Robert Lewandowski nowym bohaterem komiksów Marvela. Najpierw mundial, potem Avengers 4?

News/Komiksy 07.06.2018
Robert Lewandowski nowym bohaterem komiksów Marvela. Najpierw mundial, potem Avengers 4?

Robert Lewandowski nowym bohaterem komiksów Marvela. Najpierw mundial, potem Avengers 4?

Nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to globalne wydarzenie bez precedensu. Dlatego zainteresowane są nim podmioty zazwyczaj nie interesujące się futbolem, w tym Marvel Comics. Wydawnictwo przygotowało serię komiksów, w których pojawia się także Robert Lewandowski. Czyżbyśmy poznali nowego Avengera?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Robert Lewandowski jest bohaterem setek tysięcy Polaków. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski ratował ją częściej, niż Kapitan Ameryka i Iron Man ratowali Nowy Jork z rąk różnych oprawców. Lewandowski jest równie zwinny jak Spider-Man, na boisku widzi więcej niż Daredevil, a kontuzje nie imają się go, podobnie jak niezniszczalnego Luke’a Cage’a. Jest też zwyczajnie lepszym piłkarzem nawet od legendarnego Kapitana Tsubasy.

Nic więc dziwnego, że to właśnie ten polski piłkarz został wybrany na jednego z bohaterów nowej serii komiksów tworzonych przez Marvela we współpracy z portalem ESPN.

Internetowa seria trzynastu krótkich scenek komiksowych poświęcona jest największym gwiazdom reprezentacji przed nadchodzącym mundialem. Poświęcone sobie komiksy otrzymali m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Neymar Jr. Więcej niż o Polsce mówi się o faworytach mundialu, a nawet reprezentacjom Stanów Zjednoczonych i Włoch, które nie dostały się na Mistrzostwa Świata.

Robert Lewandowski pojawia się w dwunastej części, zatytułowanej „Strzeżcie się tej trójki”. Polski snajper pojawia się w nim u boku piłkarza Meksyku, Javiera Chicharito Hernandeza i żywiołowych kibiców islandzkiej kadry narodowej. Nawet w wydawnictwie Marvel wiedzą, że Lewandowski jest najważniejszą bronią Polaków na nadchodzący mundial:

Supernapastnik, Robert Lewandowski ma być siłą napędową polskiej reprezentacji. Czy jeden człowiek będzie w stanie udźwignąć taki ciężar? – głosi podpis nad wizerunkiem piłkarza.

Pomysłodawcą projektu jest argentyński twórca, Fabian Nicieza, który pracował w przeszłości na komiksami X-Force, Thunderbolts czy Cable and Deadpool.

Autorami ilustracji są za to Diego Bernard, J.P. Mayer, Andrew Crossley i Joe Sabino. Do której z wymienionych drużyn najlepiej nadawałby się Lewandowski? A może polskiemu piłkarzowi należy się miejsce w najważniejszym zespole Marvela, czyli Avengers? Wszystko wyjaśni się na Mistrzostwach Świata w Rosji, które rozpoczynają się już 14 czerwca.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

90 odpowiedzi na “Robert Lewandowski nowym bohaterem komiksów Marvela. Najpierw mundial, potem Avengers 4?”

  1. “Nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to globalne wydarzenie bez precedensu”. A mnie się wydawało, że już mieliśmy takie wydarzenia. Ostatnie 4 lata temu.

  2. Takie samo wydarzenie jak igrzyska w Chinach. A przed wojną w nazistowskich Niemczech. A Lewandowskim już rzygam. Chyba tylko na papierze toaletowym go nie ma. Jeszcze….

  3. jankesi to niepospolite głupki, jedyna społeczność świata, która w futbol gra rękami, co ci klauni mogą mieć do powiedzenia na jakikolwiek temat? Ah, no tak, o superbohaterach mają pojęcie, pajacach w kolorowych piżamach. Rozrywka iście pasująca do poziomu ich intelektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...