Sporo półmroku, łacińskich sentencji i… dwa habity. Już we wrześniu zobaczymy narodziny Zakonnicy z Obecności.

W sieci wylądował pierwszy zwiastun najnowszego spin-offa w uniwersum Obecności. Reżyser oryginału, James Wan, tym razem odpowiada tylko za scenariusz, ale całość i tak prezentuje się bardzo klimatycznie.

Rumuński klasztor ze skąpo oświetlonym korytarzami i podziemiami ma wywoływać w nas gęsią skórkę.

Podobnie jak historia powstania tytułowej bohaterki. Do głowy kościoła katolickiego docierają bowiem niepokojące informacje. Otóż w południowych Karpatach życie odebrała sobie zakonnica. Watykan wysyła więc do owego, niefortunnego przybytku swoją delegację – księdza i nowicjuszkę, którzy mają przyjrzeć się sprawie bliżej.

Drugą połowę trailera dominuje zaś charakterystyczny dla uniwersum motyw przemierzania przestrzeni z lampą w ręku. W Obecności i Naznaczonym były to zaświaty, tu zaś podziemia. Młoda zakonnica, której poczynania obserwujemy, nie jest jednak spokrewniona z Lorraine Warren – największym postrachem demonów ze współczesności – jak sugerowali fani. Tym samym wciąż nie mamy potwierdzenia, że akcja Naznaczonego i Obecności dzieje się w tym samym świecie.

Lorraine Warren w czwartej części Naznaczonego.

Polska premiera Zakonnicy została zaplanowana na 7 września.

W rolę demonicznej zakonnicy wcieli się znana z drugiej części Obecności Bonnie Aarons. Rolę młodej nowicjuszki powierzono zaś Taissie Farmidze, która wcześniej pojawiała się m.in. w thrillerze Anna, gdzie u boku Marka Stronga grała genialną nastolatkę.

Do premiery zostało jeszcze kilka miesięcy, ale ja już teraz nie mogę doczekać się swoistego origins w horrorowym uniwersum.

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

15 odpowiedzi na “Kim jest zakonnica z Obecności? Mroczny zwiastun najbardziej oczekiwanego horroru tego lata”

  1. Co za babol, przecież postać Lorraine Warren nie pojawiła się w Naznaczonym. Lin Shaye grała tam Elise Rainier, kogoś zupełnie innego. Gratuluję resarchu, który wymagał 30 sekund na filmwebie. Cały spidersweb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...