Lewandowski, gol dla Polski! Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę na Mundial 2018

Felieton/Muzyka 13.04.2018
Lewandowski, gol dla Polski! Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę na Mundial 2018

Lewandowski, gol dla Polski! Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę na Mundial 2018

Krzysztof Krawczyk zagrzewa do boju polskich piłkarzy. W sieci ukazało się wideo, które można chyba nazwać odą do Lewandowskiego. Mundial 2018 będzie mieć twarz Krzysztofa Krawczyka?

Panie Krzysztofie, będą z Pana szydzić, a ja wezmę Pana w obronę. Historia polskiej piosenki kibicowskiej sięga przecież mroków średniowiecza. Po raz pierwszy w naszym kraju zetknęliśmy się z nią tak naprawdę kilka lat po symbolicznym ustanowieniu państwowości. Rok 972. Grupa wędrownych trubadurów postanawia skomponować utwór, który będzie zagrzewał drużynę Mieszka I do walki.

Utwór okazuje się tak bezlitosny dla ucha słuchającego, że pewnego słonecznego dnia pod Cedynią na dźwięk tej melodii zorganizowana niemiecka armia zaczyna uciekać w popłochu, gubi po drodze miecze i tarcze, zatykając uszy na dźwięk melodii.

Mieszko Mieszko nasz koleżko,
Piast Mistrzem Gniezna i Całych Łużyc jeeeest

Między innymi tak okropne wersy dało się słyszeć, gdy drużyna Mieszka I pomknęła na ekipę Hodona, starając się uciec przed przeraźliwymi dźwiękami.

Gall Anonim próbował ustalić, jednak nie dociekł ostatecznej wersji wydarzeń. Zdaniem kronikarza Mieszko I stwierdził, ze tak trzeba żyć, uznał to za największy audiowokalny sukces militarny od czasów Jerycha i na stałe umieścił w kanonie polskiej myśli bojowej.

Świadkowie tamtego dnia twierdzą jednak, ze germański kapłan Angel von Merkelbaum rzucił tamtego dnia stojąc na pobliskiej skale klątwę: Niech do zarania dziejów przeklęci będą polscy trubadurzy, a ich muzyka dostarcza wyłącznie cierpień ludziom dookoła świata. Ta wersja wydarzeń była wielokrotnie kwestionowana przez historyków, jednak wszystko zmieniło się dziś dzień.

Lewandowski, gol dla Polski! w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

42 odpowiedzi na “Lewandowski, gol dla Polski! Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę na Mundial 2018”

  1. To powinien być utwór góra 30 sekundowy, bo dłużej tego się nie da ani słuchać, ani śpiewać. A w warunkach stadionowych nie ma szans, by złapać rytm i właściwe tempo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...