Michael Jackson cały czas inspiruje artystów. Nowy teledysk do piosenki Behind the Mask

News/Muzyka 08.08.2018
Michael Jackson cały czas inspiruje artystów. Nowy teledysk do piosenki Behind the Mask

Michael Jackson cały czas inspiruje artystów. Nowy teledysk do piosenki Behind the Mask

Michael Jackson nie bez powodu doczekał się miana Króla Popu. Śmierć muzyka w 2009 roku wielu zasmuciła, ale Jackson inspiruje twórców do dzisiaj. Właśnie opublikowano nowy teledysk do jego mało znanego utworu Behind the Mask.

Cały świat zna największe hity Michaela Jacksona. Genialny, ale i kontrowersyjny muzyk wydał za swojego życia dziesięć albumów studyjnych. W tym doskonałe Thriller i Bad, z których pochodzą takie utwory jak Billie Jean, Beat it, Thriller, Dirty Diana czy Smooth Criminal. Wiele z nich trafiło zarazem na single.

Thriller to nie tylko doskonały album, ale także najbardziej dochodowa płyta w historii. Na całym świecie płyta rozeszła się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. A w Stanach Zjednoczonych album zdążył się już pokryć 33-krotną platyną. A to tylko niewielka część utworów artysty. Michael Jackson był niezwykle płodnym twórcą, o czym świadczy również liczba jego utworów wydanych pośmiertnie.

Michael Jackson: Behind the Mask – co to jest?

Jedną z takich piosenek jest Behind the Mask. To cover japońskiej grupy Yellow Magic Orchestra, która zyskała sławę na początku lat 80. dzięki swoim elektronicznym brzmieniom i autoironicznemu podejściu do gatunku. Warstwa melodyczna utworu powstała początkowo jako podkład reklamy firmy Seiko. Pełnoprawny utwór ze słowami po angielsku napisanymi przez Chrisa Mosdella pojawił się na płycie Solid State Survivor.

Cover autorstwa Jacksona miał planowo pojawić się na płycie Thriller, z powodu braku porozumienia między ludźmi muzyka i zespołem Yellow Magic Orchestra, co do wysokości wynagrodzenia za użycie utworu. Zremiksowana wersja trafiła dopiero na pośmiertny album Michael w 2010 roku.

Teraz Behind the Mask doczekał się wideoklipu autorstwa duetu Agressive.

Teledysk przedstawia ludzi bawiących się w klubie. Wszyscy ukryci są za wymyślnymi maskami, niczym z karnawału w Wenecji. Nie brakuje także podobizn Michaela Jacksona z różnego okresu kariery. Opublikowany w poniedziałek na oficjalnym profilu artysty na YouTubie klip został wyświetlony już ponad 2 mln razy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...