Polskie seriale sensacyjno-kryminalne od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Produkcje pokroju Kruka i Watahy były do tej pory raczej domeną telewizji kablowych. Swoich sił w gatunku z pomocą serialu Ślad spróbuje też Polsat.

Okres wakacyjny to czas wzmożonej pracy na planach zdjęciowych polskich seriali. Większość produkcji to kontynuacje znanych od lat marek, ale w tym sezonie pojawiło się też kilka nowości. Jak choćby nowy serial Showmaxa Rojst. Swoją niespodziankę przygotowała też stacja Polsat, która właśnie zapowiedziała powstanie serialu Ślad.

Ma to być produkcja kryminalna, która opowie o działalności Centralnego Wydziału Śledczego Policji. To właśnie jego członkowie zajmą się ściganiem najbardziej niebezpiecznych przestępców. Oprócz efektownych pościgów i pasjonujących spraw zwiastun obiecuje również dużo pracy kryminologicznej.

Na podstawie pierwszych materiałów ujawnionych przez producenta można wywnioskować, że Ślad będzie przypominał produkcje z serii CSI.

Nie ma więc co szykować się na produkcję pokroju Belfra czy Kruka. Z drugiej strony powtarzanie cudzych schematów trudno byłoby uznać za oryginalne działanie. Nie miałoby też większego sensu, bo odbiorcy Telewizji Polsat różnią się od typowego widza HBO czy Canal+.

W produkcji wystąpią znani i utalentowani aktorzy m.in. Włodzimierz Matuszak, Przemysław Bluszcz, Mariusz Jakus i Aleksandra Hamkało. Akcja Śladu toczy się we Wrocławiu, a producentem serialu jest firma Tako Media.

Serial Ślady zadebiutuje na antenie już 10 września.

Teksty, które musisz przeczytać:

Kapuczyna raz! Jestem Grażyną i się tego nie wstydzę

Społeczna izolacja już tak chyba ma, że wyciąga z człowieka jego prawdziwą naturę. Czego nauczyłam się o sobie podczas pandemii? Nieoczekiwanie „diagnoza” przyszła ze strony redakcyjnych koleżanek, które jednomyślnie okrzyknęły mnie Grażyną. I wiecie co? Wcale się tego nie wstydzę.

Felieton/Trendy 22.10.2020

Dołącz do dyskusji (1)

3 odpowiedzi na “Polskie CSI, czyli nowa produkcja Polsatu. Zobacz zwiastun serialu Ślad”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...