Ten zwiastun nie został jeszcze oficjalnie umieszczony w sieci. To bootlegowe nagranie z meczu futbolu amerykańskiego i reklam emitowanych w przerwie. Czemu o nim wspominamy? Bo informuje kiedy Czarna Pantera zagości w naszych domach.

Spodziewaliśmy się, że Czarna Pantera będzie hitem. Nie przypuszczaliśmy, że aż takim. Z samej tylko kinowej emisji filmu studia Marvela odnotowały przychody w wysokości miliarda dolarów. A te cały czas rosną. Film jest nadal wyświetlany w kinach, choć od jego premiery minęły już dwa miesiące. Fani Czarnej Pantery zapewne nie mogą się już doczekać momentu, w którym będą mogli obejrzeć film w swoich domach. Na swoich telewizorach, komputerach i tabletach. Mamy dobre wieści. Ta data nadejdzie szybciej niż myślicie.

Czarna Pantera na Blu-ray i w streamingu pojawi się w maju.

Na początek film zadebiutuje w usługach VoD – w tym na iTunes i Amazon Prime Video. Będzie to 8 maj. Wersja na płytach nie pojawi się długo później. Edycja na Blu-ray ma pojawić się 15 maja. Edycja ta doczeka się również wersji w formacie UHD, choć nie jest jasne, czy ten konkretny format trafi do Polski.

Nie jest też jasna obecność filmu w formacie DVD. Zakładam, że premiera na starszym nośniku odbędzie się równolegle z premierą Blu-ray. Zwiastun jednak o niej nie informuje. Niestety nie wiemy też jakich materiałów dodatkowych możemy spodziewać się na płycie.

Czy warto obejrzeć Czarną Panterę na płycie lub na VoD?

Najbardziej pochlebną z opinii wyrażonych na łamach Spider’s Web o tym filmie była moja, w której oceniłem ten film jako, tak po prostu, fajny. Inne były bardziej surowe. Nie zmienia to jednak faktu, że Czarna Pantera to światowy fenomen. Fani wielokrotnie wracają do tego filmu, kupując bilety na kolejne seanse.

A to oznacza, że coś w tym filmie jednak jest, czego my – być może – nie dostrzegamy. Pozostaje mi trzymać kciuki, by Blu-ray UHD – najbardziej wypasiony z formatów filmowych – trafił do sprzedaży w wersji z polskimi napisami.

Teksty, które musisz przeczytać:

Ten sam temat, podobna data premiery. Przypadek? Nie sądzę

Studia filmowe prowadzą ze sobą całą masę wojenek podjazdowych. Nierzadko miały miejsce sytuacje, w których w jednym roku w kinach pojawiały się filmy na ten sam temat, co trudno nazwać przypadkiem. Tym bardziej, gdy powtarza się wielokrotnie.

Top/Film 15.08.2018

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...