Childish Gambino nie zamierza być grzeczny. This is America to manifest wkurzonego obywatela

News/Muzyka 07.05.2018
Childish Gambino nie zamierza być grzeczny. This is America to manifest wkurzonego obywatela

Childish Gambino nie zamierza być grzeczny. This is America to manifest wkurzonego obywatela

Childish Gambino nie wytrzymał – zapowiadał odpoczynek od muzyki, tymczasem opublikował nowy utwór This is America. A do niego świetny klip. Jeszcze nie wiadomo czy to zapowiedź nowej płyty.

W 2016 roku Childish Gambino nagrał świetnie przyjętą płytę Awaken, My Love! Po tej premierze miał odpocząć od muzyki. Tymczasem zaprezentował nowy, mocno zaangażowany społecznie utwór This is America. Podczas występu w Saturday Night Live w miniony weekend zagrał jeszcze jeden nowy kawałek – Saturday.

O Gambino na pewno już nieraz słyszeliście pod jego prawdziwym imieniem i nazwiskiem – Donald Glover. Skąd możecie go znać? Po pierwsze – Glover jest współtwórcą i gra jedną z głównych ról w serialu Atlanta. Po drugie – wcielił się w rolę Lando Calrissiana w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Po trzecie – Glover podkładać będzie głos Simbie w kinowej wersji Króla Lwa.

Muzyczna aktywność Glovera od lat idzie w parze z filmową.

Nie potwierdzono informacji czy nowe kawałki są zapowiedzią kolejnego albumu. Wiemy za to na pewno, że Gambino jest wkurzony na Amerykę, w której żyje. Na strzelanie do bezbronnych ludzi i na sytuację czarnoskórych obywateli. Nie zawsze odnośniki znaleźć można w tekście, sygnały nadawane są też za pomocą kadrów teledysku. Glover krytykuje Amerykę w takiej postaci, w jakiej widzi ją teraz. Pije do sposobu relacjonowania życia poprzez social media, do sztucznych uśmiechów i póz.

Nawiązuje także za pomocą kadrów teledysku do spraw poważniejszych, np. terroryzmu czy kwesti pozwolenia na posiadanie broni. Jest w tym sporo szydery, ale przesyłanej z umiarem i smakiem. A wiadomo, że Glover ma niezłe poczucie humoru i zmysł obserwacji, co wiemy chociażby dzięki serialowi Atlanta. Jeśli dobrze odczytuję jego zamiary – nie zamierza być grzeczny.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...