“Jesteśmy kompletnie przerażeni”. Helena Bonham Carter o 3. sezonie The Crown

News/Seriale 07.06.2018
“Jesteśmy kompletnie przerażeni”. Helena Bonham Carter o 3. sezonie The Crown

“Jesteśmy kompletnie przerażeni”. Helena Bonham Carter o 3. sezonie The Crown

Choć zdjęcia do 3. sezonu The Crown jeszcze się nie rozpoczęły, to Helena Bonham Carter już czuje presję związaną z rolą w serialu. Aktorka twierdzi, że w ogóle nie jest podobna do księżniczki Małgorzaty, którą zagra w nowej odsłonie produkcji.

The Crown to jeden z najlepiej ocenianych seriali oryginalnych Netfliksa. Oparta na sztuce Petera Morgana produkcja skupia się na życiu Elżbiety II i jej rodziny. Towarzyszymy bohaterce od momentu ślubu z Filipem, przez wstąpienie na tron, do burzliwych wydarzeń lat 60. Twórcy planują rzecz jasna przedstawić także dalsze losy monarchini.

Oznacza to, że w The Crown pojawi się obsada złożona ze starszych aktorów.

Jak wiemy, w rolę Elżbiety po Claire Foy przejmie Olivia Colman, a Matt Smith, czyli książę Filip, ustąpi miejsca Tobiasowi Menziesowi. Natomiast w księżniczkę Małgorzatę, graną dotychczas przez Vanessę Kirby, wcieli się Helena Bonham Carter. W rozmowie z Variety aktorka przyznała:

To fascynujące. Zaczynamy za kilka tygodni i myślę, że wszyscy jesteśmy kompletnie przerażeni. To dlatego, że pierwsze dwa sezony odniosły taki sukces, więc na nas spadł ciężar odpowiedzialności za oddanie sprawiedliwości tym wszystkim znanym osobom. Poza tym przejmujemy te role od wcześniejszego pokolenia aktorów, którzy wykonali kawał dobrej roboty.

Trzeba przyznać, że gra aktorska w The Crown zawsze stała na naprawdę wysokim poziomie. Krytycy chwalili zwłaszcza nagrodzoną Złotym Globem Claire Foy. Z uznaniem spotkała się także Vanessa Kirby, która w tym roku odebrała nagrodę BAFTA za rolę drugoplanową.

Helena Bonham Carter wskazuje także na wygląd nowej obsady.

W tej samej rozmowie aktorka dodaje:

Nikt z nas nie wygląda jak poprzednie wcielenia naszych bohaterów. Nie jesteśmy także podobni do prawdziwych postaci. Nie wyglądam jak Małgorzata i uważam, że Olivia nie jest szczególnie podobna do królowej. Będziemy musieli po prostu spróbować stworzyć pewnego rodzaju esencję. Na szczęście wszystkie postacie są tak złożone, że zapewne uda nam się uchwycić różne elementy.

Wymiana obsady to nie wszystko, bo w nowej serii zobaczymy także zupełnie nowe postaci. W premiera Harolda Wilsona wcieli się Jason Watkins. Peter Morgan planuje także dodanie do scenariusza postaci Margaret Thatcher i księżnej Diany.

Prace nad 3. sezonem mają ruszyć tego lata, a nowe odcinki zobaczymy najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Kończy się bajka o księżniczce i księciu, a zaczyna prawdziwe „The Crown”. Netflix pokazał zwiastun 4. sezonu

Coraz więcej wskazuje na to, że premiera 4. sezonu „The Crown” będzie najbardziej ekscytującym tegorocznym wydarzeniem na platformie Netflix. Przedostatni sezon serialu skoncentruje się na związku między Dianą Spencer i księciem Karolem, a także relacji między królową Elżbietą II a nową premier Wielkiej Brytanii. Opublikowany właśnie zwiastun udanie podkręca atmosferę.

Trailer/Seriale 13.10.2020

Dołącz do dyskusji (2)

10 odpowiedzi na ““Jesteśmy kompletnie przerażeni”. Helena Bonham Carter o 3. sezonie The Crown”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...