Nowego Taco Hemingwaya posłuchasz już dziś. Niespodziewana premiera płyty Café Belga

News/Muzyka 13.07.2018
Nowego Taco Hemingwaya posłuchasz już dziś. Niespodziewana premiera płyty Café Belga

Nowego Taco Hemingwaya posłuchasz już dziś. Niespodziewana premiera płyty Café Belga

Taco Hemingway potrafi zaskakiwać swoich fanów. Jego niedawna współpraca z Quebonafide przyniosła album Soma 0,5 mg, który odniósł ogromny sukces. Taconafide szybko stał się najpopularniejszym duetem raperskim w Polsce. Właśnie okazało się jednak, że artysta przygotował w międzyczasie swój nowy longplay Café Belga.

Taco Hemingway od lat znany jest w środowisku bardzo szybkiej pracy nad kolejnymi albumami studyjnymi i EP-kami. Od jego ostatniej pełnoprawnej solowej płyty (czyli Marmuru) minęły niecałe dwa lata, a wokalista wydał w międzyczasie również mini-album Szprycer, Soma 0,5 mg, a teraz również album Café Belga.

Ostatni materiał muzyczny Taco otrzymał dość przeciętne recenzje, ale bezsprzecznie podbił serca Polaków. Kolejne single z płyty Soma 0,5 mg biły rekordy wyświetleń na Spotify i YouTubie. Duet został też jednym z headlinerów niedawno zakończonego Festiwalu Open’er.

Niespodziewana premiera albumu Café Belga odbyła się wieczorem 12 lipca.

Całość liczy sobie jedenaście utworów na czele z tytułowym Café Belga. Utwory płyty utrzymane są w typowym nostalgicznym nastroju i warszawskim otoczeniu. W tekstach nie brakuje też odniesień do polskiej i amerykańskiej popkultury. Największe podobieństwo do poprzedniej EP-ki widać na okładce, która znów przedstawia Taco pijącego napój przez słomkę. W porównaniu do Szprycera jest tu jednak mniej przesterowań i flirtu z popową estetyką, a więcej czystego rapu opartego na dosyć prostych, zapętlonych bitów.

Café Belga dostępna jest do zakupu na oficjalnej stronie artysty i serwisie Genius. Wszystkie utwory z płyty są także do odsłuchania na serwisie YouTube. Album został wyprodukowany przez Rumaka i Borucciego. Utwory na Café Belga przeplatane są fragmentami audio wywiadu, którego artysta udzielił w Brukseli dziennikarzowi Markowi Fallowi.

Taco Hemingway ma w swoim dorobku siedem solowych albumów studyjnych.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

29 odpowiedzi na “Nowego Taco Hemingwaya posłuchasz już dziś. Niespodziewana premiera płyty Café Belga”

 1. Pamiętam jeszcze hasło z recenzji Szprycera. To było coś jakby “Taco robi krok w tył bo szykuje się do skoku w przód”. Mogłem coś przekręcić. Przepraszam.
  Moim zdaniem nie ma skoku. O Somie w ogóle nie wspominam bo ciągłe spiewanie przez domofon mnie jakoś nie jara.
  Płyta jest równa. Nie ma wielkich wzlotów i upadków ale przeszkadza to, że każda piosenka wydaje się być taka sama. No może poza 4 AM in Girona. Ta jest o tyle inna, że jest po angielsku. Taco Hemingway’u!!! Nie idź tą drogą! Nie śpiewaj po angielsku! Nie chodzi o to, że nie umiesz. Po prostu śpiewaj po Polsku bo to Ci lepiej wychodzi i lepiej brzmi.
  W drodze do domu przesłucham jeszcze raz. Może będzie trochę lepiej. Póki co 2,5 gwiazdki na 5 możliwych. A szkoda bo szanuję i lubie gościa.

  • Taco, mimo, że chłopak ode mnie młodszy to kupił mój respekt umową o dzieło i trójkątem warszawskim. Marmum zdecydowanie tez klimatyczny. Fajnie nawija, dobrze się go słucha i w sumie blisko mi do jego tekstów bo większość o Warszawie i miejskim życiu (yo yo). I wierzyłem, że skoro nagrał takie dobre rzeczy to przecież Szprycer nie może być gorszy. Myliłem się. Dla mnie była to słaba płyta choć niech się cieszą Ci którym się podoba. Za dużo autotuna…. o dużo za dużo. No ale o tym zapomniałem, przyszła Soma, w sumie spoko, choć nadal daleko do pierwszych krążków ziomeczka.

   A ten news jak grom z jasnego nieba, fajnie będzie nowego Taco posłuchać. Jeśli poziom jest niewiele niższy od pierwszych płyt/ albo lepszy od Szprycra/ albo niech przynjamniej nie bedzie autotuna to i tak będę zadowolny z tej płyty. Bo Taco to co by nie mówić znakomity tekściarz i zyczę mu w sumie jak najlapiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...