REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. YouTube

Najlepsze seriale, które obejrzysz na YouTubie

Nie tylko Netflix, HBO GO, Showmax i inne platformy streamingowe - interesujące seriale można znaleźć także na YouTubie. I oglądać zupełnie za darmo. Podrzucamy kilka najciekawszych propozycji.

13.05.2018
11:00
Najlepsze seriale, które obejrzysz na YouTubie
REKLAMA
REKLAMA

Nie wszystkie to produkcje najnowsze czy wysokobudżetowe. Za to każda z nich warta jest uwagi. Odpalcie YouTuba i sprawdźcie te seriale.

Najlepsze seriale w serwisie YouTube

Joanna Tracewicz

Nieprzygotowani

nieprzygotowani class="wp-image-101267"

Projekt chłopaków z Abstrachuje, którzy na ekranie pojawiają się w epizodycznych rolach. Nieprzygotowani to historia grupy licealistów, rozpoczynających naukę w szkole średniej. Berkowski całe życie był frajerem i nie miał kolegów. Teraz wszystko ma się zmienić, w końcu nowa szkoła to nowi ludzie, nowe przygody i możliwości. Co prawda nasz bohater nadal nie będzie najpopularniejszym uczniem w LO, ale uda mu się poznać ludzi, z którymi połączy go przyjaźń. I to będzie dopiero początek kłopotów.

Serial można oglądać TUTAJ.

Nocny recepcjonista

 class="wp-image-60211"

Tom Hiddleston i Hugh Laurie w jednym serialu? Bierzemy w ciemno! Nocnego recepcjonistę od dawna można oglądać w HBO GO, ale całkiem niedawno tytuł trafił także na YouTube’a. Produkcja jest adaptacją bestsellerowej powieści szpiegowskiej autorstwa Johna le Carré. Ten miniserial opowiada o Jonathanie Pinie, byłym żołnierzu brytyjskich służb specjalnych, który pracuje w luksusowym hotelu w Egipcie, jako tytułowy nocny recepcjonista. Mężczyzna zostaje uwikłany w niebezpieczną sprawę handlu bronią. Msi przeniknąć do grupy przestępczej, by zawalczyć o sprawiedliwość.

Serial można oglądać TUTAJ.

Piotr Grabiec

Forces of Destiny

Star Wars Forces of Destiny - trailer serialu Gwiezdne wojny na YouTube class="wp-image-83541"

Seria animowanych kilkuminutowych shortów od Disneya publikowana w serwisie YouTube po pierwszych kilku odcinkach, które opowiadały o wydarzeniach dziejących się pomiędzy lub w trakcie filmów, mnie rozczarowała. Twórcy starali się nieudolnie zrobić z tego propagandę feministyczną i opowiadali wyłącznie o bohaterkach, osadzając je w głupiutkich historyjkach z nibymorałami. W drugim sezonie dyskryminacji męskiej części bohaterów już nie było, a i scenariusze były znacznie fajniejsze. Na plus należy zaliczyć, że wielu aktorów będących głosami i twarzami bohaterów z Forces of Destiny w filmach i serialach wróciła, by nagrać kilka kwestii na potrzeby krótkiej animacji.

Serial można oglądać TUTAJ.

Jędrzej Rakoczy

Nightwing

 class="wp-image-162570"

Ten pięcioodcinkowy serial przedstawia losy Dicka Graysona, wcześniej znanego jako Robin. Po rozstaniu z Batmanem Dick zamieszkuje w mieście Bludhaven. Jako Nightwing nocą ściga drobnych przestępców. Pewnego dnia organizowane przez senatora przyjęcie zakłóca Deathstroke. Konfrontacja obu postaci jest nieunikniona. Całość zrealizowano za środki zebrane przez Kickstartera, więc wszelkie efekty nie stoją na zbyt wysokim poziomie. Mimo to serial ogląda się bardzo przyjemnie. Warner Bros. zleciło już powstanie filmu z DCEU, którego bohaterem będzie właśnie Nightwing.

Serial można oglądać TUTAJ.

