Ponad 100 seriali z polskimi tłumaczeniami na Amazon Prime Video. Wybraliśmy te najlepsze

Top/Seriale 17.07.2018
Ponad 100 seriali z polskimi tłumaczeniami na Amazon Prime Video. Wybraliśmy te najlepsze

Ponad 100 seriali z polskimi tłumaczeniami na Amazon Prime Video. Wybraliśmy te najlepsze

W sieci krążą plotki, jakoby już tej jesieni Amazon miał dokonać oficjalnej ekspansji na polski rynek. Jego usługa Amazon Prime Video jest już u nas od pewnego czasu dostępna, a od relatywnie niedawna znaczna część treści doczekała się polskich tłumaczeń.

Amazon Prime Video jest dostępny w Polsce… teoretycznie. Usługa nie blokuje swojej dostępności w naszym kraju i bezproblemowo przyjmuje użytkowników z kontami i kartami płatniczymi zarejestrowanymi na Polskę.

Celowo używam słowa teoretycznie, bowiem Prime Video w żaden sposób nie jest przygotowany na polskiego klienta. Żadna z aplikacji klienckich nie jest dostępna w polskim języku, zaś rozliczenia abonamentowe odbywają się nie w złotówkach, a w euro. Nadal też wiele treści nie ma dostępnych polskich tłumaczeń. Choć, jak wykazał nasz rekonesans, wersji z lektorem i napisami przybywa w coraz szybszym tempie.

Okazuje się, że już teraz Amazon Prime Video jest doskonałym źródłem świetnych seriali. Nawet jeżeli nie znamy języka angielskiego.

Amazon Prime Video – seriale z polskimi tłumaczeniami

Bosch

Tytułowy bohater to detektyw, który pracuje w wydziale zabójstw. Podczas pościgu zabija podejrzanego o seryjne morderstwa i gwałty mężczyznę. Teraz jest oskarżonym w procesie o bezprawne użycie broni i zabicie niewinnej osoby. Nie może pracować, ale też nie może porzucić swojego powołania, jakim jest tropienie bandytów. Decyduje się w końcu wplątać nielegalnie w nowe śledztwo.

Downton Abbey

Fabuła serialu skupia się wokół rodziny lorda Granthama, która ponad wszystko ceni ustalony porządek i zasady. Jedynym zmartwieniem arystokratycznej familii wydaje się być brak męskiego potomka. Na spadkobiercę planowany jest Patrick, narzeczony jednej z córek hrabiostwa. Gdy ten ginie w katastrofie Titanica, majątek ma przypaść nieznanemu kuzynowi imieniem Matthew. To dopiero początek burzenia ustalonego porządku Granthamów.

Mr. Robot

Elliot w ciągu dnia pracuje jako technik do spraw bezpieczeństwa informatycznego dla wielkiej korporacji E Corp. Nocami przemienia się w hakera walczącego ze złymi ludźmi. Elliot cierpi na silne zaburzenia psychicznie, jest społecznie niedostosowany i hackowanie jest też dla niego sposobem na nawiązywanie relacji z innymi. Nienawidzi też korporacji dla której pracuje. Mimo to, gdy pewnego dnia staje się ona celem skomplikowanego ataku hakerskiego, staje na głowie, by go odeprzeć. Wkrótce okaże się, że ów atak był tylko testem dla Elliota, z którym kontaktuje się tajemniczy Mr. Robot, oferując mu możliwość przystąpienia do swojej grupy, zamierzającej obalić rządy nieformalnej organizacji zrzeszającej najbardziej wpływowe osoby świata.

Mozart in the Jungle

Rodrigo to znany i ubóstwiany dyrygent i skrzypek prowadzący zespół nowojorskiej Orkiestry Symfonicznej. Mężczyzna budzi wiele kontrowersji ze względu na sposób swojej pracy, a także sposób bycia. Serial zaczyna się od przygotowań do wielkiego występu. Te zmagania obejrzymy jednak nie z perspektywy Rodrigo, a z perspektywy głównej żeńskiej bohaterki, Hailey, która właśnie dostała się do zespołu. Dziewczyna gra na oboju i za wszelką cenę chce poświęcić muzyce i temu instrumentowi przyszłość. Jak się okaże, praca z Rodrigo i wejście w szeregi grupy muzycznej nie są takie łatwe i przyjemne, a przyszłość wcale nie wygląda na usłaną różami.

American Gods

Amerykańscy bogowie to jedna z najsłynniejszych powieści Neila Gaimana. Mroczna historia doczekała się serialowej ekranizacji. Dość rozbieżnej względem oryginału, ale – zdaniem krytyków – w odpowiedni sposób, dzięki czemu opowieść nie straciła na przeniesieniu jej do innej formy. Głównym bohaterem jest Cień, który właśnie wychodzi na wolność po odsiadce. Dowiaduje się, że jego ukochana żona zginęła w wypadku samochodowym. To jednak początek problemów: Cień wkrótce odkrywa, że ma okazję wykazać się w konflikcie między prastarymi a nowożytnymi bogami Ameryki.

