Fani serii Star Trek mogą zacierać ręce. Trwa produkcja nowego serialu, mini-serii i animacji

News/Seriale 20.06.2018
Fani serii Star Trek mogą zacierać ręce. Trwa produkcja nowego serialu, mini-serii i animacji

Fani serii Star Trek mogą zacierać ręce. Trwa produkcja nowego serialu, mini-serii i animacji

W ciągu kilku lat rywalizacja Star Wars kontra Star Trek niemalże zamarła. Disney tworzył kolejne produkcje spod znaku Gwiezdnych wojen, a fani kapitanów Kirka i Picarda zostali z pojedynczym Star Trek: Discovery. To jednak koniec posuchy. Rozpoczyna się produkcja kilku różnorodnych seriali umiejscowionych w świecie Star Treka.

Ostatnie lata nie były najlepsze dla fanów Star Treka. Filmy J.J. Abramsa, choć odniosły finansowy sukces, przerobiły sagę na typowego hollywoodzkiego blockbustera. Nie wszystkim się to spodobało. Niewiele lepiej wypadł nowy serial, Star Trek: Discovery. Problemy z produkcją, kłótnie na planie i zmiany showrunnerów sprawiły, że finalny efekt był mocno rozczarowujący.

Wygląda jednak na to, że telewizja CBS jest zadowolona z wyników osiągniętych przez pierwszy sezon serialu. Star Trek: Discovery nie tylko doczeka się kolejnego sezonu, ale twórca serialu, Alex Kurtzman zajmie się tworzeniem telewizyjnego uniwersum Star Treka.

Na zamówionej przez CBS liście są aż cztery nowe produkcje, w tym drugi pełnometrażowy serial dziejący się wewnątrz Akademii Floty Gwiezdnej oraz tajemnicza animacja.

Według informacji Variety planowane są też dwie mini-serie. Jedna z nich ma być oparta o historię znaną z Gniewu Khana. W tą ikoniczną dla serii rolę wcielali się w przeszłości Ricardo Montalbán i Benedict Cumberbatch. To jednak nie koniec dobrych wieści dla wszystkich Trekkies.

Hollywood Reporter donosi, że trwają także rozmowy dotyczące powrotu Patricka Stewarta do swojej słynnej roli. Jedna z produkcji przygotowywanych przez Kurtzmana ma dotyczyć właśnie postaci Jean-Luca Picarda. Nie wiadomo jeszcze, czy do realizacji tego pomysłu na pewno dojdzie, ale Stewart wielokrotnie podkreślał, że chętnie wróciłby do portretowania Picarda (w ostatnich latach robił to przeważnie dla parodystycznych skeczów Robot Chicken).

Umowa z Kurtzmanem została zawarta na na kolejnych pięć lat. Podobno za każdy rok pracy nad uniwersum Star Treka Amerykanin zarobi 5 mln dol. Wygląda więc na to, że fani serii jeszcze przez jakiś czas będą musieli zaakceptować, że to właśnie jego wizja dyktować będzie rozwój uniwersum Star Treka. Tym bardziej, że wciąż nie wiadomo, co z zapowiadanym filmem w reżyserii Quentina Tarantino. Kurtzman był scenarzystą i producentem obu filmów Abramsa, a także Star Trek: W nieznane.

Premiera drugiego sezonu Star Trek: Discovery planowana jest najwcześniej na 2019 rok.

Teksty, które musisz przeczytać:

Henry Cavill zapowiada, że chce grać Supermana jeszcze przez lata

Henry Cavill w ostatnich latach stał się jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. W rozmowie z sir Patrickiem Stewartem gwiazdor opowiedział o swoich planach związanych z Supermanem oraz nastawieniu do Geralta z Rivii i tak zwanego Snyder Cut filmu „Liga Sprawiedliwości”.

News/Film 24.06.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...