To początek końca. 2. cześć serialu Dom z papieru już dostępna w Netfliksie

News/Seriale 06.04.2018
To początek końca. 2. cześć serialu Dom z papieru już dostępna w Netfliksie

Wielu fanów mogło czuć się rozczarowanych, gdy pod koniec pierwszej serii okazało się, że na finał tej historii będzie trzeba jeszcze poczekać. Dom z papieru – a przynajmniej 1. część, która dostępna jest serwisie Netflix, zakończyła się w taki sposób, że spodziewać możemy się w zasadzie wszystkiego.

Uwaga, małe spoilery z 1. części Domu z papieru.

Pisanie o drugim sezonie jest oczywiście pewnym nadużyciem. Początkowo Dom z papieru był emitowany przez hiszpańską w telewizję w dwóch częściach, a same odcinki były dłuższe. Netflix podzielił epizody jednak inaczej i przez to mamy ich trochę więcej, ale są krótsze.

Historia o grupie przestępców, którzy napadli na hiszpańską mennicę narodową, powoli zbliża się do końca.

Oparcie fabuły o przygotowany z zegarmistrzowską precyzją napad wymaga jednak, aby serial był historią zamkniętą. I chociaż twórcy wykonali kawał świetnej roboty, rozpisując liczne retrospekcje, które wprowadzają bohaterów i szczegóły planu, to przecież nie da się tej opowieści ciągnąć w nieskończoność. Zmierzamy do wielkiego finału, który – jak sądzę – powie nam, czy sympatycznym przestępcom uda się szczęśliwie opuścić budynek.

Osobiście zastanawiam się, czy Profesorowi uda się uniknąć złapania przez policję. Zakończenie 1. części sugerowało, że tym razem mózg całej operacji wpadł po uszy. To samo mówił nam zwiastun, który jasno pokazał, iż bohater został schwytany.

Przy okazji zastanawia mnie, jakie były prawdziwe powody ataku na mennicę. Oczywiste jest, że motywacje większości bohaterów są związane ze stertą pieniędzy, która aktualnie drukuje się w halach mennicy. Mam jednak podejrzenie, że wspólne śpiewanie jednej z najbardziej znanych antyfaszystowskich pieśni – w finale pierwszej serii – przez Berlina i Profesora ma swoje drugie dno. Jakie? Przekonamy się już wkrótce.

Nowe 9 odcinków serialu Dom z papieru jest już dostępne w serwisie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...