Universal Pictures udostępnił trailer filmu Jurassic World: Upadłe królestwo. Wiemy na pewno, że w filmie nie zabraknie dreszczyku grozy.

Akcja najnowszej odsłony serii o prehistorycznych gadach rozpocznie się cztery lata po wydarzeniach z Jurassic World. Park rozrywki na Isla Nublar jest w ruinie, a wyspą rządzą pozostawione same sobie dinozaury. Jednak ich życiu zagraża erupcja pobliskiego wulkanu. Naukowcy, chcąc ocalić zwierzęta, organizują misję ratowniczą. Na jej czele stają znani z poprzedniej części Owen Grady i Claire Dearing. Tak przedstawia się fabuła najnowszej superprodukcji Universal Pictures.

Teraz wytwórnia udostępniła zwiastun Jurassic World: Upadłego królestwa.

Materiał od razu kojarzy mi się  z filmem Zaginiony Świat: Jurassic Park z 1997 r., co niekoniecznie dobrze wróży. Podobnie jak w sequelu kultowego filmu, także teraz będziemy świadkami powrotu na opanowaną przez dinozaury wyspę, w celu uratowania olbrzymich stworzeń. I tym razem główni bohaterowie nie będą znać całego planu, który zakłada przewiezienie gadów na stały ląd i kolejną próbę uczynienia z nich rozrywki dla mas. Wygląda więc na to, że twórcy po raz kolejny sięgają po dobrze znany pomysł. Jednak tym razem na tapecie pojawił się Zaginiony Świat, który nie dorósł oryginalnemu filmowi do pięt. W twierdzeniu, że seria Jurassic World to tylko reboot klasycznego cyklu może być więcej prawdy, niż nam się wydawało.

Jurassic World: Upadłe królestwo trailer

Oczywiście, skoro na ekranie pojawią się jednocześnie setki olbrzymich zębów, to nie zabraknie kilku scen grozy. Już w poprzednim zwiastunie widzieliśmy fragment, w którym indoraptor wchodzi do sypialni przerażonej dziewczynki. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, nie jest to dziecięcy koszmar, ale realna część fabuły. Warto też zwrócić uwagę na urywek, w którym mozazaur przymierza się do ataku na surferów.

Jurassic World: Upadłe królestwo trafi do kin 8 czerwca.

W głównych rolach ponownie zobaczymy Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard. Do serii powróci także postać Iana Malcolma, w którego po raz kolejny wcieli się Jeff Goldblum. Postać dr Henry’ego Wu znów zagra B.D. Wong. Ponadto na ekranie zobaczymy Jamesa Cromwella, Teda Levine czy Toby’ego Jonesa. Reżyserem filmu jest J.A. Bayona (Sierociniec). Wśród producentów wykonawczych znaleźli się Steven Spielberg oraz Colin Trevorrow, który nakręcił poprzedni Jurassic World. Na 11 czerwca 2021 r. zaplanowano premierę trzeciej odsłony cyklu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...