Gubisz się w bibliotece Netfliksa? Pomoże ci lista najwyżej ocenianych dokumentów z oferty serwisu

Top/Seriale 07.07.2018
Gubisz się w bibliotece Netfliksa? Pomoże ci lista najwyżej ocenianych dokumentów z oferty serwisu

Gubisz się w bibliotece Netfliksa? Pomoże ci lista najwyżej ocenianych dokumentów z oferty serwisu

Netflix Originals kojarzą nam się przede wszystkim z rozmaitymi serialami. Tymczasem platforma ma w swojej ofercie bardzo bogaty wybór filmów i seriali dokumentalnych. W tym takich, których nie znajdziemy w żadnym innym serwisie.

Zdecydowaliśmy się przejrzeć katalog Netflix Originals i wybrać 15 najwyżej ocenianych produkcji dokumentalnych. Posłużyliśmy się ocenami, które poszczególnym filmom i serialom wystawiły społeczności Filmwebu i IMDb, wyciągając z nich średnią. Sprawdźcie naszą listę.

TOP 15 najwyżej ocenianych filmów i seriali dokumentalnych Netflix Originals.

Chef’s Table

Polecamy oglądanie tego serialu nie przed, a po posiłku. A i tak ślinka może pocieknąć… Chef’s Table jest bowiem serialem prezentującym kulinarne przysmaki z całego świata, tworzone przez najbardziej znanych kucharzy i cukierników. Efekt jest, delikatnie rzecz ujmując, bardzo apetyczny.

Ocena: 8,55

Making a muderer

Niesłusznie skazany za próbę gwałtu spędził w więzieniu 18 lat swojego życia. Gdy tylko wyszedł na wolność, wytoczył sprawę przeciwko władzom hrabstwa, które zrujnowały mu życie. Niedługo potem zostaje oskarżony o morderstwo zupełnie innej osoby. Podobnie jak w przypadku poprzednich fałszywych zarzutów, dowody na jego zbrodnię są wątpliwe.

Ocena: 8,45

The Defiant Ones

Dr. Dre i Jimmy Iovine to dwie gigantyczne legendy świata muzyki. Raper i producent muzyczny nawiązali współpracę, której efektem były liczne muzyczne hity oraz firma Beats. W tym serialu poznacie historię tej niezwykłej kolaboracji, która zapewniła obu panom miejsca w annałach muzyki rozrywkowej.

Ocena: 8,45

Abstrakt: Sztuka designu

W tym serialu poznamy najbardziej nowatorskich projektantów z wielu branż. To właśnie na ich przykładzie i ich twórczości dowiemy się, jak wzornictwo i sztuka wpływają na każdy aspekt naszego życia. Zobaczymy też jak wizjonerskie pomysły wprowadzane są niejednokrotnie do najbardziej powszechnych konsumenckich produktów i poznamy inspiracje, jakie drzemią w projektantach.

Ocena: 8,4

Chef’s Table: Francja

Ogromna popularność serialu Chef’s Table i wysokie noty od krytyków skłoniły Netfliksa do stworzenia tego spin-offa. Okazał się on równie dobry i apetyczny, co pierwowzór, mimo zawężonej tematyki. A tą jest, jak nazwa sugeruje, Francja i jej najwspanialsze kulinarne zdobycze.

Ocena: 8,3

Last Chance U

Skąd brani są najlepsi gracze amerykańskiego futbolu? Między innymi z koledżu East Messissipi, o którego kadrze futbolowej opowiada ten serial. To dość szczególna kadra: grają w niej bowiem zarówno młodzi studenci, jak i osoby, które z różnych przyczyn odpadły z pierwszej ligi, szukając do niej powrotu. Poznamy z bliska wielu ich członków, a jak się szybko okaże: to bardzo barwne postacie.

Ocena: 8,3

Bardzo dziki kraj

Historia sekty Rajneesh pełna jest zwrotów akcji i niejasności, a jej ocena zależy bardzo mocno od punktu widzenia. Akcja dokumentu Netfliksa zostaje odtworzona w całości przez bezpośrednich bohaterów. Przez ponad sześć godzin dokumentu do widza przemawiają wyłącznie ważni przywódcy ruchu, przedstawiciele władz i nieprzyjaźnie nastawieni do obcych mieszkańcy Antelope w stanie Oregon.

