REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze seriale, które zobaczysz w podróży. Te produkcje pobierzesz na smartfona lub tablet

Długi weekend właśnie się rozpoczął! Jeśli przed wami podróż w dwie strony, to macie jeszcze szansę spędzić ją w towarzystwie serialowych bohaterów. Wystarczy, że na swoje urządzenia mobilne dzięki aplikacjom serwisów Showmax i Netflix pobierzecie odcinki produkcji, których jeszcze nie widzieliście albo takie, które doskonale was odprężają.

31.05.2018
9:05
seriale offline
REKLAMA
REKLAMA

Długi weekend - jakie seriale obejrzeć?

Piotr Grabiec

Anime Pokemon

pokemon class="wp-image-152175"

Nie ściemniaj. Oglądałeś Pokemony w dzieciństwie pasjami. Potem na lata o nich zapomniałeś, ale sentyment pozostał. W domu nigdy nie miałbyś czasu, by zasiąść do oglądania chińskiej bajki, ale jeśli wgrasz sobie na telefon lub tablet pierwszy sezon anime o Ashu Ketchumie i jego wiernym Pikachu, to w podróży na długi weekend nie będziesz mógł się oprzeć i z radością prześledzisz ich przygody - od pierwszego spotkania z dzikimi stworkami aż do udziału w Indigo League! A jak się wciągniesz, to kolejne sezony dostępne na platformie Netflix wystarczą ci na jeszcze kilka(naście) kolejnych wyjazdów.

Ucho Prezesa

 class="wp-image-157938"

Jeśli jeszcze nie widziałeś kabaretowej satyry dostępnej w serwisie Showmax, to najwyższy czas to nadrobić. Jej twórcy bardzo trafnie komentują rzeczywistość i odnoszą się do wydarzeń bieżących, ale obejrzenie serialu z perspektywy czasu może pozwolić ocenić, na ile prześmiewcza produkcja przewidziała przyszłość. Ten format idealnie sprawdzi się w dodatku na ekranie smartfona, bo jest największą zaletą jest humor, a nie wymyślne kadry czy niesamowite efekty specjalne, które fajniej byłoby oglądać na dużym ekranie. W dodatku każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo tak jak z początku Ucho Prezesa drwiło i szydziło głównie z partii rządzącej, tak w drugim sezonie coraz śmielej dogryza również opozycji.

Konrad Chwast

3%

 class="wp-image-75462"

Ten serial naprawdę miło mnie zaskoczył. Nie będę ukrywał, że początkowo wcale mnie do siebie nie przekonał. Z czasem okazało się jednak, że wykreowany świat został przygotowany uczciwie, a sama produkcja - mimo bardzo, bardzo poważnych tematów - jest dość lekka i przyjemna. Ale o co w tym wszystkim chodzi? Otóż w świecie 3% mamy do czynienia z biedą, głodem i chorobami. Jest jednak jedno miejsce, w którym ludzie nie znają tych wszystkich problemów. Jest to tajemnicza wyspa, na której mieszkają wybrańcy. Raz w życiu każdy człowiek ma możliwość wzięcia udziału w serii testów, które zdaje zaledwie 3% obywateli, i dostania się na cudowny ląd.

Atypowy

opinie o serialu atypical class="wp-image-91937"

Atypowy to komediodramat, który swoją lekkością może konkurować z licznymi familijnymi produkcjami. Opowiada on o życiu chłopaka, nastolatka z autyzmem. Obok typowych i nietypowych przygód głównego bohatera poznajemy również jego rodzinę, która nauczyła się - ale też cały czas się uczy - żyć z chorobą dziecka. Atypowy to serial bardzo zabawny, ale z samego założenia porusza poważne i istotne kwestie. Zwłaszcza że patrząc na to, jak bohaterowie radzą sobie z codziennymi problemami, jak trudna bywa miłość, jak wiele poświęcenia wymaga wychowywanie dzieci i też bycie dzieckiem, łatwo znaleźć w nim odbicie nas samych.

