Miłość w Zakopanem sparodiowana. Sławomir pobłogosławił Janusza w Zakopanem

News/Muzyka 11.07.2018
Miłość w Zakopanem sparodiowana. Sławomir pobłogosławił Janusza w Zakopanem

Miłość w Zakopanem sparodiowana. Sławomir pobłogosławił Janusza w Zakopanem

Nie było w zeszłym roku gorętszego nazwiska na rodzimym rynku muzycznym od Sławomira Zapały. Jak to świadczy o guście muzycznym Polaków pozostaje sprawą otwartą, ale tak popularny singiel jak Miłość w Zakopanem musiał doczekać się własnej parodii. Swoją wersję, zatytułowaną Janusz w Zakopanem, zaproponował Kabaret Czwarta Fala.

Miłość w Zakopanem Sławomira to największy polski hit 2017 roku na serwisie YouTube. Klip został wyświetlony już 163 mln razy. Nic nie wskazuje na to, by popularność twórcy prześmiewczego gatunku rock polo miała się w najbliższym czasie zakończyć.

Dlatego tym bardziej nie dziwi, że piosenka doczekała się przeróbki. Janusz w Zakopanem to parodia parodii, a więc jeszcze większy żart z disco polo.

Autorem filmiku, który powoli zyskuje popularność na YouTubie (752 tys. odsłon w momencie pisania tekstu), jest Kabaret Czwarta Fala, znany w środowisku ze swoich przeróbek słynnych hitów. Kabaret ma w dorobku choćby takie numery, jak Mój Passat robi we wsi szum (parodia Llama In My Living Room), Przekorny kac (Przekorny los grupy Akcent) i Zaspaną (Havana Camili Cabello). Największym hitem grupy była jednak parodia utworu Despacito. Czy Janusz w Zakopanem powtórzy ten sukces?

Przeróbka Miłości w Zakopanem wykorzystuje wszystkie najbardziej znane symbole tzw. Janusza. Mamy tu więc nadużywanie alkoholu, wizyty w całodobowym, skarpety z sandałami i ogólną przaśność. Sam Sławomir podobno pobłogosławił realizację klipu i podszedł do całej sprawy z dużym dystansem.

Twórcami teledysku są wokalista Kamil Szpanowski i autor tekstu Damian Lebieda.

Teksty, które musisz przeczytać:

Wciąż mam nadzieję, że to trolling. Kim jest ten Sławomir?

Wciąż mam nadzieję, że to trolling. Świetny, przyznaję. Ba, trolling dziesięciolecia. Zakrojony na wielką skalę, angażujący tysiące osób. Mowa o fenomenie Sławomira, pieśniarza i showmana, który w całej swojej kreacji, zabawnych teledyskach, głupawych tekstach, jest bardzo konsekwentny i profesjonalny. Twierdzi, że taki jest. A przecież zabawa jest ważna, prawda?

Felieton/Muzyka 11.04.2018

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...