Bóg wojny powraca z toporem w dłoni. Nowe God of War z premierą na PlayStation 4

News/Gry 20.04.2018
Bóg wojny powraca z toporem w dłoni. Nowe God of War z premierą na PlayStation 4

Bóg wojny powraca z toporem w dłoni. Nowe God of War z premierą na PlayStation 4

Niewiele jest gier tak legendarnych, jak pierwszy God of War. Cała seria o Kratosie, spartańskim wojowniku, który zdobył pozycję boga wojny i zaprzysiągł zemstę na bóstwach Olimpu, przyniosła Sony ogromne dochody. Po słabo przyjętym God of War: Wstąpienie firma postanowiła jednak zawiesić serię. Aż do dzisiaj.

Odpoczynek dobrze zrobił Kratosowi. Twórcy gry, Santa Monica Studio mieli wystarczająco dużo czasu na przemyślenie dobrych i złych stron poprzednich produkcji i zastanowienie się, w jaki sposób God of War może z przytupem wejść w nową epokę. Przenieśli lokacje ze starożytnej Grecji w świat nordyckich mitów oraz zadbali o konkretną warstwę fabularną, która ma swoje odbicie w rozgrywce.

Opowieść o zemście boga wojny zawsze robiła wrażenie swoją skalą. Nadawała też brutalnego, współczesnego rysu starożytnym mitom. Z bombastyczną, przesadzoną postacią głównego bohatera trudno było jednak połączyć się na poziomie emocjonalnym. W nowej grze zmienić ma to stała obecność syna Kratosa.

W warstwie mechaniki gra o Kratosie przeniosła najlepsze rozwiązania ze współczesnych gier akcji, a strona wizualna robi ogromne wrażenie. Wymieniać tak można by jeszcze długo. Te pozytywne cechy mają swoje odzwierciedlenie w recenzjach.

God of War może się pochwalić wynikiem 95 punktów na serwisie Metacritic. To najlepszy wynik w historii serii.

Wielu graczy twierdzi wręcz, że możemy mieć do czynienia z najlepiej wyglądającą grą kiedykolwiek wydaną na konsolach. God of War silny nacisk kładzie również na eksplorację, co według naszego recenzenta daje frajdę nie mniejszą niż walka.

Elementy eksploracji i RPG pozwalają na dodatkowy grinding, a ciekawe misje poboczne dają graczom ogromną swobodę. Co niektórzy wykorzystują w zaskakujący sposób. Oprócz standardowej wersji gry God of War można również nabyć w jednej z trzech specjalnych edycji, choć nie wszystkie są dostępne poza Ameryką Północną.

Gra jest dostępna tylko na platformie Playstation 4.

Teksty, które musisz przeczytać:

Jacek Rozenek, Piotr Fronczewski, Jarosław Boberek – polski dubbing gier wideo nie ma sobie równych

Dopiero co świat obiegła wieść, że w polskiej wersji gry „Cyberpunk 2077” usłyszymy m.in. Michała Żebrowskiego wcielającego się głosem w postać Keanu Reevesa. Znając polskie standardy dubbingu, także do gier wideo, możemy spodziewać się wybornej ścieżki dźwiękowej i językowej. W oczekiwaniu na produkcję CD Projekt RED przypomnijmy sobie jednak najlepsze rodzime dubbingowe kreacje aktorskie w … Continued

Top/Gry 02.10.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...