Na serii numer dwa się nie skończy. Hulu zapowiada trzeci sezon serialu Opowieść podręcznej

News/Seriale 02.05.2018
Na serii numer dwa się nie skończy. Hulu zapowiada trzeci sezon serialu Opowieść podręcznej

Na serii numer dwa się nie skończy. Hulu zapowiada trzeci sezon serialu Opowieść podręcznej

Historia June wróciła niedawno z drugim sezonem. Już wiemy, że na serii numer dwa się nie skończy. Serwis Hulu potwierdził powstanie trzeciego sezonu serialu Opowieść podręcznej.

Trudno było spodziewać się innego rozwoju sytuacji – serial Opowieść Podręcznej doczeka się trzeciego sezonu. Ogłoszono jednocześnie, że serwis Hulu, dystrybutor serii, osiągnął liczbę 20 milionów amerykańskich subskrybentów.

Informacja o trzecim sezonie raczej nikogo nie dziwi. Dlaczego Hulu miałoby pozbywać się kury znoszącej złote jajka – pierwsze dwa odcinki drugiego sezonu Opowieści podręcznej, wyemitowane 25 kwietnia, obejrzało dwa razy więcej widzów niż premierowy odcinek serii pierwszej.

Handmaid's Tale 2

Serwis Hulu poinformował także między innymi o pracach nad nowym serialem na podstawie filmu Cztery wesela i pogrzeb z 1994 roku. Producentką serii zostanie Mindy Kaling. Zapowiedziano też początek wieloletniej współpracy z Dreamworks Animations. Ma ona obejmować streaming powstałych i przyszłych produkcji studia, a także prace nad nowymi oryginalnymi obrazami.

Wzrost ilości subskrybentów to po częsci zasługa popularności Opowieści podręcznej. Dystopijna historia, na podstawie książki Margaret Atwood, wciągnęła widzów po obu stronach oceanu. Druga odsłona szokuje jeszcze bardziej niż sezon pierwszy. June Osborne, znana także jako Offred, nadal musi mierzyć się z okrutną polityką Gileadu. Teraz walczy nie tylko o swoje życie, ale również o życie swojego nienarodzonego dziecka.

W Polsce najnowsze odcinki serialu można oglądać w serwisie Showmax.

 

 

Teksty, które musisz przeczytać:

„Księga Bezimiennej Akuszerki” to feministyczne post-apo, które wkurzy wielu facetów

Niespodziewany i nagły wybuch popularności „Opowieści podręcznej” sprawił, że tematyka feminizmu, seksizmu i nierówności płci na powrót zagościła w science fiction i znalazła liczne naśladowczynie. Jedną z nich jest Meg Elison, której nagradzana powieść „Księga Bezimiennej Akuszerki” trafiła niedawno do Polski. Zmieniająca się rola kobiet w sci-fi to zresztą niezwykle ciekawa kwestia.

Artykuł/Książki 20.10.2020

Dołącz do dyskusji (1)

13 odpowiedzi na “Na serii numer dwa się nie skończy. Hulu zapowiada trzeci sezon serialu Opowieść podręcznej”

  1. Jak wieść niesie i na 3 ma się nie skończyć. Podobno planowane jest 8 (osiem) sezonów. Jestem ciekaw jak to się rozwinie, bo właściwie pierwszy sezon kończy się tam gdzie książkowy pierwowzór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...