Harry Hole powróci w nowej książce. Jo Nesbø zapowiada powieść Knife

News/Książki 19.07.2018
Harry Hole powróci w nowej książce. Jo Nesbø zapowiada powieść Knife

Harry Hole powróci w nowej książce. Jo Nesbø zapowiada powieść Knife

Harry Hole powróci w kolejnej książce Jo Nesbø. Norweski autor zapowiedział nowe przygody bohatera w książce Knife. Powieść ukaże się w przyszłym roku.

Badał sprawę przemyconego karabinu snajperskiego, zgłębiając przy tym światek norweskich neonazistów. Prowadził śledztwo w sprawie morderstwa oficera Armii Zbawienia, ściągając na siebie uwagę środowisk imigrantów. Nawet po odejściu z policji zajmował się rozpracowaniem rynku handlu narkotykami. A to jeszcze nie koniec.

Harry Hole wraca w nowej książce Jo Nesbø.

Norweski pisarz zapowiedział wydanie dwunastej już powieści z udziałem detektywa. Niewiele wiadomo na temat fabuły utworu, jednak prawdopodobnie będzie ona oparta o luźne zakończenie wydanego w zeszłym roku Pragnienia. Jak podaje portal Crime Fiction Lover, Harry ma obudzić się na kacu i pokryty krwią. W nowej książce ponownie stawi czoła dawnemu wrogowi oraz zmierzyć się z najmroczniejszym dotychczas problemem.

Powieść zatytułowana będzie Knife.

Taki tytuł daje do zrozumienia, że śmiało można oczekiwać klimatu podobnego do poprzednich odsłon przygód Harry’ego Hole. Należy zatem spodziewać się brutalnych morderstw, mrocznego klimatu i litrów whisky.

Powieść ukaże się 11 lipca 2019 roku.

Jo Nesbø należy do najpopularniejszych skandynawskich autorów kryminałów. Jego książki, przetłumaczone na wiele języków, sprzedano w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy na całym świecie. Oprócz cyklu o Harrym Hole Nesbø ma także na koncie serię dla dzieci o Doktorze Proktorze oraz osiem osobnych dzieł. Ostatnie, zatytułowane Makbet, ukazało się w kwietniu tego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

8 odpowiedzi na “Harry Hole powróci w nowej książce. Jo Nesbø zapowiada powieść Knife”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...