Netflix potrafi robić seriale i… reklamy. Najlepsze kreacje, które zrealizowano w polskich miastach

Artykuł/Seriale 03.07.2018
Netflix potrafi robić seriale i… reklamy. Najlepsze kreacje, które zrealizowano w polskich miastach

Netflix potrafi robić seriale i… reklamy. Najlepsze kreacje, które zrealizowano w polskich miastach

Netflix jest największym serwisem VOD na świecie, który działa wyłącznie w sieci. Nie szczędzi środków na reklamy w prawdziwym świecie. Niektóre kreacje były naprawdę imponujące, a wiele z nich trafiło do Polski. Przypominamy najciekawsze. 

Podczas podróży do Stanów zawsze mnie uderza, jak dużo powierzchni reklamowej wykupują platformy streamingowe, stacje telewizyjne oraz twórcy gier wideo. Chociaż sprzedają najczęściej cyfrowe twory, to wykorzystują outdoor, żeby docierać do klientów.

Netflix inwestuje w billboardy w sercu Hollywood.

W kwietniu firma próbowała przejąć Regency Outdoor Advertising za 300 mln dol. Transakcja nie doszła do skutku w tej formie, ale wedle Reutersa Netfliksowi udało się odkupić właśnie połowę udziałów w tej firmie za 150 mln dol z budżetu na marketing w wysokości 2 mld dol. Pozwoli to na pojawienie się reklam Netfliksa na Sunset Strip w Los Angeles, a firma rzekomo planuje billboardową ekspansję na Hollywood w okolice Dolby Theatre.

Nie dziwi jednak, że firmy online’owe decydują się na takie kroki. Netflix ma już tak dużą bazę użytkowników, zwłaszcza na rodzimym rynku, że musi szukać nowych sposobów na pozyskanie kolejnych. Reklamy na billboardach, zwłaszcza tak kreatywne, jak często w przeszłości, są dobrym sposobem na zrobienie szumu wokół marki – zarówno w świecie offline, jak i online. Cieszy też, że takie fajne kreacje zaczynają pojawiać się również w Polsce.

Pawilon Altered Carbon w Warszawie.

pawilon altered carbon relacja otwarcie warszawa netflix 10

W ramach promocji serialu Modyfikowany węgiel o świecie przyszłości, w którym ludzkości udało się pokonać śmierć, Netflix otworzył w stolicy naszego kraju oddział fikcyjnej firmy Psychasec. Goście odwiedzający Pawilon Altered Carbon w Warsaw Bay City mogli przyjrzeć się najnowszej kolekcji powłok.

Czytaj też: Wszystko jest na sprzedaż. Nieśmiertelność też. Byliśmy na otwarciu Pawilonu Altered Carbon

Warszawa wywróciła się na drugą stronę.

W ramach akcji promocyjnej Stranger Things w Warszawie pojawiły się dekoracje, które przywodziły na myśl serial. Dotknęło to między innymi jedną ze stacji rowerów miejskich. Jednoślady zostały zastąpione modelami retro z lat 80. Pojawiły się też m.in. taśmy policyjne.

Stranger Things – litery na budynku.

#adventure #äventyr #sweden #sverige #stephanieheinzfotograf #warsaw #warszawa #reklam #reklama #advertise #strangerthings #strangerthingsseries #strangerthingspoland #netflix #strangerthingsnetflix

Opublikowany przez Stephanie Heinz – Fotograf & Drönarförare Wtorek, 7 listopada 2017

Na stacji rowerów i innych dekoracjach promocja Stranger Things się nie skończyła. W jednym z najpopularniejszych seriali Netfliksa ważnym motywem były litery alfabetu namalowane na ścianie, które wykorzystywane były do porozumiewania się z uwięzionymi w tajemniczym wymiarze ludźmi. Na jednym z budynków w Warszawie pojawiło się ogromne grafitti właśnie z tymi literami.

The Rain – mural w Krakowie.

Duński serial oryginalny wyprodukowany na zlecenie Netfliksa opowiada o świecie przyszłości, w którym tytułowy deszcz zawiera w sobie zabójcze substancje. Bohaterowie zostali przedstawieni w Krakowie na Muralu, który przyozdobił rozpadającą się kamienicę. W stolicy z kolei zorganizowana została akcja reklamowa pod hasłem „zmokniesz – nie żyjesz”.