Ocena: 8,15

Ewolucja hip-hopu

Od kontrkultury do mainstreamu. Hip-hop do dziś uważany jest jako jeden z najważniejszych nurtów w historii muzyki. W tym serialu dowiemy się wiele o jego historii. Obejrzymy wywiady z najbardziej znanymi raperami, didżejami i producentami z lat 70. czy 90. ubiegłego wieku, którzy mieli największy wpływ na kształtowanie tej muzyki.

Ocena: 8,15

Cooked

Cztery żywioły: ogień, woda, powietrze i ziemia. Razem tworzą… gotową potrawę. Cooked poprowadzi nas przez ewolucję gotowania i żywności, ilustrując nam jak istotna była dla nas nie tylko z oczywistego, fizjologicznego punktu widzenia, ale również kulturalnego i społecznego.

Ocena: 8,15

Kamerzysta na Kubie

Film przedstawia życie trzech kubańskich rodzin, z trudem wiążących koniec z końcem. Historia przedstawiona w filmie trwa aż 45 lat. Zaczynamy ją na początku lat siedemdziesiątych, w czasach ostrożnego optymizmu na Kubie, by następnie dotrzeć do przerażających dla mieszkańców wyspy lat dziewięćdziesiątych, gdy upada Związek Radziecki, aż do 2016 roku – a więc do śmierci Fidela Castro.

Ocena: 8,1

Czas: Historia Kaliefa Browdera

Czasami wystarczy zła okolica i niewłaściwy kolor skóry, by przeżyć koszmar. Tytułowy bohater – czarnoskóry nastolatek z Bronksu – spędził trzy lata w więzieniu, tracąc bezpowrotnie młodość. Problem w tym, że nie został nawet skazany.

Ocena: 8,1

Virunga

Virunga to rezerwat przyrody we wschodnim Kongo. To jedno z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc na Ziemi. I jedyne, w którym goryle górskie nadal żyją na wolności. Mała grupa strażników chroni to piękne miejsce przed bojówkami, kłusownikami i chciwymi korporacjami. Nie zważają na nic, nawet na toczącą się nieopodal wojnę, zdeterminowani, by walczyć do końca.

Ocena: 8,05.

13 listopada: Zamachy w Paryżu

Serial ten to precyzyjnie skonstruowana opowieść o zamachach terrorystycznych m.in. w klubie Bataclan, oparta na relacjach ludzi, którzy przeżyli te potworne wydarzenie. Historia opowiadana jest z różnych perspektyw przez mieszkańców miasta.

Ocena: 8,05

Córki przeznaczenia

Pochodzą z najbiedniejszych rejonów kraju o jednej z największych na świecie dysproporcji między zamożnymi a ubogimi. Nie mają żadnych szans i żadnych perspektyw. A mimo to próbują walczyć o swoją przyszłość, inwestują w edukację i rozwój, zmagając się z niesłychanymi przeciwnościami losu.

Ocena: 8.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix stawia na oryginalne treści z Indii. Platforma zapowiada 5 nowych seriali

Netflix planuje zwiększyć ilość oryginalnych produkcji z regionu Indii. Po sukcesie takich seriali jak „Delhi Crime” czy „Selecion Day”, włodarze platformy zamówili właśnie 5 nowych indyjskich produkcji. Najciekawsze jest to, że powstają one we współpracy z amerykańskimi studiami filmowymi, w tym horrorowym Blumhouse czy Chernin Entertainment.

News/Seriale 16.07.2019

Dołącz do dyskusji (6)

21 odpowiedzi na “Gubisz się w bibliotece Netfliksa? Pomoże ci lista najwyżej ocenianych dokumentów z oferty serwisu”

  1. Im wcześniej zorientujesz się że Netflix nie jest ci do niczego potrzebny tym lepiej. To tylko kolejna platforma sprzedarz podobnie jak Amazon.

    • Jeśli ma się mentalność cebulaka, który woli piracić, byle było za darmo, to faktycznie Netflix nie jest do niczego potrzebny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...