Joanna Tracewicz

Ozark

 class="wp-image-90225"

Nie bez powodu polecam właśnie ten serial. Po pierwsze, to rewelacyjna produkcja, która potrafi zaskakiwać. Po drugie, sama oglądałam ją, wracając z podróży wakacyjnej. I - nie będę ukrywać - połknęłam ją na raz. To o tyle ciekawe, że miałam dwa podejścia do tego serialu i za pierwszym razem jakoś nie mogłam się do niego przekonać, oglądając pierwszy odcinek. A potem wsiąkłam bez reszty. Ozark to historia Marty’ego Bryde’a, który pozornie ma dobrą, choć nudną pracę i kochającą rodzinę. Prawda jest jednak taka, że Marty zajmuje się praniem pieniędzy dla jednego z meksykańskich karteli narkotykowych. Pech chce, że nie wszystko idzie tak, jak pójść powinno i Marty wraz ze swoją żoną i dziećmi musi zmienić miejsce zamieszkania. A także spełnić żądania gangsterów, żeby przeżyć. Trafia do tytułowej miejscowości, zdawałoby się całkiem spokojnej. Ale niebezpieczeństwo nie śpi i koszmar Marty’ego dopiero się zaczyna.

Różowe lata 70.

netflix w sierpniu class="wp-image-90523"

Nie ma nic lepszego niż dobry, odprężający serial komediowy. Wszystkie sezony Różowych lat 70. dostępne są od kilku miesięcy w Netfliksie i to jest naprawdę cała masa dobra, bo tych sezonów jest aż osiem! Co prawda ostatnie dwa nie są już tak świetne jak pierwsze, ale i tak przyjemnie spędzić jest czas w kręgu z Erikiem Formanem i jego przyjaciółmi. Jedyny problem: możecie śmiać się na głos w środku komunikacji. Jeśli jednak macie wszystkich gdzieś, tak jak Red Forman, ten minus może nagle okazać się plusem. Nie nic przyjemniejszego dla złośliwych niż uprzykrzać życie innym, prawda?

Jędrzej Rakoczy

Mindhunter

david fincher nakręcił serial mindhunter class="wp-image-91078"

Serial Netfliksa wciągnął mnie jak żadna inna zeszłoroczna produkcja. Holden Ford i Bill Tench to agenci FBI, którzy w latach 70. zajmują się brutalnymi, schematycznymi morderstwami. Podczas badań miejsc zbrodni zaczynają rozumieć, że na podstawie śladów można nie tylko określić profil psychologiczny sprawcy, ale także przewidzieć jego następne ruchy. By odnaleźć przebywających na wolności psychopatów, detektywi decydują się na współpracę z osadzonymi seryjnymi zabójcami. Hipnotyzująca gra aktorska, klimat ponurych miasteczek i intrygujące relacje detektyw-więzień idealnie nadają się na kilkugodzinną podróż pociągiem czy autobusem. 1. sezon liczy osiem odcinków, więc ma szansę starczyć na drogę w obie strony.

Downton Abbey

Jeśli jesteście fanami kostiumowych produkcji, których akcja toczy się w Wielkiej Brytanii, to nie ma na co czekać. Downton Abbey wydaje się idealnym wyborem, jeśli jedziecie pozwiedzać malownicze zamki czy dwory, bo dzięki temu serialowi świetnie wczujecie się w ich klimat. Fabuła skupia się wokół rodziny lorda Granthama, która ponad wszystko ceni ustalony porządek i zasady. Jedynym zmartwieniem arystokratycznej familii wydaje się być brak męskiego potomka. Na spadkobiercę planowany jest Patrick, narzeczony jednej z córek hrabiostwa. Gdy ten ginie w katastrofie Titanica, majątek ma przypaść nieznanemu kuzynowi imieniem Matthew. To dopiero początek burzenia ustalonego porządku Granthamów.

