Nie żyje Margot Kidder. Odtwórczyni roli Lois Lane miała 69 lat

News/Film 15.05.2018
Nie żyje Margot Kidder. Odtwórczyni roli Lois Lane miała 69 lat

Nie żyje Margot Kidder. Odtwórczyni roli Lois Lane miała 69 lat

Manager Margot Kidder poinformował o śmierci aktorki. Odtwórczyni roli Lois Lane z oryginalnego Supermana odeszła w niedzielę wieczorem. Miała 69 lat.

Margot Kidder urodziła się 17 października 1948 r. w Yellowknife na kanadyjskich Terytoriach Północno-Zachodnich. Od małego interesowała się aktorstwem i występowała w szkolnych przedstawieniach. Po ukończeniu nauki przeprowadziła się do Los Angeles, by rozpocząć karierę. Zaczynała od występów w serialach pod koniec lat 60. oraz epizodycznych ról w kilku filmach.

Przełomem dla Margot Kidder okazał się horror Siostry Briana De Palmy.

Następnie Kanadyjka została uhonorowana rodzimą nagrodą Etrog za występy w A Quiet Day In Belfast i Czarnym Bożym Narodzeniu. Aktorka najbardziej znana była jednak z roli Lois Lane, ukochanej Supermana. Kidder pojawiła się w filmie Richarda Donnera z 1978 r., w którym superbohatera zagrał Christopher Reeve. Ponadto Kanadyjka zagrała w trzech sequelach produkcji, które trafiały na ekrany kolejno w latach 1980, 1983 i 1987.

Margot Kidder wystąpiła także m.in. w Horrorze Amityville z 1979 r. czy komediowym westernie Maverick z 1994.

Od lat 80. aktorka była także zaangażowana w politykę, wspierając kampanię prezydencką Jessego Jacksona czy wypowiadając się na temat I wojny w Zatoce Perskiej. Kanadyjka była trzykrotnie zamężna, spotykała się także z Brianem De Palmą, Stevenem Spielbergiem czy premierem Kanady Pierrem Trudeau.

W 1996 r., po trzech latach prac nad autobiografią, pliki z tekstem zostały zniszczone przez wirus. Gdy nie udało się odzyskać danych, Kidder przeszła załamanie nerwowe i zniknęła na kilka dni. Po odnalezieniu lekarze zdiagnozowali u niej chorobę dwubiegunową.

Aktorka zmarła we śnie w niedzielę 13 maja w swoim domu. O jej odejściu poinformował manager. Bezpośrednia przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana.

Teksty, które musisz przeczytać:

Henry Cavill składa komputer i czyta Reddita, żeby poznać opinie fanów. Gwiazdor „Wiedźmina” nowym ulubieńcem internetu

Jeszcze kilka lat temu zaledwie garstka zdeklarowanych fanów zdawała sobie sprawę z tego, kim jest Henry Cavill. Brytyjski aktor systematycznie zdobywał jednak większą popularność i obecnie można go bezsprzecznie uznać za ulubieńca internetowej społeczności. Dlaczego nawet wideo, na którym składa komputer budzi tak wielkie poruszenie?

Opinia/Seriale 17.07.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...