Ten zwiastun nie został jeszcze oficjalnie umieszczony w sieci. To bootlegowe nagranie z meczu futbolu amerykańskiego i reklam emitowanych w przerwie. Czemu o nim wspominamy? Bo informuje kiedy Czarna Pantera zagości w naszych domach.

Spodziewaliśmy się, że Czarna Pantera będzie hitem. Nie przypuszczaliśmy, że aż takim. Z samej tylko kinowej emisji filmu studia Marvela odnotowały przychody w wysokości miliarda dolarów. A te cały czas rosną. Film jest nadal wyświetlany w kinach, choć od jego premiery minęły już dwa miesiące. Fani Czarnej Pantery zapewne nie mogą się już doczekać momentu, w którym będą mogli obejrzeć film w swoich domach. Na swoich telewizorach, komputerach i tabletach. Mamy dobre wieści. Ta data nadejdzie szybciej niż myślicie.

Czarna Pantera na Blu-ray i w streamingu pojawi się w maju.

Na początek film zadebiutuje w usługach VoD – w tym na iTunes i Amazon Prime Video. Będzie to 8 maj. Wersja na płytach nie pojawi się długo później. Edycja na Blu-ray ma pojawić się 15 maja. Edycja ta doczeka się również wersji w formacie UHD, choć nie jest jasne, czy ten konkretny format trafi do Polski.

Nie jest też jasna obecność filmu w formacie DVD. Zakładam, że premiera na starszym nośniku odbędzie się równolegle z premierą Blu-ray. Zwiastun jednak o niej nie informuje. Niestety nie wiemy też jakich materiałów dodatkowych możemy spodziewać się na płycie.

Czy warto obejrzeć Czarną Panterę na płycie lub na VoD?

Najbardziej pochlebną z opinii wyrażonych na łamach Spider’s Web o tym filmie była moja, w której oceniłem ten film jako, tak po prostu, fajny. Inne były bardziej surowe. Nie zmienia to jednak faktu, że Czarna Pantera to światowy fenomen. Fani wielokrotnie wracają do tego filmu, kupując bilety na kolejne seanse.

A to oznacza, że coś w tym filmie jednak jest, czego my – być może – nie dostrzegamy. Pozostaje mi trzymać kciuki, by Blu-ray UHD – najbardziej wypasiony z formatów filmowych – trafił do sprzedaży w wersji z polskimi napisami.

Teksty, które musisz przeczytać:

Wszystko wskazuje na to, że po śmierci Chadwicka Bosemana nową Czarną Panterą zostanie jego filmowa siostra, Shuri

Po tragicznej i niespodziewanej informacji o śmierci Chadwicka Bosemana świat popkultury pogrążył się w żałobie, ale zgodnie maksymą: „Show must go on” Disney prędzej czy później musiał zacząć myśleć o przyszłości sequela filmu „Czarna Pantera”. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom z Hollywood, decyzje zostały już podjęte.

Artykuł/Film 09.09.2020

Dołącz do dyskusji (4)

10 odpowiedzi na “Czarna Pantera na Blu-ray i w streamingu – nowy zwiastun zdradził daty premier”

    • Fenomen tego filmu jest taki, że opowiada o “afroafrykanach” i wmawia widowni,że czarni też mogą stworzyć nowoczesne państwo. Wpisuje się w trendy najnowszej wersji poprawności politycznej, jak np. małpie odgłosy na widok białej osoby, przez co lewicowi aktywiści pieją z zachwytu nad tym mocno średnim filmem, i okrzykują rasistami każdego, któremu film śmie się nie podobać.

      • Akurat na odstawie tej twojej wypowiedzi bardzo łatwo wywnioskować, że jesteś rasistą. Film ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem przed premierą bo jest pierwszym filmem Marvela o najsilniejszym i najpopularniejszym superbohaterze rasy czarnej. W końcu czarni doczekali się filmu o czarnym superbohaterze po latach kręcenia filmów o białych superbohaterach. A akurat jego fenomen polega na tym że jest autentycznie najlepszym filmem Marvela. Rzecz jasna w polsce panuje na całego moda na narzekanie na tzw. “poprawność polityczną” tak więc oczywiste było że nie przyjmie się dobrze. Btw, wiesz – chyba wiesz że nie ma czegoś takiego jak jak “Afroafrykanie”? Nie zdziwiłabym się gdyby każdy czarny był dla ciebie “Afroamerykanem”. To takie polskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...