Tomasz Gardziński

BoJack Horseman

 class="wp-image-37220"

Lepiej od razu mieć to z głowy - BoJack Horseman nie jest serialem idealnym. Jego twórcom od pewnego momentu coraz częściej brakuje pomysłu na rozwój bohaterów serialu, a piętrzące się przed BoJackiem i jego ekipą problemy zaczynają się powtarzać. Z drugiej strony, trudno żeby serial o porażce i tym, jak trudno się po niej podnieść, był idealnym wzorem dla innych produkcji. BoJack Horseman w swoich najlepszych momentach daje ogromną dozę (nieco cynicznej) satysfakcji. To doskonały serial do ściągnięcia w środku trudnego, wkurzającego dnia, gdy mamy ochotę pokazać całemu światu, jak mało nas obchodzi. Czego chcieć więcej? Do rozważenia podczas niechcianej podróży służbowej.

Death Note

 class="wp-image-49774"

Nie chodzi oczywiście o okropną aktorską wersję rodem z amerykańskiej szkoły adaptowania japońskich produkcji na modłę przeciętnego zjadacza hamburgerów. Oryginalne anime na podstawie mangi o tym samym tytule, to niemalże arcydzieło japońskiej animacji. Świetna, dorosła (choć niepozbawiona elementów komediowych) fabuła, która w ciekawy sposób interpretuje elementy japońskiego folkloru, to jeden z wielu powodów dlaczego warto obejrzeć Death Note. Inne to doskonała ścieżka dźwiękowa czy niespodziewane interakcje zachodzące między bohaterami. Tempo serialu zwalnia nieco w drugim sezonie, ale ktokolwiek nie miał jeszcze styczności z tym tytułem, powinien to jak najszybciej nadrobić. Tym bardziej, że Netflix niedawno udostępnił Death Note w swoich bibliotekach na całym świecie.

Maciej Gajewski

Californication

 class="wp-image-50558"

Nie mogłem nie umieścić tu tego serialu. Bo to właśnie na nim testowałem po raz pierwszy funkcję pobierania filmów do pamięci urządzenia na Netfliksie. I to właśnie dzięki niemu kilkunastogodzinny lot w jedną stronę okazał się dużo mniej męczący. Przygody Hanka Moody’ego i jego niezliczone romanse nie wymagają dużego zaangażowania intelektualnego, co istotne podczas męczącej podróży. Serial ten jest jednak czymś znacznie więcej od niegrzecznej i sprośnej komedii obyczajowej. To całkiem wzruszająca opowieść o wielkiej miłości – do byłej partnerki i córki – która potrafi wzruszyć do łez. Tylko zadbajcie o to, by nikt nie gapił się wam w ekran. Gołych pup i biustów tu nie brakuje.

Chłopaki z baraków

 class="wp-image-120256"
REKLAMA

Wyżej proponowane Californication ma pewną głębię i potrafi poruszyć nasze emocje. Chłopaki z baraków… no cóż. Ich twórcy stawiają wyłącznie na humor. Serial udaje reality show, które ma opowiadać o życiu w parku przyczep dla biednych. W praktyce to komedia o trzech bohaterach – Rickym, Julianie i Bubblesie – którzy swoje IQ, sumarycznie zestawialne z kanarkiem, próbują wykorzystać, by otworzyć swój Interes Życia i na zawsze pożegnać się z biedą. Próbują tak już od 12 sezonów i chyba nie będzie spoilerem stwierdzenie, że nadal im się nie udaje. Mimo wsparcia od takich gwiazd, jak Snoop Dogg i Sebastian Bach, którzy uwielbiają zioło Ricky’ego. Duży urok tego głupawego serialu tkwi w formie jego realizacji – nie tylko fikcyjnej ekipie filmowej realizującej ten wyimaginowany reality-show, to na dodatek większość gagów jest improwizowana przez aktorów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA