Borys Szyc z gęstą brodą i czupryną. To przygotowania do roli Naczelnika Państwa w filmie Piłsudski

News/Film 09.08.2018
Borys Szyc z gęstą brodą i czupryną. To przygotowania do roli Naczelnika Państwa w filmie Piłsudski

Borys Szyc z gęstą brodą i czupryną. To przygotowania do roli Naczelnika Państwa w filmie Piłsudski

W Polsce powstaje coraz więcej produkcji historycznych. Jedną z nich będzie biograficzny film o Józefie Piłsudskim. Główną rolę w filmie pt. Piłsudski zagra Borys Szyc. Aktor pochwalił się właśnie przebytą przemianą.

Nie wszystkie przygotowywane właśnie dzieła historyczne stoją na poziomie takich filmów jak Braveheart. Niektórym jest znacznie bliżej do Korony królów. Historia zostaje w tych pseudohistorycznych dziełach pokazana przez pryzmat ideologii, a nie faktów historycznych. Wiele produkcji pokazuje także wygładzoną, podręcznikową wersję historii. I podobne są również kreacje aktorów (jak widać po niedawnej kreacji Marcina Bosaka w ramach cyklu Żywe obrazy historii).

Wywołuje to wiele kontrowersji, o czym świadczą sprzeczki wokół filmu Legiony. Wydaje się jednak, że podobnych obaw nie trzeba mieć w kontekście filmu Piłsudski. Biografia opowiada o wczesnych latach działalności politycznej późniejszego Naczelnika Państwa.

https://www.instagram.com/p/BlHyRYSB8SC

W tytułową rolę wcieli się aktor Borys Szyc. Zdjęcia do produkcji zaczęły się dzisiaj. Szyc spędził kilka godzin na długiej wizycie w charakteryzatorni. Wszystko po to, żeby upodobnić się do Piłsudskiego przebywającego w zakładzie dla obłąkanych w Petersburgu. Do szpitalu św. Mikołaja polityk wówczas związany z PPS-em trafił po tym, jak symulował w więzieniu obłęd.

Znany z poczucia humoru Borys Szyc przeprowadził z całego wydarzenia transmisję na Instagramie i InstaStories.

Na pierwszych opublikowanych materiałach zza kulis filmu aktor prezentuje się naprawdę imponująco. Z pokaźną brodą i potarganą czupryną niczym nie przypomina wielkiego wodza, jakiego znamy z późniejszych przedstawień Piłsudskiego. Twórcom filmu – reżyserem jest Michał Rosa znany z Czasu honoru – zależy właśnie na przypomnieniu mniej znanych, a bardzo ciekawych losów Piłsudskiego:

Zaczynamy dziś opowieść o Piłsudskim. Nie dziadku i wielkim wodzu ale człowieku pełnym emocji i pasji, bliskim depresji i śmierci, terroryście rzucającym bomby i napadającym na pociągi, liczącym głównie na siebie, często egoiście, kochającym gorąco i namiętnie mężczyźnie z wizją kraju który kochał ponad wszystko – napisał Szyc na Instagramie.

W filmie oprócz Borysa Szyca zagra Magdalena Boczarska. Według początkowych informacji, pojawiających się w zimie zeszłego roku, Piłsudskiego miał zagrać Dawid Ogrodnik. Z czasem zmieniono jednak koncepcję. Szyca mogliśmy ostatnio oglądać w nagrodzonym w Cannes filmie Zimna wojna.

Na ten moment nieznana jest jeszcze data premiery filmu Piłsudski.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

16 odpowiedzi na “Borys Szyc z gęstą brodą i czupryną. To przygotowania do roli Naczelnika Państwa w filmie Piłsudski”

  1. Wiecie co? Lubie polską historię ale do jasnej ciasnej polska historia to nie tylko XX wiek (chociaż tego filmu akurat jestem ciekaw, piję w tym poście ogólnie do historycznej części polskiej kinematografii). Wciąż czekam, ale się chyba nie doczekam, na produkcję o Jagiellonach od HBO (chodziły gdzieś kiedyś jakieś słuchy, że ma taki serial powstać). Mogła by to być polska odpowiedź na dynastie Tudorów. Fajnie by było też jakby kiedyś powstał serial o początkach polskiej państwowości (mam tu na myśli czasy Mieszka I), ale nie tasiemiec pokroju Korony Królów z badziewną grą aktorską, przynajmniej części aktorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...