Preacher

Serialowa adaptacja kultowego komiksu o przeżywającym kryzys wiary kaznodziei z niejasną przeszłością i jeszcze bardziej tajemniczą przyszłością. Znajdziemy w nim dużo akcji i sporą dozę brutalności – wręcz mocno przerysowanej, co sprawdziło się wyjątkowo dobrze. Serial był wielokrotnie chwalony za zbieżność swojej atmosfery z komiksowym pierwowzorem.

The Grand Tour

The Grand Tour to program motoryzacyjny, tworzony przez magiczną czwórkę, pracującą wcześniej jako Top Gear dla BBC. Mowa oczywiście o prowadzących Jeremym Clarksonie, Richardzie Hammondzie i Jamesie Mayu, a także producencie Andym Wilmanie. Wzorem Top Geara wróciło również telewizyjne studio, ale jego rola jest znacząco mniejsza niż w oryginalnym programie motoryzacyjnym BBC. Kluczowe są tu wielkie wyprawy w pięknych samochodach, opowiadane jeszcze piękniejszymi zdjęciami.

Flesh and Bone

Główną bohaterką serialu jest zamknięta w sobie Claire, która ucieka z domu i przyjeżdża do Nowego Jorku, by przejść pozytywnie casting i tańczyć w zespole baletowym. Piękno baletu, które oglądamy na scenie, podszyte jest potem i łzami. A w tej odnodze sztuki nie brakuje przemocy, fizycznej bądź psychicznej. Artyzm miesza się tu z muzyką z nocnych klubów, a poranne ćwiczenia dla wielu są taką samą codziennością, jak wciąganie nosem kolejnych działek białego proszku.

Red Oaks

Akcja serialu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, w roku 1985. Główny bohater, David, zakończył szkołę średnią i wybiera się do college’u. Na razie jednak ma wakacje i te przyjdzie mu spędzić w tytułowym Red Oaks, czyli kompleksie wypoczynkowym dla bogatych snobów. David zostaje pomocnikiem w klubie tenisowym i wygląda na to, że będzie to szalony i niezwykły czas w jego życiu. I dość wesoły – Red Oaks to zdecydowanie serial przede wszystkim komediowy.

Philip K. Dick Electric Dreams

Antologia science-fiction inspirowana opowiadaniami Philipa K. Dicka, swoją formą nieco przypominająca Czarne lustro. Nie koncentruje się jednak na ostrzeganiu przed nowoczesną technologią, a raczej eksploruje ciemne zaułki naszej psychiki. Tak jak Dick, również i serial zadaje pytania o prawdę, naturę rzeczywistości i humanizmu, a także zastanawia się w jakim kierunku kroczy nasza ewolucja.

The Man in the High Castle

Kolejna adaptacja twórczości Dicka. Tym razem przeniesiemy się do alternatywnej historii, w której Stany Zjednoczone 1962 roku zostały podzielone między siły Osi – Japonię oraz III Rzeszę. Dwa mocarstwa wprowadziły w USA swoje rządy, całkowicie zmieniając sposób życia Amerykanów. Ulice Nowego Jorku są patrolowane przez umundurowanych policjantów, z charakterystycznymi opaskami na ramionach. To naziści jako pierwsi wynaleźli bombę atomową i to oni ostatecznie wygrali wojnę, podbijając Europę oraz obie Ameryki. Od konfliktu minęło jednak wiele lat, z kolei indoktrynacja obywateli dawnego USA sprawiła, że minione wartości i miniony styl życia zostały dawno zapomniane.

Seriale na Amazon Prime Video po polsku – pełna lista:

