Zawirowania przy tworzeniu pierwszego Ant-Mana są niemalże legendarne. Wygląda jednak na to, że druga część opowieści o superbohaterze małym jak mrówka i wielkim jak wieżowiec powstaje we względnym spokoju. Coraz więcej dowiadujemy się też o towarzyszącej mu Wasp. Pełnię możliwości bohaterów Marvela zobaczyliśmy w nowym zwiastunie.

Wydarzenia w Ant-Man i Osa toczą się po wielkiej walce z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, gdzie Scott Lang ponownie uwikłał się w kłopoty, które kosztowały cierpienie jego rodzinę. Ant-Man nie wyrusza jednak z Kapitanem Ameryką i resztą jego zwolenników. Zamiast tego dobrowolnie oddaje się w ręce służb. W ramach kary zostaje na niego nałożony areszt domowy. Gdy jednak tajemnicza złodziejka zaczyna wykorzystywać technologię Hanka Pyma, Ant-Man będzie musiał ponownie przywdziać kostium i powstrzymać zagrożenie. Pomoże mu w tym córka słynnego wynalazcy, Hope van Dyne, która przyjmie miano Osy.

Najnowszy trailer zapowiada, że Ant-Man i Osa będzie połączeniem komedii i zwariowanej akcji.

Filmy Marvela zawsze potrafiły wykorzystywać humor w produkcjach dramatycznych (czasem wręcz do przesady), ale stworzenie filmu superbohaterskiego, który byłby jednocześnie komedią nie jest takie proste.

Pomóc może doświadczenie Paula Rudda, który na komediach zjadł zęby. A także niesamowity zestaw mocy, które posiadają Ant-Man i Osa. Oboje mogą zarówno zmniejszać się do poziomu atomu, jak i rosnąć wysokim jak wieżowiec.

Nowy zwiastun kładzie także duży nacisk na postać graną przez Evangeline Lilly. Osa ma ewidentnie wnieść powiew świeżego powietrza w napakowany testosteronem zestaw bohaterów Marvela.

Obok Rudda i Lilly w produkcji pojawią się także Michael Peña, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Walton Goggins i Hannah John-Kamen jako Duch – potrafiąca przenikać przez stałą materię złodziejka i główna antagonistka produkcji. Za reżyserię nowego Ant-Mana odpowiedzialny jest Peyton Reed, twórca pierwszej części.

Ant-Man i Osa zadebiutuje na ekranach kin w Polsce 3 sierpnia tego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Twórcy „Ant-Mana” i „Sin City” odwiedzą odległą galaktykę. Znamy nowych reżyserów 2. sezonu „The Mandalorian”

„The Mandalorian” to obecnie bezsprzecznie najpopularniejszy serial dostępny na Disney+. Przygotowania do 2. sezonu gwiezdnej serii trwają pomimo pandemii koronawirusa, co siłą rzeczy odkrywa przed widzami kolejne ciekawe informacje na temat nowych odcinków. Właśnie poznaliśmy tożsamość dwóch nowych reżyserów „The Mandalorian”.

News/Seriale 05.05.2020

Dołącz do dyskusji (8)

20 odpowiedzi na “Osa wkracza do gry w nowym filmie Marvela. Ant-Man i Osa – zwiastun”

 1. Teraz wszystkie filmy o superbohaterach Marvela będą miały miejsce jeszcze przed Avengers Infinity War? Bo jak rozumiem nowy Spider-Man także musi być osadzony jeszcze przed ostatnimi Avengersami…

  • Ant-Man and Wasp oraz Captain Marvel (lata 90.) mają być przed Infinity War.
   Homecoming 2 i GoG vol 3 ma być teoretycznie fabularnie po Avengers 4.

   • Tym większe wg mnie zadanie stoi przed scenarzystami, bo nie wiem jak po Infinity War mieliby pociągnąć niektóre wątki :D Scena po napisach też nic nie wyjaśnia w sumie…

    • Scena po napisach A IW ?
     Wyjaśnia bardzo dużo :) kinowe uniwersum Marvela leży obecnie w rękach Captain Marvel.

     • Tak, tylko akcja Captain Marvel ma się dziać znacznie wcześniej, w latach ’90 – scenarzyści muszą to jakoś zgrabnie połączyć z Infinity War i wyjaśnić jej nieobecność przez te wszystkie części.

      W Infinity War scenarzyści podjęli bardzo odważne decyzje i teraz pytanie jak bardzo konsekwentni będą w kolejnych częściach. GoG v3 i Spider-Man 2 dopiero po Avengers 4?

  • Zawsze mogą ich wskrzesić, cofnąć czas, sklonować, magicznie odbudować, poprosić ładnie o ich przywrócenie głównego złego itd. Scenarzyści mają pełną palete opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...