Neil's Puppet Dreams

 class="wp-image-162573"

Znany i lubiany Neil Patrick Harris we współpracy z Nerdist prezentuje nam serię dziwacznych fantazji. Aktor gra samego siebie, a raczej wersję siebie, którą nawiedzają niezwykłe sny z udziałem kukieł. Nie są to żadne wizyty w cudownych krainach, ale na pozór dość pospolite scenariusze. Neilowi śni się spadanie czy wizyta u lekarza i wszystko wygląda normalnie do czasu pojawienia się marionetek. Te raczą go przedziwnymi piosenkami i komentarzami, momentami tworząc atmosferę rodem z Monty Pythona. Mimo obecności kukiełek serial skierowany jest do dorosłych widzów, przede wszystkim ze względu na rodzaj przedstawionego w nim humoru. Dodatkowym plusem są gościnne występy znanych telewizyjnych aktorów.

Serial można oglądać TUTAJ.

Konrad Chwast

Ucho Prezesa

Ucho Prezesa trzeci sezon wywiad class="wp-image-139969"

Jestem prawie pewien, że serial Roberta Górskiego zmienił sposób, w jaki patrzymy na kabarety. Okazało się bowiem, że człowiek o mocno telewizyjnym rodowodzie jest w stanie stworzyć bardzo ambitną i wyważoną satyrę, która nie tylko jest w stanie pokazać przywary władzy, ale również subtelnie zasugerować problemy, które trapią całą polską scenę polityczną. Doskonałe kreacje, cudownie nienachalne żarty, śmietanka aktorska i publicystyczne zacięcie - to najważniejsze zalety Ucha Prezesa. Nie mam wątpliwości, że to jedna z najlepszych serii, jakie można znaleźć w polskim serwisie YouTube. Mało tego! To jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Najlepsze jest jednak to, że oglądamy właśnie 3. Sezon i nic nie wskazuje na to, żeby praca Górskiego zmierzała do końca.

Serial można oglądać TUTAJ.

Tomasz Gardziński

Marble Hornets

 class="wp-image-162576"

Blair Witch Project to horror, który dał nową jakość i inne spojrzenie filmowemu horrorowi. To samo dotyczy Slendera i świata gier wideo. Obie serie miały swoje mocne i słabe strony, ale te najlepsze przerażały do szpiku kości. Najlepszym połączeniem obu serii jest internetowy serial Marble Hornets. Projekt stworzony przez Troya Wagnera i Josepha DeLage’a w 2009 roku szybko stał się kulturowym fenomenem. Fabuła opowieści toczy się wokół działań studenta szkoły filmowej, który natrafia na dziwnego humanoida zwanego Operatorem i zaczyna badać jego tajemnice. Marble Hornets szybko, wraz z kolejnymi odcinkami staje się uzależniającym maratonem horroru, tajemnicy i grozy. To właśnie serial Wagnera i DeLage’a był zresztą bezpośrednią inspiracją dla Slendermana, który właśnie czeka na swój kinowy debiut.

Serial można oglądać TUTAJ.

Society of Virtue

 class="wp-image-162567"

Ta seria animowanych shortów łączy miłość do komiksowych superbohaterów i śmiech z licznych absurdów, jakie wynikają z ich przygód. Tytułowe Society of Virtue to grupa superbohaterów stanowiąca połączenie Avengers i Ligi Sprawiedliwości. Muszą sobie radzić z niemożliwymi do spełnienia misjami, niesprawiedliwym podziałem ról i supermocy oraz niewygodnymi kostiumami (dotyczy to zwłaszcza żeńskiej części zespołu, która dziwnym trafem zawsze ubiera się w znacznie bardziej skąpy kostium). Na kanale YouTube’owym twórców serialu znajdują się doskonałe parodie Batmana i Robina, X-Menów, a nawet Jamesa Bonda i bohaterów komiksów z lat 50. Society of Virtue to serial obowiązkowy dla każdego fana superbohaterów.

Serial można oglądać TUTAJ.

Anna Nicz

Tinker Tailor Soldier Spy

 class="wp-image-162579"
REKLAMA

Na długo zanim za ekranizację powieści Johna Le Carre zabrał się reżyser Tomas Alfredson, historia została przedstawiona w mini-serii odcinkowej. Twórca serialu Tinker Taylor Soldier Spy z 1979 roku, Jonathan Powell, główną rolę George'a Smiley'a powierzył Alecowi Guinnessowi. Seria ma zupełnie inny klimat, niż film z 2011 roku, ale jest równie przyciągająca. Warto obejrzeć choćby po to, by porównać sposoby przedstawienia wciągającej szpiegowskiej historii.

Serial można oglądać TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA