Czekacie na nową płytę Gorillaz? Zespół opublikował właśnie świetny teledysk

News/Muzyka 01.06.2018
Czekacie na nową płytę Gorillaz? Zespół opublikował właśnie świetny teledysk

Czekacie na nową płytę Gorillaz? Zespół opublikował właśnie świetny teledysk

O albumie The Now Now słychać było pogłoski już od pewnego czasu. Na nową płytę zespołu nie musieliśmy czekać długo. Jeszcze w zeszłym roku Gorillaz powrócili po siedmioletniej przerwie albumem Humanz. Na podstawie wczesnych utworów można powiedzieć, że The Now Now zapowiada się jako wyluzowana, elektroniczna uczta.

Gorillaz to animowany zespół stworzony przez muzyka Damona Albarna i rysownika Jamiego Hewletta w 1998 roku. Wirtualna kapela, w której skład wchodzą 2-D, Murdoc, Russel i Noodle, ma na swoim koncie już pięć albumów studyjnych. Na każdej płycie gościnnie występują różne muzyczne sławy, a styl Gorillaz podlega stałej ewolucji.

To samo można powiedzieć o dwóch opublikowanych właśnie piosenkach z nowej płyty – Humility i Lake Zurich.

Teledysk pierwszego z utworów utrzymany jest w spokojnej, zrelaksowanej atmosferze amerykańskiego wybrzeża. Jak to często bywa z klipami Gorillaz, animowane postaci przekładają się ze znanymi osobistościami. Na gitarze gra komik i muzyk Jack Black, a w teledysku pojawiają się też futbolista Alex Okafor i słynny perkusista, Remi Kabaka, który gra w szachy z Noodle.

W teledysku pojawiają się wszyscy pierwotni członkowie Gorillaz z wyjątkiem Murdoca Nicclasa, który jest podobno niedysponowany. Na basie zastępuje go członek Gangreen Gang o imieniu Ace. Zmiany w składzie zespołu to żadna nowość. Albarn i Hewlett często bawią się, wymyślając nowe elementy historii zespołu. Swego czasu Murdoc porwał 2-D, stworzył cyborga-klona Noodle, a gdy nie udało mu się znaleźć Russela, zrezygnował również z jego usług.

Drugi opublikowany utwór, Lake Zurich to elektronika w najczystszym wydaniu. Utwór jest niemal pozbawiony wokalu i utrzymany w prostej konwencji, powtarzających się po sobie linii melodycznych. Według pierwszych zapowiedzi nowy longplay Gorillaz miał być bardzo mocno naładowany politycznymi odniesieniami. Póki co, trudno to zauważyć, ale zespół nieraz stosował już podobne zmyłki.

The Now Now zadebiutuje 29 czerwca. Niedługo później wysłuchać nowych utworów Gorillaz na żywo będą mogli polscy fani. Grupa pojawi się na festiwalu Open’er w Gdyni 6 lipca 2018 r.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

13 odpowiedzi na “Czekacie na nową płytę Gorillaz? Zespół opublikował właśnie świetny teledysk”

  1. gdzieś czytałem (… na 9gagu), że nowy ziomek jest ponoć wzorowany na postaci z atomówek i że jakoś dogadali się z Cartoon Network. Ale być może ja coś przekreciłem….

    • Nowy, zielony ziomek to As, lider Gangu Gangreniaków, przeciwników Atomówek. Nie jest to postać wzorowana – to ten sam As co w serialu, tyle że o 20 lat starszy (“Atomówki” zadebiutowały w 1998, As był wtedy siedemnastolatkiem). Craig McCracken, twórca Atomówek, to prywatnie kolega autora rysunków do Gorillaz, Jamiego Howletta – panowie dogadali się na ten gościnny występ i tak oto As zastępuje Murdoca, który obecnie został wrobiony w przemyt i przebywa w więzieniu w Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...