Próbujesz obejrzeć nowe Ucho Prezesa lub Egzorcystę? My też, ale Showmax nie działa [Aktualizacja: już działa]

News/Seriale 24.05.2018
Próbujesz obejrzeć nowe Ucho Prezesa lub Egzorcystę? My też, ale Showmax nie działa [Aktualizacja: już działa]

Próbujesz obejrzeć nowe Ucho Prezesa lub Egzorcystę? My też, ale Showmax nie działa [Aktualizacja: już działa]

Showmax zrobił dzisiaj widzom przykrą niespodziankę. W dniu premiery nowego odcinka serialu satyrycznego Ucho Prezesa i 2. serii animacji Egzorcysta usługa VOD odmówiła posłuszeństwa.

Serwisy wideo na żądanie to bardzo wygodne narzędzia, ale ich okazjonalne awarie przypominają o ulotności umieszczonych w nich treści. Potrafią też rozczarować w dniu premier.

Showmax nie działa.

W czwartki w bibliotece Showmax pojawiają się nowe odcinki satyry Ucho Prezesa. Serwis przez kilka dni ma na nie czasową wyłączność, a dopiero później epizody trafiają do telewizji WP, by na koniec wylądować na YouTubie.

Fani, którzy opłacają Showmax ze względu na możliwość wcześniejszego obejrzenia tego serialu, mogą być dzisiaj rozczarowani. Od (przynajmniej) kilkudziesięciu minut serwis ma awarię i nie pozwala się połączyć z bazą danych.

awaria showmax nie dziala

To kiepski dzień na awarię Showmax.

O problemach z Showmax zorientowaliśmy się przy próbie uruchomienia nowego odcinka Ucha Prezesa. Aplikacja mobilna wysłała zresztą powiadomienie zachęcające do tego, by nowy serial obejrzeć. Niestety, nic z tego.

To nie było zresztą jedyne powiadomienie, jakie wysłał dziś Showmax do użytkowników.. W bibliotece pojawił się nie tylko nowy odcinek serialu Ucho Prezesa, ale też dwa pilotażowe odcinki 2. serii animacji Egzorcysta.

Showmax – pobieranie filmów i seriali offline.

Twórcy wybranych serwisów VOD pozwalają się zabezpieczyć po części przed awariami. Dostępne materiały można pobierać offline do pamięci urządzeń przenośnych. Aplikacja mobilna Showmax, która nie potrafi nawiązać połączenia z serwerem, proponuje zresztą, aby przejść do zakładki offline.

Niestety w takich sytuacjach jak dziś, to marne pocieszenie. Aby pobrać premierowe filmy i seriale do pamięci, trzeba najpierw połączyć się z bazą danych, co obecnie – przynajmniej z kilku kont, które sprawdziliśmy – nie jest możliwe. Trzymamy kciuki, by problemy udało się szybko rozwiązać.

Aktualizacja (14:20): Awaria Showmax, która trwała nieco ponad godzinę, została już na szczęście usunięta.

Teksty, które musisz przeczytać:

Powstanie reboot filmu „Egzorcysta”. Oto 9 ciekawostek z planu oryginału, o których mogliście nie wiedzieć

Jakiś niezwykle łebski gość w garniturze urzędujący na wzgórzach Hollywood stwierdził, że reboot filmu „Egzorcysta” jest tym, czego świat potrzebuje. Powstrzymam się od dalszego komentarza na ten temat i skupię na czymś bardziej pozytywnym, czyli na oryginalnym filmie z 1973 roku, który do dziś się nie zestarzał i absolutnie nie potrzebuje żadnej nowej wersji.

Artykuł/Film 19.08.2020

Dołącz do dyskusji (13)

13 odpowiedzi na “Próbujesz obejrzeć nowe Ucho Prezesa lub Egzorcystę? My też, ale Showmax nie działa [Aktualizacja: już działa]”

  • Nie sensacja, informacja. Jak usługi mi padają zwykle szukam info, czy to problem szerszy i wystarczy poczekać, czy tylko u mnie, a wtedy zawracam głowę obsłudze klienta.

    • Tak jest. Bo jeśli nasz czytelnik mający w takiej sytuacji problem z serwisem Showmax trafi na ten wpis, będzie wiedział, że problem nie dotyczy tylko jego konta i zamiast marnować czas na np. kontakt z BOK, może spokojnie poczekać, aż czkawka serwerów minie.

 1. ale o co chodzi ? Problem dotyczy może ze 1000 osób którym nie skończył się jeszcze darmowy abonament od Playa i które jeszcze z tego korzystają :)

 2. Miałem Showmax przez 3 miesiące. Straszny jest ten serwis :(, Ze dwie trzy perełki można tam znaleźć. Poza tym interfejs jest tragiczny.

 3. Oglądam nowy odcinek Opowieść Podręcznej przez Chromecasta na TV i wszystko działa tak jak powinno. Lokalny błąd pewno.
  Pojadę klasykiem: dziwne, u mnie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...