem juz bardziej rybim.Herb komesa Czerska jak i jego następców to zielony błotny smok.Wiadomo że komesem Czerska był nieślubny syn króla Anglii.W mitologii żydowskiej Tory występują trzy smoki jako systemy gospodarczo-polityczne władające światem.Skrzydlaty,morski i lądowy.Według legendy skrzydlaty z Wawelu udławił się szlakiem handlowym Wisły w kierunku na Bałtyk i pękł.Jako że systemy czyli smoki są niesmiertelne czekają na przyjscie Mesjasza który je unicestwi.Ostania wojną to sojusz Lewiatana i behomota w pokonaniu ziza czyli morskie mocarstwo i lądowe pokonuje środkowo europejskie.Jako że smoki są nieśmiertelne obecnie mamy rozkwit smoka z Azji behomota smoka ladowegl
    i międzymorze czyli domene ziza smoka skrzydlatego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...