Ryan Gosling z misją w kosmosie. First Man nie będzie typowym filmem biograficznym

News/Film 17.04.2018
Ryan Gosling z misją w kosmosie. First Man nie będzie typowym filmem biograficznym

W październiku do amerykańskich kin trafi biograficzny film First Man. Pierwszego człowieka, który kroczył po powierzchni Księżyca, zagra Ryan Gosling. Nie będzie to typowy film o wyprawie w kosmos.

Scenarzysta filmu, Josh Singer, stwierdził, że będzie to raczej film akcji, nie typowe kino biograficzne. Scenariusz bazuje na książce First Man: A Life Of Neil A. Armstrong, napisanej przez historyka NASA Jamesa R. Hansena.

Fabuła filmu osadzona jest w latach 1961-1969, czyli od początku przygotowań Armstronga, aż do lądowanie na Księżycu 20 lipca 1969 roku w ramach misji Apollo 11. Armstrong postawił stopę na powierzchni Księżyca 6 godzin po lądowaniu, natomiast jego towarzysz, Buzz Aldrin, ledwie 9 minut po nim.

Na planie First Man spotkali się niedawni współpracownicy, Ryan Gosling i reżyser Damien Chazelle, znany także dzięki filmowi Whiplash z 2014 roku.

Panowie pracowali ze sobą przy produkcji obrazu La La Land.

Obok Goslinga w filmie First Man zagrają także między innymi Claire Foy (serial The Crown), jako pierwsza żona Armstronga, oraz Corey Stoll (O północy w Paryżu, House of Cards), który wcieli się w rolę Buzza Aldrina.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...