Vega wygra nawet z Marvelem. Avengers biją rekordy w Polsce, ale daleko im do Kobiet mafii

News/Film 15.05.2018
Vega wygra nawet z Marvelem. Avengers biją rekordy w Polsce, ale daleko im do Kobiet mafii

Vega wygra nawet z Marvelem. Avengers biją rekordy w Polsce, ale daleko im do Kobiet mafii

Raptem wczoraj informowaliśmy was o niesamowitych światowych wynikach box office Avengers: Wojna bez granic. Jak się okazuje, również w Polsce film bije wszystkie rekordy w swojej kategorii.

Nie było w naszym kraju filmu o supebohaterach, który zdobyłby tak dobre wyniki. Film w reżyserii Anthony’ego Russo i Joego Russo najszybciej w historii przekroczył miliard dolarów wpływów na całym świecie, dokonując tego w zaledwie 11 dni. A w Polsce? Milion widzów, a to jeszcze nie koniec.

Póki co, siedem filmów w bieżącym roku przekroczyło liczbę miliona widzów w polskich kinach. Rekordzistą tegorocznym jest film Kobiety mafii – jako jedyny ściągnął ponad dwa miliony widzów. Do miliona doszły też inne polskie filmy: Podatek od miłości, Narzeczony na niby i Pitbull. Nowe porządki. A zagraniczne? Udało się to tylko filmom Nowe oblicze Greya oraz Cudowny chłopak.

Avengers: Wojna bez granic rekordzistą w polskim box office. Jaki inny film o superbohaterach był do tej pory liderem?

Avengers: Wojna bez granic pobił rekord ustanowiony przez Legion Samobójców, który obejrzało w kinach ponad 700 tys. widzów. Trzeba przyznać, że tym razem wynik był zasłużony. Legion Samobójców zebrał bardzo mieszane recenzje, podczas gdy najnowsza produkcja z uniwersum Marvela jest przez większość wręcz wielbiona. Mimo cliffhangera na samym końcu.

Avengers: Wojna bez granic zostawia pozostałe emitowane aktualnie filmy daleko w tyle. Na kolejnych miejscach polskiego box office (dane za okres 4-6 maja) znajdują się Piotruś Królik, Strażnicy cnoty, Taxi 5, Ciche miejsce, Ghostland, Paweł – apostoł Chrystusa, Luis i obcy, Prawda czy wyzwanie i Player One.

Avengers: Wojna bez granic nadal jest emitowany w kinach. I ponoć nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Jest całkiem prawdopodobne, że ustanowi rekord, którego żadna inna zagraniczna produkcja przez długi czas nie będzie w stanie pobić.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

19 odpowiedzi na “Vega wygra nawet z Marvelem. Avengers biją rekordy w Polsce, ale daleko im do Kobiet mafii”

  1. Ale dziadostwo Polacy oglądają w kinach… Kobiety mafii, Podatek od miłości, Narzeczony na niby, trzeci Grey… tragedia. Można nie lubić filmów o superbohaterach, ale trzeba przyznać, że Wojna bez granic to w swoim gatunku naprawdę znakomity film.

    • Dla Ciebie. Dla innej osoby szczytowym osiągnięciem mogą być np greye i ona wtedy powie /Można nie lubić filmów o ….miłości…., ale trzeba przyznać, że … listy do m…. to w swoim gatunku naprawdę znakomity film/

  2. Ile w polskim internecie mówi się o upadku kina, bo filmy superhero. A akurat patrząc na sukces Vegi w naszym kraju powinniśmy siedzieć cicho, bo to pokazuje po raz kolejny, że panuje u nas niezła groteska.
    No i nie mówię o tym w kontekście jednostek, ale wszechobecnego larum na ten temat

  3. „Jest całkiem prawdopodobne, że ustanowi rekord, którego żadna inna zagraniczna produkcja przez długi czas nie będzie w stanie pobić”

    Pierwszy z brzegu którego nie pobiją Avatar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...