Już wiemy, po co Hasbro przejęło Power Rangers. Firma zapowiada serię filmów kinowych

News/Film 01.06.2018
Już wiemy, po co Hasbro przejęło Power Rangers. Firma zapowiada serię filmów kinowych

Już wiemy, po co Hasbro przejęło Power Rangers. Firma zapowiada serię filmów kinowych

Każda wytwórnia marzy o dojnej krowie podobnej do filmów Marvela. Hasbro swego czasu miał swoje udziały w tworzeniu filmów o Transformerach, ale te już się wyraźnie publice znudziły. Teraz będzie próbować szczęścia z Power Rangers.

Firma Hasbro oficjalnie potwierdziła, że planuje wydać do kin serię filmów o Power Rangers. O samych produkcjach i ich formach nie wiadomo na razie nic, choć uważa się, że nie będą one ignorowały filmu, który w ubiegłym roku wydało do kin Lionsgate.

Chciałoby się rzec: szybko poszło. Jeszcze w poprzednim miesiącu Hasbro zakupił prawa do marki Power Rangers. Co swoją drogą było dość odważne: poprzedni, wyżej wspomniany film, był finansową klapą. Jego produkcja kosztowała 100 mln dol., zaś wpływy z jego emisji w kinach na całym świecie to raptem 142 mln dol.

Plany na temat filmów – zwróćcie uwagę na liczbę mnogą – Power Rangers ogłosił sam dyrektor zarządzający Hasbro.

Uczynił to na konferencji Hasbro Strategic Decisions, o czym jako pierwszy doniósł Toku Nation. Brian Goldner, bowiem to on piastuje stanowisko CEO Hasbro, dodał też kilka oczywistych uwag związanych z komercjalizacją marki. Hasbro zamierza inwestować w zabawki i gry wideo związane z Power Rangers. Uważa markę za niewykorzystaną i krzywdząco wycenianą.

Warto dodać, że choć film nie zarobił w kinach, tak okazał się rentowny po przeniesieniu go na DVD, Blu-ray i usługi VoD, gdzie ponoć cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dystrybucją filmu zajmie się zapewne Paramount Pictures – Hasbro podpisało z wytwórnią wieloletnią umowę.

Power Rangers szczyt popularności ma już za sobą. Niewykluczone jednak, że poprawne odświeżenie tej marki może wpłynąć na zainteresowanie ze strony rodzimych i światowych widzów. Nie zapominajmy, że przez wiele lat filmy Transformers – gdy pod swoją opiekę wziął je Michael Bay – utrzymywały status światowych bestsellerów.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...