Wiedźmin RPG jeszcze tego lata. Znamy datę premiery gry fabularnej

News/Gry 05.07.2018
Wiedźmin RPG jeszcze tego lata. Znamy datę premiery gry fabularnej

Wiedźmin RPG jeszcze tego lata. Znamy datę premiery gry fabularnej

W oczekiwaniu na serial Netfliksa fani Geralta z Rivii będą mogli zagrać w grę RPG. I nie chodzi tu o wersję wideo, a o papierową The Witcher: The Role-Playing Game. 

Śmiało można uznać, że Wiedźmin to jeden z najważniejszych towarów eksportowych polskiej popkultury. Książki autorstwa Andrzeja Sapkowskiego przetłumaczono na kilkanaście języków. Na ich podstawie Netflix szykuje autorski serial. Ponadto seria gier okazała się międzynarodowym hitem. Jednak potencjał tematu nie został jeszcze wyczerpany.

W przygotowaniu jest także papierowa gra RPG.

Oficjalny tytuł to The Witcher: The Role-Playing Game. Projektem zajmuje się wydawnictwo R. Talsorian Games, odpowiedzialne m.in. za Cyberpunk 2020. O powstaniu gry mówiło się od kilku lat, jednak dopiero teraz rozpoczęto drukowanie podręczników. Oficjalna premiera odbędzie się 2 sierpnia podczas GenConu, czyli największego w Stanach Zjednoczonych konwentu dotyczącego gier planszowych i fabularnych.

Na blogu wydawnictwa możemy przeczytać, że The Witcher początkowo ukaże się w ograniczonym nakładzie, a pierwsze egzemplarze będzie można kupować właśnie na GenConie. Dodatkowo w trakcie wydarzenia, lub niedługo po nim, internauci będą mogli kupić wersję podręcznika w formacie PDF. Ta wersja dostępna będzie w sklepie DriveThruRPG.com.

Wiedźmin gra RPG

Jak podaje portal Gry-online.pl, grę oparto nie tylko na książkach, ale także na uniwersum stworzonym przez CD Projekt RED. Podczas rozgrywki będzie więc szansa natknąć się na wszystkie postaci, stwory czy czary znane najbardziej zagorzałym fanom Geralta. Do wyboru będą cztery rasy: ludzie, elfy, krasnoludy i wiedźmini. Gracz będzie mógł także wybrać jedną z dziewięciu klas postaci, wśród których znajdują się: bard, mag, kupiec, rzemieślnik, kapłan, lekarz, wiedźmin, najemnik i przestępca. Każda z nich posiada indywidualne drzewko rozwoju.

Niestety, Wiedźmin RPG w polskiej wersji językowej będzie dostępny nieco później.

Wydawaniem w Polsce zajmie się Copernicus Corporation. Według zapowiedzi kierownictwa wydawcy przetłumaczona wersja gry ukaże się w ciągu roku od premiery oryginalnego The Witcher. Mam nadzieję, że już następnej zimy będzie można umilić sobie czas wcielaniem się w Geralta, Jaskra czy Yennefer bez konieczności korzystania z anglojęzycznego PDF-a.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (14)

138 odpowiedzi na “Wiedźmin RPG jeszcze tego lata. Znamy datę premiery gry fabularnej”

   • Zapomniałem że dziś nie da się kupić pełnego produktu w dniu zero… Jedynym wyjątkiem który mi przychodzi do głowy jest o ironio właśnie wiedźmin3 od cdpr.
    Swoją drogą im dłużej o tym myślę tym dziwniejszym wydaje mi się pomysł zrobienia z wiedźminów osobnej rasy. To powinna być klasa/profesja z ograniczeniem rasowym dla ludzi [i może jeszcze elfów i półelfów], a krasnoludy mogłyby mieć swoją specjalizację monster-slayer. No nic trzeba poczekać na premierę i recenzje, a potem ograć samemu kilka sesji próbnych…

    • Na razie gra będzie dostępna w podstawowej wersji, ale twórcy zapowiedzieli różne dodatki. Tak, mnie też zdziwił ten fakt, zwłaszcza, że w grze wiedźmin będzie i rasą, i klasą postaci. Teoretycznie zatem będzie można grać wiedźminem, który zostaje np. kapłanem. Być może jednak twórcy wzięli tu pod uwagę punkt widzenia wielu mieszkańców uniwersum, dla których wiedźmini to monstra nie lepsze od tych, z którymi mają walczyć :)

    • To trochę nie tak, że to produkt niekompletny. Zwykle w papierowych RPGach dostaje się pełnoprawny podręcznik, który potem ewentualnie można rozszerzyć.

     • No ale jak do DND kupiłeś podstawkę to dostawałeś jednak 3 podręczniki, sporo podstawowych ras i klas i w gratisie wielki bestiariusz, więc mogłeś wszystko. Zakup jednego z pierdyliarda dodatków do dnd był już tylko wyborem – a nie koniecznością.

      “Zwykle w papierowych RPGach dostaje się pełnoprawny podręcznik”
      No właśnie się zastanawiam czy podręcznik do wiedźmina bez niziołków, gnomów i driad jest na pewno pełnoprawny… No ale jak już napisałem na początku – trzeba poczekać na premierę i kilka recenzji, wtedy będzie wiadomo.

    • Ale wiedźmini zostali zmienieni fizycznie, nie tylko przez treningi, ale i mutacje, stąd osobna rasa. Mutanci w wielu RPG-ach to osobna rasa. Zapewne rasa daje bazę – wyjściowe współczynniki i zdolności, których nie można się nauczyć (choć można zdobyć w inny sposób) w trakcie rozwoju postaci, takie jak np. widzenie w ciemności.

  • Na coś trzeba się zdecydować – nie ma wszystkich ras, profesje też są zawężone do takiego a nie innego zbioru. Jaki sens tworzenia gry z wszystkimi możliwymi wariantami? Brakuje jeszcze mixów religijnych i orientacji seksualnych (bo dlaczego nie można być krasnoludzkim gejem albo biseksualnym elfem?).

   • Religie faktycznie mogłyby być – elfi kapłan Wiecznego Ognia to by było coś ;)
    A co do płci/seksu to przecież od zawsze zależy to tylko od Mistrza Gry – grałem już w DnD z parą elfich gejów albo w Warhammera z krasnoludem biseksem, więc nie ma chyba sensu jakichś zasad tworzyć skoro i tak już od dawna ludzie tak grają i radzą sobie bez nich…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...