Tytuł Napisy Lektor lub dubbing
/DRIVE Tak Nie
4 Blocks Tak Nie
A Long Strange Trip Tak Nie
Adventure Time Nie Tak
All Or Nothing: New Zealand All Blacks Tak Nie
All Or Nothing: The Michigan Wolverines Tak Nie
American Gods Tak Nie
American Playboy: The Hugh Hefner Story Tak Nie
Avatar: The Legend of Aang Nie Tak
Ben 10 Nie Tak
Black Spot Tak Nie
Blue Bloods Tak Nie
Bob the Builder Nie Tak
Bosch Tak Nie
Campo de estrellas Tak Nie
Community Tak Nie
Covert Affairs Tak Nie
CSI: Crime Scene Investigation Tak Nie
Curious George Nie Tak
Czarne wdowy Nie Tak
Damages Tak Nie
Dance Academy Tak Tak
Danger & Eggs Tak Nie
Deutschland ’83 Tak Nie
Dietland Tak Tak
Dino Dinozaur Nie Tak
Dora the Explorer Nie Tak
Downtown Abbey Tak Nie
Dziedziczki Nie Tak
Ekipa Budowlańców Nie Tak
El Bulli: Historia de un sueño Tak Nie
Emerald City Tak Nie
Ethan Wywrotka Nie Tak
Falling Water Tak Nie
Fear the Walking Dead Tak Tak
Fireman Sam Nie Tak
Fleabag Tak Nie
Flesh and Bone Tak Nie
Franklin & Bash Tak Nie
Friday Night Lights Tak Nie
Goliath Tak Nie
Gortimer Gibbon’s Lige on Normal Street Tak Nie
Grand Prix Driver Tak Nie
Grimm Nie Tak
H2O: Just add Water Tak Tak
Hand Of God Tak Nie
Hap and Leonard Tak Nie
Hawaii Five-0 Tak Nie
Heroes Tak Nie
Heroes Reborn Tak Nie
House Tak Nie
I Love Dick Tak Nie
iCarly Nie Tak
If You Give a Mouse a Cookie Tak Tak
Inspector Gadget Nie Tak
Jay Leno’s Garage Tak Nie
Jean Claude Van Johnson Tak Nie
Johnny Test Nie Tak
Joyride Tak Nie
Just Add Magic Tak Nie
Justified Tak Nie
Lakiernia Toma Nie Tak
Law & Order: Special Victims Unit Tak Nie
Law & Order: UK Tak Nie
LazyTown Nie Tak
Le Mans Tak Nie
LEGO Nexo Knights Nie Tak
LEGO Ninjago: Masters of Spinjitzu Nie Tak
Lokomotywa Troy Nie Tak
Lore Tak Nie
Lost In Oz Tak Nie
Loudermilk Tak Tak
Małe Samochodziki Nie Tak
McMafia Tak Tak
Mozart in the Jungle Tak Nie
Mr. Robot Tak Tak
My Little Pony Friendship is Magic Nie Tak
Myjnia Samochodowa Toma Nie Tak
NCIS Tak Nie
Parenthood Tak Nie
Parks And Recreation Tak Nie
Patriot Tak Nie
Patrol Policyjny Nie Tak
Paw Patrol Nie Tak
Philip K. Dick’s Electric Dreams Tak Tak
Policjanci Nie Tak
Pound Puppies Nie Tak
Preacher Tak Tak
Psych Tak Nie
Red Oaks Tak Nie
Rescue Me Tak Nie
Sabrina the Animated Series Nie Tak
Sam & Cat Nie Tak
Seinfeld Tak Nie
Shaun the Sheep Nie Tak
Sigmund and the Sea Monsters Tak Nie
Slugterra Nie Tak
Sneaky Pete Tak Nie
Solo Nie Tak
Spongebob Squarepants Nie Tak
Startup Tak Tak
Steven Universe Nie Tak
Super Ciężarówka Nie Tak
Tajemnice Borgo Larici Nie Tak
Team Umizoomi Nie Tak
Ted Pociąg Nie Tak
The Adventures of Chuck & Friends Nie Tak
The Baker and the Beauty Tak Nie
The Exorcist Tak Tak
The Good Fight Tak Tak
The Good Wife Tak Tak
The Grand Tour Tak Nie
The Haunted Hathaways Nie Tak
The Last Tycoon Tak Nie
The Legend of Korra Nie Tak
The Looming Tower Tak Nie
The Man In the High Castle Tak Nie
The Manners of Downton Abbey Tak Nie
The Marvelous Mrs. Maisel Tak Nie
The Missing Tak Nie
The Neighbours Tak Nie
The Night Shift Tak Tak
The Office Tak Nie
The Penguins of Madagascar Tak Tak
The Shield Tak Tak
The Stinky & Dirty Show Tak Tak
The Tick Tak Nie
This is Us Tak Tak
Timmy Time Nie Tak
To nie mój syn Nie Tak
Tom Holownik Nie Tak
Transformers Rescue Bots Nie Tak
Transparent Tak Nie
Two and a Half Men Tak Tak
Victorious Nie Tak
We Bare Bears Nie Tak
Wishenpoof! Tak Tak
Wolfblood Tak Nie
Wypadek Nie Tak
Z: The Beginning of Everything Tak Nie

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Serial „The Boys” w 2. sezonie będzie brutalniejszy i bardziej emocjonujący. Powstanie też film „Butcher”

Zeszłoroczny serial „The Boys” z miejsca stał się największym hitem platformy Amazon Prime Video i został uznany za jedno z najlepszych nowych dzieł o superbohaterach. Produkcja już we wrześniu wróci z 2. sezonem, a plany twórców sięgają również w kierunku kolejnej serii i krótkometrażowego filmu „Butcher”. Nowe szczegóły zdradził showrunner Eric Kripke.

News/Seriale 08.07.2020

Dołącz do dyskusji (8)

14 odpowiedzi na “Ponad 100 seriali z polskimi tłumaczeniami na Amazon Prime Video. Wybraliśmy te najlepsze”

  1. Kaznodzieja, The electric…, Man in high…, Amerykańscy bogowie, Downtown…, Mozart… – te tytuły wg. mnie warto obejrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...