Cumberbatch i Dinklage zatańczą u Monty Pythona? Poszukiwania obsady filmu Spamalot

News/Film 15.06.2018
Cumberbatch i Dinklage zatańczą u Monty Pythona? Poszukiwania obsady filmu Spamalot

Cumberbatch i Dinklage zatańczą u Monty Pythona? Poszukiwania obsady filmu Spamalot

Kilka tygodni temu 20th Century Fox ogłosiło, że doczekamy się filmowej wersji musicalu Spamalot. Teraz do wariacji na temat Monty Pythona i Świętego Graala przymierzane są pierwsze nazwiska. Wytwórnia jest zainteresowana Benedictem Cumberbatchem oraz Peterem Dinklagem.

Spamalot to sztuka teatralna, której fabułę stworzył Eric Idle, członek legendarnego Monty Pythona. Ów projekt oparty jest o klasyczny film grupy z 1975 r., choć nieco różni się od oryginału. W muzycznej wersji perypetii Króla Artura i jego rycerzy pojawiają się nowe postaci i sceny. Taką wersję zobaczymy także na ekranach.

20th Century Fox rozgląda się za obsadą filmu Spamalot.

Według doniesień THS wytwórnia jest zainteresowana przede wszystkim pozyskaniem Tiffany Haddish. Aktorka miałaby wcielić się w Panią Jeziora, która według jednej z wersji legendy wręczyła Arturowi miecz Excalibur. Postać jest także matką Lancelota, jednego z Rycerzy Okrągłego Stołu. Angaż Haddish może jednak nie być taki prosty, bo aktorka jest ostatnio dosyć rozchwytywana. Jej głos usłyszymy niedługo w The LEGO Movie 2: The Second Part oraz w serialu Netfliksa Tuca & Bertie.

Podobne szanse na zatrudnienie mają Benedict Cumberbatch i Peter Dinklage. Aktorzy przymierzani są odpowiednio do ról Króla Artura oraz jego giermka Patsy’ego, który w Świętym Graalu za pomocą kokosów imitował odgłosy wyimaginowanego konia swojego mistrza. Obaj aktorzy pojawili się niedawno w Avengers: Wojna bez granic, a biorąc pod uwagę popularność i kolejne projekty dżentelmenów, ich ewentualny udział w Spamalocie należy potraktować z dużą dozą ostrożności. Przyznam jednak, że fantastycznie byłoby zobaczyć ich w świecie Monty Pythona.

Na 100 proc. wiadomo za to, że Eric Idle przygotuje scenariusz do filmowej wersji.

Były członek legendarnej grupy komediowej posłuży także jako jeden z producentów. Reżyserię powierzono z kolei Caseyowi Nicholawowi, twórcy wielu nagradzanych musicali oraz choreografii do oryginalnego Spamalotu.

Zdjęcia do filmu nie ruszą wcześniej niż latem 2019 r., ale producenci już teraz szukają członków obsady, by dać im czas konieczny do przyswojenia piosenek i układów tanecznych. Premiery należy spodziewać się zatem najwcześniej w 2020 r.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...