Paul McCartney i John Lenon pokonani przez rapera. Dla fanów Beatlesów mamy coś na otarcie łez

News/Muzyka 12.07.2018
Paul McCartney i John Lenon pokonani przez rapera. Dla fanów Beatlesów mamy coś na otarcie łez

Paul McCartney i John Lenon pokonani przez rapera. Dla fanów Beatlesów mamy coś na otarcie łez

Drake ma nowe powody do zadowolenia. Raper zdetronizował The Beatles. Udało mu się pobić rekord ustanowiony przez Paula McCartney’a i Johna Lenona ponad pół wieku temu.

Najnowszy album Drake’a o tytule Scorpion okazał się niesamowitym sukcesem. Już na początku lipca był najchętniej słuchanym w Spotify i w Apple Music. Użytkownicy usługi przygotowanej głównie z myślą o posiadaczach iPhone’ów słuchali go częściej, niż ich koledzy korzystający ze szwedzkiego streamingu.

Czytaj też: Drake na nowej płycie jest szczery jak nigdy dotąd. Scorpion – recenzja

Jest to o tyle ciekawe, że Apple Music globalnie ma nadal mniejszy zasięg. Wygrywa ze Spotify na rodzimym rynku w Stanach Zjednoczonych, ale tylko o włos. Nie ma jednak wątpliwości, że gdzie nie spojrzeć, Drake ze swoim Scorpion jest na topie. I to na tyle dużym, że właśnie pobił rekord ustanowiony ponad 50 lat temu… przez legendarnych Beatlesów.

Drake miał jednocześnie 7 singli na liście Top 10 Billboardu.

  1. Drake – Nice for What
  2. Drake – Nonstop
  3. Cardi B, Bad Bunny & J Balvin – I Like It
  4. Drake – God’s Plan
  5. Maroon 5 Featuring Cardi B. – Girls Like You
  6. Drake – In My Feelings
  7. Drake – I’m Upset
  8. Drake – Emotionless
  9. Drake – Don’t Matter to Me featuring Michael Jackson
  10. XXXTENTACION – Sad!

Poprzedni rekord należał do The Beatles. Zespół mógł pochwalić się podobnym osiągnięciem, aczkolwiek z pięcioma singlami, w 1964 roku. Nie oznacza to jednak, że Drake zgarnia wszystko. Jeszcze jedno spore wyzwanie przed nim.

Jego dużo starsi koledzy po fachu, czyli Beatlesi, nadal mają w ręku rekord pięciu pierwszych miejsc na tej liście okupowanych jednocześnie. Drake’owi nie udało się zająć trzeciej i piątej lokaty.

Nie ma jednak wątpliwości, że cały nowy album jest sukcesem. Nie tylko bije rekordy w streamingu – na listę Hot 100 trafiły wszystkie składające się na niego utwory. Drake zajmuje tym samym 27 pozycji, a 25 to kawałki ze Scorpiona.

Polscy fani klasyki, którym muzyka Beatlesów jest bliższa, mają jednak szansę uciec od Drake’a.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Paul McCartney zagra po raz pierwszy w Krakowie i to jeszcze w tym roku. Będzie to jego drugi występ w Polsce. Ostatnim razem muzyk odwiedził Stadion Narodowy w Warszawie w 2013 roku podczas trasy Out There.

https://www.facebook.com/LiveNationPL/posts/10156157042477631

Tym razem członek Beatlesów odwiedzi nasz kraj w ramach trasy Freshen up i promocji albumu Egypt Station. Występ zaplanowano na 3 grudnia 2018 roku na Tauron Arena Kraków. Sprzedaż biletów ruszy 20 lipca, a przedsprzedaż – dzień wcześniej.

Teksty, które musisz przeczytać:

Lady Gaga, Elton John i Taylor Swift śpiewają dla służby zdrowia. Koncert One World: Together at Home już dzisiaj na antenie Canal+

Pracownicy służby zdrowia od kilku tygodni z wielką odwagą walczą z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Specjalnie na ich cześć Światowa Organizacja Zdrowia zorganizuje dzisiaj wyjątkowy koncert pełen gwiazd światowej muzyki. W trakcie transmisji na Canal+ usłyszmy m.in. Lady Gagę, Taylor Swift, Eltona Johna i The Killers.

News/Muzyka 19.04.2020

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Paul McCartney i John Lenon pokonani przez rapera. Dla fanów Beatlesów mamy coś na otarcie łez”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...