Literatura podróżnicza od Quebonafide. Raper zapowiada książkę Egzotyka – Wywiad rzeka

News/Muzyka 12.06.2018
Literatura podróżnicza od Quebonafide. Raper zapowiada książkę Egzotyka – Wywiad rzeka

Literatura podróżnicza od Quebonafide. Raper zapowiada książkę Egzotyka – Wywiad rzeka

Wydana w zeszłym roku płyta Quebonafide, zatytułowana Egzotyka, była efektem inspirujących podróży rapera dookoła świata. Muzyczny zapis to jednak nie wszystko. Artysta opowie o swoich wojażach w planowanej na ten rok książce.

Kuba Grabowski, szerzej znany jako Quebonafide, to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych polskich muzyków. Jego debiutancki krążek Ezoteryka (2015 r.) spotkał się z ciepłym przyjęciem, jednak to ostatnie miesiące są prawdziwym boomem na jego twórczość. Wydana w zeszłym roku Egzotyka okazała się najlepiej sprzedającym albumem w Polsce w 2017 r. Niedawno zaś ukazała się Soma 0,5 mg, czyli efekt współpracy rapera z Taco Hemingwayem.

Quebonafide nie zamierza jednak odpoczywać i już zapowiedział następny projekt.

Tym razem nie chodzi o żadne wydawnictwo muzyczne czy trasę koncertową, ale o książkę. Dzieła literackie nie są niczym nowym wśród artystów scenicznych, jednak Grabowski nie zamierza pisać swojej autobiografii. Muzyk chce podzielić się doświadczeniami z podróży odbytych w celu powstania wspomnianej Egzotyki. W ciągu trzyletnich wypraw artysta odwiedził 70 krajów.

https://queshop.pl/cd/quebonafide-kuba-stemplowski-egzotyka-wywiad-rzekaKsiążka w wersji LTD w twardej oprawie zawiera…

Opublikowany przez QueQuality 9 czerwca 2018

We wrześniu do księgarń trafi Egzotyka – Wywiad rzeka, zapis rozmów Quebonafide z Kubą Stemplowskim.

Z książki dowiemy się m.in. o samym wpływie wojaży na muzyka, a także o licznych przygodach w najdalszych zakamarkach świata. Artysta opowie o sytuacji w Meksyku, gdzie grożono im bronią, a także kogo Tajlandczykom przypominał Krzy Krzysztof. Wśród innych przedstawionych sytuacji znajdzie się udawanie emerytowanego wojskowego czy opis madagaskarskiego święta. Całość zawierać będzie fotografie autorstwa Wojtka Koziary, z których wiele nie było dotąd publikowanych.

Egzotyka – Wywiad rzeka ma ukazać się jesienią, choć już teraz można zamawiać książkę w preorderze. Za pomocą strony queshop.pl fani mogą nabyć wersję wzbogaconą o dwa dodatkowe rozdziały, w których przeczytamy o wizycie w Boliwii oraz komentarze Wesołej Ekipy. Premierę książki przewidziano na wrzesień tego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Quebonafide opublikował wibrujący letnim klimatem teledysk do „Bubbletea”

Quebonafide opublikował właśnie klip do wykonywanej wspólnie z Darią Zawiałow piosenki Bubbletea. Oglądając teledysk, można wczuć się w niezwykły, wakacyjny klimat utworu. No i zobaczyć rapera w wannie — choć w tej, jak śpiewał Taco Hemingway, powinno się leżeć w piątki. Singiel promuje nowy album Quebonafide pt. „Romantic Psycho”.

News/Muzyka 21.07.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...