Po Belfrze i Kruku nadszedł czas na Nielegalnych. Nowa produkcja Canal+ już wkrótce będzie dostępna dla widzów. Nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie i wciągającej historii o polskim wywiadzie. Potwierdza to opublikowany właśnie teaser serialu Nielegalni.

Nielegalni to pisarskie dziecko Vincenta S. Severskiego, czyli byłego pułkownika polskiego wywiadu. Składająca się z czterech powieści seria wkrótce pod wydaniu zyskała miano bestsellera. Niedługo później zaczęły się pojawiać pierwsze informacje o serialowej adaptacji Nielegalnych. Produkcją serialu zajął się Canal+.

Stacja zapowiada Nielegalnych jako produkcję szpiegowską tworzoną w technologii 4K. Akcja serialu toczyć się będzie wokół działalności wydziału Q, elitarnej jednostki wywiadu, która podejmuje się najtrudniejszych misji. Głównym bohaterem będzie Konrad Wolski – funkcjonariusz wydziału, który po przejęciu białoruskiego handlarza bronią dowie się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Wolski, grany przez Grzegorza Damięckiego, pojawia się na najnowszym traserze produkcji.

To już drugi klip udostępniony przez Canal+ związany z serialem Nielegalni.

Oba materiały zapowiadają dużą dawkę akcji i adrenaliny w różnych lokacjach. Fabuła serialu toczy się w Warszawie, Sztokholmie, Stambule i Mińsku. Nie jest póki co pewne, na ile serial będzie odpowiadać powieści Severskiego. Jak jednak przyznał Damięcki w rozmowie z redakcją Spider’s Web Rozrywka, autor Nielegalnych miał bezpośredni wpływ na kształtowanie jego roli:

Odbyłem z Severskim całą masę spotkań. Opowiedział mi o charakterystyce ludzi pracujących w tajnych służbach, jak są wybierani do tej pracy; to są najlepsi z najlepszych, to nie może być człowiek, który wpadnie w panikę w momencie lekkiego zagrożenia.

Według zapowiedzi twórców Nielegalni nie mają być tylko typowym serialem sensacyjnym. W swojej głębi ma to być produkcja o ludziach, którzy pokonują swoje słabości i poświęcają się dla bezpieczeństwa swojego państwa. Czy produkcja dorówna pierwszym sezonom Belfra i Kruk. Szepty słychać po zmroku? Przekonamy się o tym już wkrótce.

Premiera serialu Nielegalni planowana jest na jesień 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

11 odpowiedzi na “Agent Damięcki w akcji. Nielegalni od Canal+ z nowym zwiastunem”

  1. Strasznie bombastyczne te zajawki jak na filmy szpiegowskie…Po “Homeland”, “The Americans” lub świetnego “Le Bureau” francuskiego należy sie spodziewać, że nawet były agent komunistycznego wywiadu PRL prochu nie wymyśli, a Canal+ z niego wybuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...