REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze seriale Amazon Prime Originals - od czego warto zacząć?

Amazon Prime Video masowo dodaje polskie tłumaczenia do swoich filmów i seriali. Czas przyjrzeć się bliżej Prime Originals, a więc produkcjom dostępnym wyłącznie w ramach tej usługi.

09.08.2018
13:12
top prime originals
REKLAMA
REKLAMA

Najwyższy czas przestać traktować Amazon Prime Video po macoszemu. Co prawda aplikacje klienckie usługi nadal nie są dostępne z polskim interfejsem, a ona nadal rozlicza się z nami w euro zamiast w złotówkach, ma jednak bardzo bogatą ofertę filmów i seriali – w tym tych po polsku – za niewygórowaną cenę.

Jak każda licząca się usługa VoD na rynku, również i Amazon inwestuje w produkcje na wyłączność – a więc takie, które nie są dostępne w żadnym innym miejscu. Są to zarówno produkcje autorskie, jak i wykupione od innych wytwórni. Sprawdziliśmy dla was ofertę Prime Originals i wybraliśmy, naszym zdaniem, te najciekawsze.

TOP 11 Prime Originals

Dawno nie było tak dowcipnego i udanego serialu komediowego w usługach VoD. Tytułowa Miriam Maisel (w tej roli znana z House of Cards Rachel Brosnahan) wiedzie wymarzone życie w Nowym Jorku. Pewnego dnia jednak zostawia ją mąż. Zapijając smutki, wdrapuje się pijana na scenę jednego z klubów i zaczyna odgrywać standuperkę. Jak szybko zauważa publiczność i właściciel klubu, Maisel jest w tej roli doskonała. Kariera scenicznego komika staje się ucieczką dla głównej bohaterki. Choć fakt bycia popularną kobietą w szowinistycznych latach sześćdziesiątych jest nieco problematyczne…

John Tavner to tajny współpracownik CIA. Pracuje pod przykrywką jako inżynier dla wielkiej firmy przemysłowej, nie mając o tej pracy zielonego pojęcia. Musi jednak zachowywać pozory, by wykonać swoją misję. A jest nią transfer pieniędzy pomiędzy dwoma miejscami. Budowany przez jego mocodawcę rurociąg ma mu w tym pomóc. Pech chciał, że scenarzyści serialu co rusz rzucają Tavnerowi kłody pod nogi. Napięcie rośnie, rozładowywane od czasu do czasu przez poczucie humoru scenarzystów. A finał serialu zostanie wam na długo w pamięci.

David Shore (Dr. House) zdecydował się stworzyć serial wspólnie z Bryanem Cranstonem (Breaking Bad) i Grahamem Yostem (Justified: Bez przebaczenia) – to powinno samo w sobie stanowić wystarczającą rekomendację. Wspomniany Cranston nie tylko współtworzy Sneaky Pete’a, ale również w nim występuje: gra Vicka, któremu Marius (w tej roli Giovani Ribsi) wisi kupę pieniędzy. Nie ma środków na zwrot długu, więc wpada na szalony pomysł: wymyka się do Connecticut, gdzie podaje się za Pete’a – swojego kolegę z celi. Zna go na wylot – wszak spędził z nim lata w jednym pomieszczeniu – a rodzina Pete’a widziała go ostatni raz, gdy miał 11 lat.

Dziwadło. Debil. Zboczeniec. Postać grana przez Jeffrey’a Tambora w serialu Transparent nie ma łatwego życia. Główny bohater na starość dojrzał do decyzji o zmianie płci, zdając sobie sprawę, że zmarnował zbyt wiele czasu, żyjąc jako kobieta w ciele mężczyzny. Brzmi jak infantylna kampania edukacyjna środowisk LGBTQ, nie dajcie się jednak zwieść – Transparent to doskonałe połączenie dramatu, serialu obyczajowego i komediowego, wypełnionego ciekawymi postaciami, które na swój sposób muszą uporać się z decyzją głównego bohatera. Co często prowadzi do absurdalnych sytuacji.

