Nie patrz na drugą osobę dłużej niż 5 sekund. Taka zasada ma obowiązywać na planach Netfliksa. #metoo

News/Seriale 14.06.2018
Nie patrz na drugą osobę dłużej niż 5 sekund. Taka zasada ma obowiązywać na planach Netfliksa. #metoo

Nie patrz na drugą osobę dłużej niż 5 sekund. Taka zasada ma obowiązywać na planach Netfliksa. #metoo

Podobno na planach produkcji platformy Netflix nie można się przytulać, flirtować, prosić o czyjś numer telefonu i patrzeć na drugą osobę dłużej niż 5 sekund. Patrzenie na kogoś dłużej jest creepy.

Pytanie “Co się tak gapisz?!” nabiera nowego znaczenia. W Netfliksie za gapienie się powyżej 5 sekund można już beknąć. Takie nowe zasady mają rzekomo obowiązywać na planach produkcji firmy. Jak widać, echa wybuchu skandali dotyczących molestowania w Hollywood i akcji #metoo jeszcze mocno wybrzmiewają. Tym razem w dość przerysowany sposób.

Bezdyskusyjną kwestią jest to, że pracodawcy powinni podejmować działania przeciwdziałające molestowaniu i wykorzystywaniu wśród pracowników. Nie dziwne, że akurat Netflix zwraca na to szczególną uwagę – wszak traci właśnie jedną z najbardziej dojnych krów, czyli serial House of  Cards. Główną rolę grał w nim Kevin Spacey, oskarżony o molestowanie.

Włodarze Netfliksa przygotowali specjalne szkolenie, które ma zapobieć podobnym sytuacjom w ich środowisku. Nadawca twierdzi, że jest dumny z nowych zasad i wdrożonych rozwiązań. Tylko czy te 5 sekund to aż tak długo? Już nie wspominając o niewinnych przytulasach na powitanie.

Jeden z pracowników Netfliksa ujawnił, że sytuacja wywołuje na planie żarty sytuacyjne – ludzie na siebie patrzą, liczą do pięciu i odwracają wzrok.

Netflix komentuje te opowieści jasnym komunikatem:

Jesteśmy dumni z szkolenia w zakresie przeciwdziałania nękaniu, które oferujemy naszym pracownikom. Chcemy, aby każda produkcja Netflix była bezpiecznym i pełnym szacunku środowiskiem pracy. Wierzymy, że środki, które oferujemy, dają siłę ludziom do mówienia o problemach i nie powinny być banalizowane.

Chyba nikt nie miał zamiaru banalizować sprawy. Co więcej, takie próby są ważne i koniecznie, o problemach molestowania należy mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Ale czy proszenie ludzi o odwracanie wzroku nie jest także odwróceniem wzroku od istoty problemu? Liczmy na to, że to nie jest jedyny plan Netfliksa na działania antyprzemocowe i pomaganie ofiarom molestowania.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

49 odpowiedzi na “Nie patrz na drugą osobę dłużej niż 5 sekund. Taka zasada ma obowiązywać na planach Netfliksa. #metoo”

  1. Zdrowo poyyebane czasy nadchodzą. Lewackie światopoglądy niczym rak toczą normalne społeczności. Tylko co można przeciwstawić temu? Prawacki ciemnogród? Ludzie to kompletni kretyni.

    • Jeśli prawica kojarzy ci się z pisem to może i ciemnogród. Tym niemniej jeśli zauważysz, że są to pobożni socjaliści, a nie tam żadna prawica to znajdziesz po prawej stronie sceny politycznej sporo normalnych ludzi. Poszukaj tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...