Jon Favreau uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia pierwsze szczegóły aktorskiego serialu Gwiezdne wojny

News/Seriale 11.05.2018
Jon Favreau uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia pierwsze szczegóły aktorskiego serialu Gwiezdne wojny

Jon Favreau uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia pierwsze szczegóły aktorskiego serialu Gwiezdne wojny

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym elementem nowej streamingowej strategii Disneya mają być produkcje spod znaku Marvela i Star Wars. Do aktorskiego serialu w świecie Gwiezdnych wojen przymierzał się już wiele lat temu George Lucas, ale finalnie okazało się, że ten zaszczyt przypadnie Jonowi Favreau.

Nawet najwięksi wielbiciele nowej trylogii Gwiezdnych wojen nie ukrywają swojego bólu po całkowitym zniszczeniu przez Disneya Expanded Universe. Niełatwo zastąpić kilkadziesiąt lat książek, komiksów, gier wideo za jednym zamachem. Zwłaszcza, że Disney też nie bardzo próbował. Wiele z dotychczasowych książek z nowego EU to były tie-iny do filmów, komiksy ograniczyły się do najbardziej znanych postaci z uniwersum, a jeśli chodzi o gry, to szerokim echem odbiły się jedynie likwidacja Star Wars 1313 oraz kolejne wpadki Battlefronta.

Nadzieją dla fanów innej niż kinowa rozrywki spod znaku Gwiezdnych wojen szybko stał się Jon Favreau. Aktor i producent odpowiedzialny za sukcesy kilku filmów Marvela wydaje się idealną osobą do stworzenia aktorskiego serialu w świecie Gwiezdnych wojen.

Do tej pory o produkcji było wiadomo bardzo niewiele. Disney znany jest tego, że wymaga od swoich pracowników dużej dyskrecji, ale Favreau najwyraźniej dostał pozwolenie, by podzielić się z fanami pierwszymi szczegółami serialu. To albo poniosły go emocje związane z oficjalną premierą Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, którym podkłada głos pod postać Rio Duranta.

W rozmowie z portalem Nerdist Favreau zdradził, że akcja jego dzieła będzie się toczyć siedem lat po Powrocie Jedi.

Wielu fanatyków Gwiezdnych Wojen narzeka, że w prawie każdym ważnym filmie lub książce z serii musimy śledzić losy kogoś z rodu Skywalkerów lub Solo. Z punktu widzenia marketingu (a to na nim najwięcej zarabiał Lucas, a teraz Disney) to zrozumiała strategia. Często wygląda to jednak niewiarygodnie z punktu widzenia logiki wydarzeń w świecie przedstawionym. Krytycy tego aspektu Star Wars mogą jednak spać spokojnie – w produkcji Jona Favreau pojawi się w całości nowy zestaw postaci.

gwiezdne wojny serial

Innym dziełem, które zyskało nowe życie dzięki Favreau jest Księga dżungli. Nowy serial w świecie Gwiezdnych wojen będzie korzystać z bardzo podobnej technologii. Oprócz informacji dotyczących serialu, Favreau zdradził także, że ochroniarz i przyjaciel Tony’ego Starka, Happy Hogan powróci w czwartej części Avengers.

Na ten moment nie znamy daty premiery serialu. Nowa platforma streamingowa z produkcjami Disneya ma jednak ruszyć w 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

7 odpowiedzi na “Jon Favreau uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia pierwsze szczegóły aktorskiego serialu Gwiezdne wojny”

  1. ” (…) Księga dżungli. Nowy serial w świecie Gwiezdnych wojen będzie korzystać z bardzo podobnej technologii. ”
    Czyli co będą animować zwierzęta tak żeby wyglądało to realistycznie gdy mówią ludzkim głosem? To brzmi jakby bohaterami miały być ewoki albo wookie… O nie – to Star Wars Special Holiday po raz kolejny! XD

    ps. Jest tak to nadzieja że wprowadzą przy okazji jakąś postać na miarę Boba Feta ;)

  2. Niech w końcu w serii o akcji w odległej galaktyce będzie więcej kosmitów. W nowej trylogii za kosmitę można chyba uznać tylko tę babkę w różowych włosach.

    • Hm. W pierwszych dwóch filmach starej trylogii byli – z postaci drugoplanowyh – Chewbacca i Yoda. W pierwszych dwóch nowej (jedynie drugoplanowi): Chewbacca, duch Yody, Maz Kanata, Ackbar i Snoke. Pomijając postaci epizodyczne (Unkar Plutt, Opiekunki na wyspie Luke’a, dziesiątki dziwnych istot w kasynie w Canto Bight) i istoty mniej inteligentne: fathiery, Luggabeasty, vulptexy (te zarąbiste kryształowe liski) i porgi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...