Orange Is the New Black – #PRIDE

[cecylia] Gigantyczny tęczowy billboard pojawił się dzisiaj w centrum Warszawy!Netflix to kolejna firma po Ben & Jerry…

Opublikowany przez Kampania Przeciw Homofobii Piątek, 8 czerwca 2018

Netflix jest jedną z firm, która wspiera środowiska LGBT. W serialach kręconych przez serwis jest relatywnie wiele postaci o innej orientacji niż heteroseksualna. Dotyczy to wielu bohaterów serialu Orange Is the New Black, który doczekał się murala wspierającego paradę równości.

Bright – premiera u kolegi.

bright netflix

Film o partnerstwie policjanta z pracującym w jego jednostce orkiem we współczesnym świecie pełnym magii był jedną z największych dotychczasowych premier Netfliksa. Wysokobudżetowy obraz, w którym wystąpił Will Smith, miał premierę w VOD. Polskie miasta przyozdobiły plakaty, w których Netflix ogłaszał, że premiera odbędzie się nie w kinie, a u przyjaciół [wstaw imię].

A to nie koniec.

Na cidade de Varsóvia na Polônia, a Netflix fez um grafite como propaganda da 5ª Temporada de House of Cards, como não amar esse Marketing?"Com o tempo, eu me sentei ao volante" – Claire Underwood

Opublikowany przez House of Cards Brasil Wtorek, 20 czerwca 2017

Na kamienicy przy ulicy Tamka pojawił się rok temu kolejny mural, tym razem z Claire Underwood. Oprócz tego można było swego czasu znaleźć reklamy serialu Jessica Jones, która pytała z przekąsem z plakatów: “czy Twoja torba zmęczyła się tak bardzo, że musi usiąść?”.

Ciekawym sposobem na reklamę była również seria białych billboardów z jednym napisem: “Netflix is a joke” w Stanach Zjednoczonych. Z początku nie było wiadomo, kto je wykupił. Okazało się, że zamówił je sam Netflix, by zwrócić uwagę na pojawiające się w serwisie treści komediowe.

Nie wszystkie reklamy Netfliksa budzą jednak pozytywne emocje.

Czy zdaniem Netflix "House of Cards" to po polsku "Dom za szmatą"? Na to wygląda, bo firma reklamuje się w Warszawie…

Opublikowany przez Miasto Jest Nasze Niedziela, 7 maja 2017

Netflix w kwestii reklamy radzi sobie świetnie, a takie ciekawe i nieoczywiste kreacje aż chce się oglądać. Jeśli już mam patrzeć na materiały marketingowe – a tego we współczesnych czasach uniknąć się nie da – niech będą one angażujące i przygotowane z głową. Nie zawsze to się jednak udaje, nawet Netfliksowi.

W zeszłym roku firma pochwaliła się na Facebooku reklamą House of Cards, powieszoną na kamienicy w warszawskich Alejach Jerozolimiskich. Internauci, zamiast pochwalić kreację, jak to często miało miejsce w przeszłości, zaczęli oskarżać firmę o to, że reklama została umieszczona tam… nielegalnie. A do tego „szpeciła przestrzeń miejską”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix zrobił całkiem niezłe anime. Ale „Blood of Zeus” niestety marnuje potencjał greckich mitów – recenzja

Netflix od lat systematycznie powiększa liczbę oryginalnych i licencjonowanych anime. Zaadoptował też styl japońskiej animacji do kilku tytułów nie powstających w tym wyspiarskim kraju. Najsłynniejszą z nich jest oczywiście oparta na serii gier wideo „Castlevania”. Twórcy tej animacji zrobili również najnowszy serial platformy zatytułowany „Blood of Zeus”.

Recenzja/Seriale 28.10.2020

Dołącz do dyskusji (1)

8 odpowiedzi na “Netflix potrafi robić seriale i… reklamy. Najlepsze kreacje, które zrealizowano w polskich miastach”

  1. Te litery nie służyły do komunikowania się z ludźmi uwięzionymi w tajemniczym wymiarze. To był sposób mamy Willa, żeby z nim się porozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...