Monty Python od dzisiaj w serwisie Netflix

News/Film 15.04.2018
Monty Python od dzisiaj w serwisie Netflix

Monty Python od dzisiaj w serwisie Netflix

Monty Python zapisał się złotymi zgłoskami w historii komedii. Brytyjczycy najpierw podbili telewizję, by następnie stworzyć kilka kolejnych arcydzieł na dużym ekranie. W Netfliksie pojawiły się właśnie produkcje, za które odpowiadają komicy.

W skład grupy wchodzili Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones oraz Michael Palin. Kariera Pythonów w telewizji rozpoczęła się w 1969 roku od nadawanego na BBC Latającego Cyrku Monty Pythona. Humor grupy stanowił połączenie abstrakcyjnych gagów, oryginalnych pomysłów i szyderczego spojrzenia na rzeczywistość.

Do najsłynniejszych skeczy Pythonów należą m.in. „Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji”, „Mecz filozofów”, „Martwa papuga” czy pochodzące z filmowego dorobku: pojedynek z Czarnym Rycerzem i lekcja edukacji seksualnej.

Produkcje Monty Pythona są już dostępne w Netfliksie. W ofercie znajdują się takie hity grupy jak Żywot Briana oraz Monty Python i Święty Graal.

Zapowiadano, że liczba produkcji sygnowanych Monty Pythonem, które trafią do serwisu, będzie większa. Nie wiadomo było jednak, jakie filmy i serie pojawią się w Polsce, ponieważ w każdym kraju oferta Netfliksa wygląda nieco inaczej. Być może w przyszłości biblioteka serwisu zostanie rozszerzona o kolejne tytuły.

Oprócz Netfliksa dokonania grupy możemy obejrzeć w Polsce także na innych platformach VOD. Sen życia według Monty Pythona zobaczymy od niedawna w Showmaksie, zaś w ofercie HBO GO znajdziemy pierwsze pełnometrażowe dzieło grupy, A teraz coś z zupełnie innej beczki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (16)

97 odpowiedzi na “Monty Python od dzisiaj w serwisie Netflix”

  1. Ponadczasowe dzieła! Śmiałem się z tego za dziecka, śmieję sìę teraz za leminga i będę się śmiał za starego dziada (jeśli styknie mi z emy na netflixa)

      • Wiekszość z nas w ery emerytury wejdzie za około 40 lat. 40 lat to mnóstwo czasu. 40 lat temu nie marzyliśmy o wolności, ekranie 2k w urządzeniu grubości 8 mm, dostępie do wiedzy ludzkości, albumach największych wytwórni za mniej niż 1 płyta miesięcznie, filmów w kieszeni, kilku programach, lotach za kilka złotych. Co będzie za 40 lat? Nie ma pojęcia i wyrokowanie, że coś będzie lub nie jest wróżeniem z fusów. Być może za 40 uznamy pensje minimalne za jedyny sensowny krok w ratowaniu naszego świata. Takie Spotify od rządów tylko w drugą stronę.

  2. Konkurencja mobilizuje?

    może to zbieg okoliczności ale wraz z pojawieniem sie HBO Go, Netflix chyba więcej zainwestował w nie swoje produkcje. Widać to szczególnie po kategoriach, które do tej pory u nich kulały jak np dziecięca – pojawiły bajki nickelodeon’a, disney’a. Tutaj przyklad klasyki, która bardziej była domeną Showmaxa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...