Ulubienica Larsa von Triera na OFF Festivalu. Charlotte Gainsbourg wystąpi w sierpniu w Katowicach

News/Muzyka 17.04.2018
Ulubienica Larsa von Triera na OFF Festivalu. Charlotte Gainsbourg wystąpi w sierpniu w Katowicach

Charlotte Gainsbourg wystąpi na tegorocznej edcyji OFF Festivalu. Impreza odbywa się corocznie w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Tym razem data imprezy przypada na 3-5 sierpnia.

Córka brytyjskiej aktorki Jane Birkin i francuskiego muzyka Serge’a Gainsbourga znana jest przede wszystkim dzięki karierze filmowej. Charlotte Gainsbourg zadebiutowała w roku 1986 u boku Catherine Deneuve w filmie Paroles et musique. Później mogliśmy ją oglądać między innymi w filmach Larsa von Triera – Antychryst, Melancholia i serii Nimfomanka .

Karierę muzyczną Gainsbourg rozpoczęła również w 1986 roku, debiutanckim albumem Charlotte for Ever. Znalazły się na nim utwory śpiewane w języku angielskim i francuskim, prawie wszystkie napisane przez Serge’a.

W tym momencie Charlotte Gainsbourg ma na koncie pięć krążków długogrających.

Obecnie promuje wydany w zeszłym roku Rest.

OFF Festiwal odbywa się w Katowicach od 2010 roku, dokąd przeniósł się z Mysłowic. Tam w 2006 roku zorganizowano pierwszą edycję imprezy prezentującej muzykę alternatywną, wywodzącą się z rozmaitych gatunków. Dyrektorem artystycznym OFFa niezmiennie od samego początku jest Artur Rojek, były muzyk zespołu Myslovitz.

Do tej pory potwierdzono kilkudziesięciu artystów, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji, będą to między innymi: Zola Jesus, Chastity Belt, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins, Aurora, Jacques Greene, Skalpel, Furia, czy laureaci Paszportu Polityki 2017 w kategorii Muzyka Popularna, krakowski zespół Hańba! Pełna lista dostępna na stronie festiwalu.

 

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...