Najnowszy sezon Peaky Blinders wylądował właśnie w serwisie Netflix

News/Seriale 14.04.2018
Najnowszy sezon Peaky Blinders wylądował właśnie w serwisie Netflix

Najnowszy sezon Peaky Blinders wylądował właśnie w serwisie Netflix

Kapitalny serial o gangsterach Birmingham doczekał się czwartego sezonu już kilka miesięcy temu i był nawet emitowany w Polsce. Jednak dopiero dzisiaj fani Peaky Blinders będą mogli go obejrzeć za pośrednictwem platfomy Netflix.

Trudno jest nie ulec magii lat 20. XX wieku. To tylko dwie dekady względnego spokoju i rozwoju społeczeństw, ale okres ten cały czas rozpala wyobraźnię i najwyraźniej pokochał go również świat seriali. Było świetne Zakazane imperium, jest genialny Babylon Berlin, a między nimi powoli rozwija się fabuła fenomenalnego Peaky Blinders.

Nie jest to może serial idealny, bo w okolicy trzeciego sezonu złapał zadyszkę i zarzucił widzów politycznymi wątkami, które nie były może całkiem nieudane, ale zupełnie nie pasowały mi do dotychczasowego klimatu serii.

4. sezon to powrót do starego, dobrego Peaky Blinders.

Seria zaczyna się dość kontrowersyjnie i jestem prawie pewien, że zirytowała niejednego fana. Ale już po kilkunastu minutach serial wraca na właściwe tory. Szybko dostajemy to, na co czekaliśmy, a więc historię o perypetiach rodziny Shelby. Głównymi przeciwnikami gangsterów będzie sycylijska mafia, która pragnie “zrewanżować się” za pewne wydarzenie z przeszłości. Nic więcej nie powiem, żeby nie psuć zabawy wszystkim tym, którzy z serią jeszcze się nie zapoznali.

Serial Peaky Blinders miał swoją premierę 2013 i wyróżniał się nie tylko kapitalną muzyką i genialnymi kostiumami. Wrażenie robiła również obsada aktorska i lokacje, które przygotowano tak, że aż bije z nich klimat tamtych czasów. W głównych bohaterów wcielili się m. in. Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson, Joe Cole. W serialu pojawił się również Tom Hardy, a w 4. sezonie zagrał Adrien Brody.

Wszystkie 6 odcinków 4. sezonu Peaky Blinders właśnie wylądowało w Netfliksie.

4. sezon serialu był wcześniej emitowany na kanale Ale kino+. Steven Knight, twórca serii, zapowiedział również, że w planie jest kolejna odsłona przygód gangsterów z Birmingham. 5. sezonu możemy spodziewać się w 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

43 odpowiedzi na “Najnowszy sezon Peaky Blinders wylądował właśnie w serwisie Netflix”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...