Sense8 wraca na Netfliksa. Znamy datę premiery pełnometrażowego filmu

News/Seriale 24.04.2018
Sense8 wraca na Netfliksa. Znamy datę premiery pełnometrażowego filmu

Sense8 wraca na Netfliksa. Znamy datę premiery pełnometrażowego filmu

Sense8 stworzone przez siostry Wachowskie wraz z J. Michaelem Straczynskim było jednym z największych pozytywnych zaskoczeń w ofercie Netfliksa. Serial łączący science fiction z feel good story był chwalony za ciekawych bohaterów i kreatywne podejście do tematu. Mimo to Netflix zdecydował się na jego skasowanie po drugim sezonie. Naciski fanów sprawiły, że zapowiedziano film, który będzie finałem opowieści. Właśnie poznaliśmy datę jego premiery.

Produkcja autorstwa Wachowskich i Straczynskiego opowiada historię grupy nieznajomych sobie ludzi, którzy zostają połączeni psychiczną więzią. W pierwszym sezonie bohaterowie zaczynają się coraz lepiej poznawać i nawzajem pomagać sobie. Z czasem dowiadują się jednak, że na takich jak oni poluje niebezpieczna organizacja o nazwie Biologic Preservation Organization. Wraz z postępem fabuły, tytułowa ósemka musi nauczyć się lepiej wykorzystywać swój dar, nie dając się jednocześnie przechytrzyć najniebezpieczniejszej w BPO grupie tzw. Whispersów.

Sense8 zwróciło na siebie uwagę doborem bohaterów z różnych części świata (choć nie brakowało na ten temat też odmiennych opinii).

Serial był dodatkowo chwalony za przedstawienie osób LGBTQ. Konflikt na linii twórcy-Netflix związany z negocjacja kontraktów sprawił jednak, że przedstawiciele serwisu ogłosili skasowanie serialu w czerwcu 2017 roku. Zawirowania twórcze towarzyszyły Sense8 już wcześniej (z tworzenia produkcji po pierwszym sezonie zrezygnowała Lily Wachowski), ale ostatnie było zdecydowanie najpoważniejsze. Nie pomogły też słabe wyniki oglądalności. Negatywna reakcja fanów serialu na wiadomość o jego likwidacji oraz wzmożona kampania społecznościowa przekonała jednak Netfliksa do częściowej zmiany decyzji.

Ogłoszono powstanie dwugodzinnego filmu, w którym przedstawiony zostanie finał losów bohaterów Sense8. Netflix zaczął już jego promocję. Wcześniej opublikowano pierwszy materiał zza kulis produkcji, a teraz także plakat z ósemką bohaterów, którzy wspierają się do samego końca. Ich celem pokonanie BPO i zapewnienie przeszłości wszystkim Sensatom.

sense8 finał

Premiera dwugodzinnego odcinka specjalnego Sense8 w piątek 8 czerwca.

Wierni fani produkcji powinni go masowo obejrzeć. Dlaczego? Otóż twórcy serialu nie wykluczają jeszcze ewentualnej możliwości kontynuacji. Mówiła o tym zarówno Lana Wachowski, jak i grający w Sense8 Brian J. Smith. Wszystko zależy jednak od oglądalności filmu na Netfliksie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

37 odpowiedzi na “Sense8 wraca na Netfliksa. Znamy datę premiery pełnometrażowego filmu”

  1. Dobrze rozumiem? Ludzie z coraz mniejszym zainteresowaniem oglądali przygody sensacyjnej ósemki, ale wkurzyli się jak serial został skasowany? Czyli to tak jak ze Słońcem? Nie trzeba oglądać, ale ważne, żeby było?

    No to teraz będzie film kończący historię i jak nie będzie oglądalności, to za karę nie będzie kontynuowania tej zakończonej filmem historii.

    Jakie to wszystko spójne i mające sens.

    • Serial zabili sami twórcy przesycając go treściami LGBT > słabnąca oglądalność > decyzja o zakończeni > prostesty/presja > w trosce o wizerunek (patrz np. szkolenia w Starbucksach) zrobią pełnometrażowe zakończenie bo a) jednak jakiś popyt jest b) nikt nie zarzuci, że “przerwali” serial sióstr Wachowskich.

  2. O ile pierwszy sezon oglądało się przyjemnie, o tyle drugi był rozciągnięty fragmentami do granic możliwości, wymieszany z soft porno. Ale zakończenie pewnie obejrzę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...