Czy wy też macie wrażenie, że wszystkie telewizyjne produkcje o prawnikach zaczynają zamieniać się w opery mydlane? Goliath to staroszkolny, hardkorowy serial od Davida Kelleya (znany z Kancelarii adwokackiej i Orłów z Bostonu). Jego główny bohater to Billy McBride (w tej roli Billy Bob Thorton), zdolny, uzależniony od alkoholu prawnik. Pewnego dnia na jego biurku ląduje sprawa przeciwko wielkiej firmie technologicznej. Pech chciał, że reprezentują ją była żona McBride’a (Maria Bello) i jego niegdyś-przyjaciel-dziś-arcywróg (William Hurt). Oczywiście, że McBride przyjmuje wyzwanie.

Akcja serialu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, w roku 1985. Główny bohater, David, zakończył szkołę średnią i wybiera się do college’u. Na razie jednak ma wakacje i te przyjdzie mu spędzić w tytułowym Red Oaks, czyli kompleksie wypoczynkowym dla bogatych snobów. David zostaje pomocnikiem w klubie tenisowym i wygląda na to, że będzie to szalony i niezwykły czas w jego życiu. I dość wesoły – Red Oaks to zdecydowanie serial przede wszystkim komediowy.

Rodrigo to znany i ubóstwiany dyrygent i skrzypek, prowadzący zespół nowojorskiej Orkiestry Symfonicznej. Mężczyzna budzi wiele kontrowersji ze względu na sposób swojej pracy, a także sposób bycia. Serial zaczyna się od przygotowań do wielkiego występu. Te zmagania obejrzymy jednak nie z perspektywy Rodrigo, a z perspektywy głównej żeńskiej bohaterki, Hailey, która właśnie dostała się do zespołu. Dziewczyna gra na oboju i za wszelką cenę chce poświęcić muzyce i temu instrumentowi przyszłość. Jak się okaże, praca z Rodrigo i wejście w szeregi grupy muzycznej nie są takie łatwe i przyjemne, a przyszłość wcale nie wygląda na usłaną różami.

Tytułowy bohater to detektyw, który pracuje w wydziale zabójstw. Podczas pościgu zabija podejrzanego o seryjne morderstwa i gwałty mężczyznę. Teraz jest oskarżonym w procesie o bezprawne użycie broni i zabicie niewinnej osoby. Nie może pracować, ale też nie może porzucić swojego powołania, jakim jest tropienie bandytów. Decyduje się w końcu wplątać nielegalnie w nowe śledztwo.

The Grand Tour to program motoryzacyjny, tworzony przez magiczną czwórkę, pracującą wcześniej jako Top Gear dla BBC. Mowa oczywiście o prowadzących Jeremym Clarksonie, Richardzie Hammondzie i Jamesie Mayu, a także producencie Andym Wilmanie. Wzorem Top Geara wróciło również telewizyjne studio, ale jego rola jest znacząco mniejsza niż w oryginalnym programie motoryzacyjnym BBC. Kluczowe są tu wielkie wyprawy w pięknych samochodach, opowiadane jeszcze piękniejszymi zdjęciami.

Kolejna adaptacja twórczości Dicka. Tym razem przeniesiemy się do alternatywnej historii, w której Stany Zjednoczone 1962 roku zostały podzielone między siły Osi – Japonię oraz III Rzeszę. Dwa mocarstwa wprowadziły w USA swoje rządy, całkowicie zmieniając sposób życia Amerykanów. Ulice Nowego Jorku są patrolowane przez umundurowanych policjantów, z charakterystycznymi opaskami na ramionach. To naziści jako pierwsi wynaleźli bombę atomową i to oni ostatecznie wygrali wojnę, podbijając Europę oraz obie Ameryki. Od konfliktu minęło jednak wiele lat, z kolei indoktrynacja obywateli dawnego USA sprawiła, że minione wartości i miniony styl życia zostały dawno zapomniane.

REKLAMA

Amerykańscy bogowie to jedna z najsłynniejszych powieści Neila Gaimana. Mroczna historia doczekała się serialowej ekranizacji. Dość rozbieżnej względem oryginału, ale – zdaniem krytyków – w odpowiedni sposób, dzięki czemu opowieść nie straciła na przeniesieniu jej do innej formy. Głównym bohaterem jest Cień, który właśnie wychodzi na wolność po odsiadce. Dowiaduje się, że jego ukochana żona zginęła w wypadku samochodowym. To jednak początek problemów: Cień wkrótce odkrywa, że ma okazję wykazać się w konflikcie między prastarymi a nowożytnymi bogami Ameryki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA