Stan Lee pojawił się w Deadpool 2, ale nie było to zwykłe cameo. W której scenie wystąpił?

News/Film 24.05.2018
Stan Lee pojawił się w Deadpool 2, ale nie było to zwykłe cameo. W której scenie wystąpił?

Stan Lee pojawił się w Deadpool 2, ale nie było to zwykłe cameo. W której scenie wystąpił?

Stan Lee, czyli jeden z ojców Marvela, pojawia się w niemal każdym filmie na podstawie komiksów swojego wydawnictwa. Nie mogło go zabraknąć w drugiej części Deadpoola, ale nie było to klasyczne cameo.

Deadpool jest nietypowym (anty)bohaterem. Nie tylko ma elastyczny kręgosłup moralny, ale też dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że jest postacią fikcyjną. W komiksach rzuca niewybredne żarty, odnosi się do innych dzieł popkultury i nagminnie burzy czwartą ścianę.

Czytaj też: Dzika zabawa z popkulturą. Najlepsze easter eggs w Deadpool 2

Jego kinowa wersja dzieli cechy z literackim pierwowzorem. Kampania marketingowa kontynuacji cyklu jest strasznie pokręcona, a Deadpool kpi i drwi z wszystkiego i wszystkich. Nic dziwnego, że cameo Stana Lee też było inne niż w pozostałych superbohaterskich blockbusterach.

Stan Lee w Deadpool 2.

Twórca wydawnictwa Marvel występuje praktycznie we wszystkich filmach o postaciach, które stworzył on lub jego firma. W pierwszej części pojawił się w klubie ze striptizem i potem narzekał, że… spędził na planie za mało czasu. W przypadku filmu Deadpool 2 nie pojawił się z kolei na planie… w ogóle.

Zamiast tego w jednym z kadrów widzimy ogromny mural z jego podobizną. Sprowokowało to hipotezy, jakoby Stan Lee nie zagrał w filmie ze względu na zły stan zdrowia. To jednak tylko plotki i jestem przekonany, że cameo w formie murala w Deadpool 2 od wytwórni Fox było zaplanowane.

Stan Lee w filmach Marvela.

Jeśli Stan Lee miałby wystąpić w filmie, to zapewne scenę z nim nakręcono by znacznie wcześniej. Zdecydowano się w końcu na taki krok w przypadku obrazów produkowanych przez Disneya, a Stan Lee nakręcił swoje ujęcia do trzech kolejnych produkcji, które dopiero powstają, za jednym zamachem.

Warto przy tym dodać, że przez lata panowało przekonanie, że Stan Lee pojawiający się w kolejnych filmach Marvela to tylko easter-egg. Po drugiej części Strażników Galaktyki fani zaczęli się jednak zastanawiać, czy jego epizodyczne postaci nie są tak naprawdę jednym i tym samym bohaterem.

W komiksowym uniwersum Marvela funkcjonują kosmiczne byty: The Watchers, którzy są kronikarzami. Ich zadaniem jest przyglądanie się wydarzeniom we wszechświecie, ale nie mogą w nie ingerować. Jak przyjrzeć się poprzednim gościnnym występom Stana Lee, to okazuje się, że idealnie pasują do hipotezy, jakoby grał właśnie Podglądacza.

Czytaj też: Lubisz filmy o superbohaterach? Obejrzyj koniecznie nowy serial Roberta Kirkmana

Teksty, które musisz przeczytać:

Marvel ujawnia pierwsze szczegóły „She-Hulk”. Główną rolę zagra aktorka z „Orphan Black” i „Perry Mason”

Ostatnie dni przyniosły pierwszą poważną aktywność Marvela od czasu ogłoszenia decyzji o kolejnym przesunięciu premiery „Czarnej Wdowy”. Najpierw dowiedzieliśmy się więcej na temat serialu „WandaVision”, a teraz ujawniono tożsamość aktorki wcielającej się w rolę She-Hulk. Tatiana Maslany to aktorka, która kiedyś miała zagrać w „Łotr 1”.

Seriale 18.09.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...