Zespół Queen jak żywy? Pierwsze kadry z filmu Bohemian Rhapsody

News/Film 27.04.2018
Zespół Queen jak żywy? Pierwsze kadry z filmu Bohemian Rhapsody

Zespół Queen jak żywy? Pierwsze kadry z filmu Bohemian Rhapsody

Na ten film z pewnością czeka każdy fan zespołu Queen. Choć do premiery Bohemian Rhapsody pozostało jeszcze kilka miesięcy, to już teraz dostaliśmy możliwość zobaczenia ekranowych muzyków. 20th Century Fox udostępniło pierwsze kadry z filmu.

Bohemian Rhapsody to jeden z tych filmów, który przez lata tkwił w fazie preprodukcji. O jego powstaniu mówiło się już w 2010 r. Wówczas w rolę Freddiego Mercury’ego miał wcielić się Sacha Baron Cohen, a produkcją zająć Graham King (Aviator, Infiltracja). Ponadto w projekt mieli być zaangażowani David Fincher czy Tom Hooper. Ekipa nie mogła jednak dojść do porozumienia z zespołem.

Cohen zrezygnował z roli, a jego miejsce zajął znany jako Q z nowych filmów o Jamesie Bondzie Ben Whishaw. On również nie zagrzał miejsca na długo, zniechęcony problemami ze scenariuszem. Wkrótce rolę Mercury’ego powierzono Ramiemu Malekowi (Mr. Robot), a na stanowisko reżysera zatrudniono Bryana Singera (X-Men). Filmowiec zdążył nakręcić część scen, jednak w grudniu ubiegłego roku został zwolniony zaledwie na dwa tygodnie przed zakończeniem głównych prac na planie. Jego miejsce zajął Dexter Fletcher, twórca Eddiego zwanego Orłem. Film przebył zatem długą i wyboistą drogę, ale wreszcie znalazł się na prostej.

Do sieci trafiły pierwsze kadry z filmu Bohemian Rhapsody.

20th Century Fox zaprezentowało je na trwającym w Las Vegas konwencie CinemaCon. Ponadto na zjeździe właścicieli kin pokazano również pierwszy zwiastun, który czeka na swoją premierę w internecie. Produkcja przedstawi losy członków zespołu Queen od początku lat 70. aż do legendarnego koncertu Live Aid w 1985 r.

Przyznaję, że ekranowe wizualizacje muzyków wyglądają bardzo ciekawie. Dobrze wypada zwłaszcza Malek, który przyznał, że miał obawy o wpływ tej roli na jego karierę. Moją opinię podziela Brian May, który przyznał, że aktor jest idealnym wyborem do zagrania Mercury’ego. Co ciekawe, Malek zaśpiewał część utworów, które usłyszymy w filmie. Oprócz tego w produkcji zostaną wykorzystane prawdziwe nagrania legendarnego wokalisty oraz jego naśladowców.

Bohemian Rhapsody – kogo zobaczymy na ekranie?

Oprócz wspomnianego Maleka w członków Queen wcielą się Gwilym Lee (Turysta), Ben Hardy (X-Men: Apocalypse) i Joseph Mazzello (Pacyfik), którzy zagrają odpowiednio Briana Maya, Rogera Taylora i Johna Deacona. Ponadto w filmie wystąpią Mike Myers czy znany z Gry o tron Aidan Gillen. Zasługi reżyserskie zostaną przypisane zarówno Singerowi, jak i Fletcherowi.

Niedawno przesunięto oficjalną premierę filmu na 2 listopada, choć według dostępnych informacji w Polsce zobaczymy go zgodnie z poprzednią datą, czyli dopiero 25 grudnia.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

29 odpowiedzi na “Zespół Queen jak żywy? Pierwsze kadry z filmu Bohemian Rhapsody”

  1. No kurde, pozycja obowiązkowa – poprzednio warto było obejrzeć Dalide (ze względu na muzykę także). Mam nadzieję że będzie kawał dobrego filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...