Mroczny Rycerz nie potrzebuje peleryny. Nowy materiał z planu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

News/Film 25.06.2018
Mroczny Rycerz nie potrzebuje peleryny. Nowy materiał z planu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Mroczny Rycerz nie potrzebuje peleryny. Nowy materiał z planu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Do sieci trafiło nowe nagranie z planu z filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Krótki materiał przedstawia nagrywanie sceny skoku Mrocznego Rycerza przez balkon. Interesująco wygląda jeden szczegół.

Od premiery filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości minęły już dwa lata. Pomimo dobrych wyników box office produkcji nie można uznać za zbyt udaną, bo dzieło Zacka Snydera nie spodobało się ani krytykom, ani większości fanów. Jednak w sieci co jakiś czas pojawiają się materiały zza kulis, które budzą zainteresowanie.

Teraz krótkim nagraniem podzielił się operator Larry Fong.

Na pytanie jednego z użytkowników Twittera, czy autor zdjęć miał coś wspólnego z jedną ze scen, Fong odparł, że w pewnym sensie. Zamieścił także wideo, na którym widzimy moment nagrywania zupełnie innej sceny, na której Batman skacze z balkonu.

Najbardziej zastanawia fakt, że Mroczny Rycerz nie ma swojej kultowej peleryny. Ten element ekwipunku superbohatera został zapewne dodany komputerowo już po nagraniu sceny. Oczywiście nakręcenie ujęcia z niekoniecznie poręczną płachtą na plecach mogło być ryzykowne. Niektórzy zauważą jednak, że takie podejście odzwierciedla cały film, który wielu odebrało jako produkcję “na niby” i wydmuszkę.

Co ciekawe, to nie jedyny przypadek, kiedy Fong bardziej szkodzi niż pomaga filmowi Batman v Superman.

Swego czasu autor zdjęć do filmu DCEU znalazł się na tapecie dzięki swojemu tweetowi odnośnie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Ultimate Edition. Fong poinformował, że fanom spodoba się ta edycja filmu, a ci, którzy krytykowali produkcję, nie zmienią zdania. Mogło to zdziwić w zasadzie wszystkich widzów, bo raczej nikt nie spodziewał się takiej reklamy ze strony członka ekipy. Wpis został jednak zmieniony przez inny tweet, w który Fong utrzymywał, że Ultimate Edition spodoba się wszystkim. Operator wyrażał także uznanie dla Fabiana Wagnera i jego pracy nad Ligą Sprawiedliwości.

Jeszcze w tym roku Larry Fong będzie miał szansę skomentować zdjęcia do innej produkcji DCEU. 21 grudnia do kin trafi Aquaman.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...