Hillary Clinton i Steven Spielberg o sufrażystkach

News/Film 02.08.2018
Hillary Clinton i Steven Spielberg o sufrażystkach

Hillary Clinton i Steven Spielberg o sufrażystkach

Hillary Clinton nie została pierwszą kobietą-prezydentem w Stanach Zjednoczonych. Była Pierwsza Dama postanowiła zmienić zawód i zająć się robieniem filmów. Jej pierwsza produkcja powstanie we współpracy ze Stevenen Spielbergiem i opowie o walce kobiet o prawo do głosowania.

Rola producent wykonawczej to stanowisko często niedoceniane, ale niezwykle ważne przy kształtowaniu produkcji telewizyjnych. A takim właśnie dziełem będzie The Woman’s Hour, czyli pierwszy wspólny projekt Clinton i Stevena Spielberga oraz jego firmy Amblin Television.

Była sekretarz stanu postanowiła przenieść na mały ekran bestsellerową książkę Elaine Weiss, która opowiada historię kobiet walczących o prawo Amerykanek do brania udziału w powszechnych wyborach. To historia poświęcenia, nieustępliwości i zwycięstwa mimo przeciwności losu. Clinton nie ukrywa, że opowieść Weiss jest nie tylko pasjonującą historią, ale również źródłem nadziei dla współczesnych kobiet:

Rozgrywająca się na przestrzeni sześciu tygodni w lecie 1920 roku The Woman’s Hour to naprawdę wciągający dramat i inspiracja dla młodych i starych, kobiet i mężczyzn w tych trudnych czasach. Wiele mogło pójść źle, ale te amerykańskie kobiety nie liczyły się z odmową. Jestem podekscytowana wizją pracy z Elaine, Stevenem, by wprowadzić ten projekt do telewizji.

elaine weiss the womans hour

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy The Woman’s Hour będzie serialem czy filmem telewizyjnym.

Clinton ma być jednak bardzo poważnie zaangażowana w produkcję, wybór scenarzystów i reżysera. To nie jedyna ważna postać amerykańskiej polityki, która w ostatnim czasie zdecydowała się na współpracę producencką z gigantem światowej rozrywki. Na podbój Netfliksa zdecydowali się Barack i Michelle Obama.

W tym samym czasie dalsze projekty rozwija Steven Spielberg. Słynny reżyser pracuje nad filmem poświęconym grupie Blackhawk znanej z komiksów DC. Dla Amazona produkuje z kolei mini-serial, w którym opowie historię podboju cywilizacji Azteków przez Hernana Corteza.

Hillary Clinton i Steven Spielberg planują sprzedać produkcję Netfliksowi, HBO lub któremuś z mniejszych graczy na rynku.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Park Jurajski” sprawił, że w latach 90. pokochaliśmy dinozaury. Ale nauka odkryła od tego czasu wiele nowych faktów na ich temat

Na platformie Netflix zadebiutował nowy serial umiejscowiony w uniwersum „Jurassic World” i zatytułowany „Park Jurajski: Obóz Kredowy”. Produkcja skierowana częściowo do nastolatków może mieć jednak problem w obudzeniu fascynacji prehistorycznymi gadami jak w latach 90. Paradoksalnie dlatego, że twórcy wciąż trzymają się błędnego myślenia o dinozaurach.

Artykuł/Film 17.09.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...