Sowy z Hogwartu już nadlatują. Harry Potter: Hogwarts Mystery za chwilę na iOS i Androidzie

News/Gry 05.04.2018
Sowy z Hogwartu już nadlatują. Harry Potter: Hogwarts Mystery za chwilę na iOS i Androidzie

Sowy z Hogwartu już nadlatują. Harry Potter: Hogwarts Mystery za chwilę na iOS i Androidzie

Magia Hogwartu i czarodziejskiego świata wykreowanego przez J.K. Rowling nie mija mimo upływu lat. Dowodem na to jest nie tylko popularność filmowej sagi Fantastyczne zwierzęta, ale też zapowiedź nowej gry Harry Potter: Hogwarts Mystery. Poznaliśmy oficjalną datę premiery produkcji.

Gra stworzona przez Jam City to RPG na Androida i iOS. Produkcja została osadzona w szerokim uniwersum Harry’ego Pottera, wykraczającym poza świat znany z książek. Gracze na swojej drodze nie spotkają Chłopca, Który Przeżył, ani jego najbliższych przyjaciół i rówieśników. Akcja Hogwarts Mystery osadzona jest bowiem w czasach tuż po narodzinach Pottera i jego pierwszym zwycięstwie nad Voldemortem.

Hogwarts Mystery spełni marzenia każdego Potteromaniaka i pozwoli fanom serii wcielić się w czarodzieja lub czarownicę.

Stworzona w ten sposób postać będzie brała udział we wszystkich zwyczajowych zajęciach w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Młodzi adepci magii uczęszczać będą na lekcje do takich nauczycieli jak: Minerwa McGonagall, Filius Flitwick czy Rolanda Hooch. Nabywcy gry znajdą też w niej atrakcje niezwiązane z rzucaniem czarów i nauką magii. Szczególny nacisk w grze położony został na interakcje z postaciami niezależnymi i budowanie wzajemnych relacji. Wśród napotkanych NPC-ów znajdą się także inne postaci znane z książek, w tym Bill Weasley, Nimfadora Tonks i Albus Dumbledore. Twórcom gry zależy na jak największej wiarygodności produkcji.

W rolę Dumbledore’a ponownie wcieli się Michael Gambon, a Dame Maggie Smith użyczy głosu profesor McGonagall.

To nie jedyni aktorzy, którzy powrócą do swoich ról z produkcji filmowych. W obsadzie Hogwarts Mystery znaleźli się też Warwick Davis, Sally Mortemore, Gemma Jones i Zoe Wanamaker. Aby wziąć udział w rozgrywce i wcielić się w nowego ucznia Hogwartu gracze będą musieli dokonać wstępnej rejestracji. Wydaje się jednak, że każdy mugol otrzyma szansę na spełnienie swoich marzeń.

Harry Potter: Hogwarts Mystery to nie jedyna produkcja ze świata stworzonego przez Rowling, jaka trafi w tym roku na urządzenia mobilne. Drugim tytułem będzie Harry Potter: Wizards Unite autorstwa firmy Niantic. Dystrybuotorem obu tytułów będzie stworzone specjalnie w tym celu Portkey Games.

Premiera Hogwarts Mystery na systemach Android i iOS już 25 kwietnia. Otwierajcie wirtualne okna i czekajcie na sowy z powiadomieniami!

Teksty, które musisz przeczytać:

HBO GO żegna się z „Harrym Potterem”. Młodego czarodzieja zastąpi genialny złoczyńca, czyli „Artemis Fowl”

Przed nami ostatni tydzień lipca — na HBO GO rozpoczniemy go premierą „Zwykłych ludzi”, czyli kultowego filmu z lat z 1980 roku, wyreżyserowanego przez samego Roberta Redforda. Oprócz tego, do serwisu wpadną kolejne dwie części „Gwiezdnych wojen”. Równie obiecująco HBO GO wejdzie w sierpień, zaczynając nowy miesiąc od premiery przeboju „Artemis Fowl”.

Artykuł/VOD 25.07.2020

Dołącz do dyskusji (21)

37 odpowiedzi na “Sowy z Hogwartu już nadlatują. Harry Potter: Hogwarts Mystery za chwilę na iOS i Androidzie”

 1. To tragiczne mieć świadomość bycia w tak mikroskopijnej mniejszości. Ale od lat przestrzegam, że Potter straszliwie okalecza psychikę. Młodzież, która nasiąkła tymi bzdurami, że wszystko jest możliwe, już nigdy nie będzie wartościowymi składnikami społeczeństwa. Jako wieloletni kierownik młodych ludzi nigdy bym nie powierzył poważnego zadania osobie, o której bym wiedział, że rozczytywała się w tej książczynie, albo zachwycała się tymi filmami.

  • Najprawodpodobniej to z Tobą jest coś nie tak, ale dla pewności zapytam – jakie tytuły poleciłbyś młodzieży, aby stała się “wartościowym składnikiem społeczeństwa”? Co ci podpowiada Twoje wieloletnie doświadczenie kierownicze? Kim się najłatwiej kierowało?

   • Singollo
    Proszę powtórzyć pytanie bez tego hamerykańskiego “per ty” a odpowiem

    W dniu 5 kwietnia 2018 23:09 użytkownik Disqus napisał:

    • Trafiłeś w złe miejsce. W złe, znaczy w Internet. Cytat z tzw. Netykiety: “Nie należy się obrażać, jeśli ktoś zwraca się do drugiego użytkownika „per ty”, a nie w formie grzecznościowej, i nie należy się obawiać używania takiej bezpośredniej formy.”
     Także możesz krzyczeć, jęczeć, ale w internecie każdy jest równy i dopóki ktoś nie zdecyduje się na użycie formy per “Pan” chociażby z szacunku, to raczei jej nie uświadczysz.
     Ale nawiasem mówiąc – podziwiam używanie internetu w wieku 80 lat. Osoby 70+ mają nadal z tym problem.

  • ziomeczek ogólnie jest recepta na to. Znaczy na Twoje spięcie, nie na harrego pottera. Trzeba wyluzować. W której popularnej książce bohaterom sie nie udaje wygrać? Oczywiście, każdy pamięta siłaczkę czy Przedwiośnie ale jednak młodzieży lektura ma sprawiać przyjemność a nie sprawiać aby męczyli się nad trudymi dziełami. na to przyjdzie czas, Niech wpierw wyrobią sobie nawyk czytania książki dla rozrywki. A Twoja wypowiedz brzmi trochę tak, że aż chce się zapytać w jakiej sekcie jesteś “wieloletnim kierownikiem młodych ludzi”?

   • Michał Lut
    Naprawdę mam ochotę odpowiadać ale zrezygnujcie z tego “per ty” w końcu mam blisko osiemdziesiątkę i nie będę wchodził w poufałości z… no nie wiem, małolatami ???

    • Po pierwsze skąd osoba po drugiej stronie monitora ma wiedzieć ile jego rozmówca ma lat, żeby dostosować odpowiednią formę? Internet rządzi się swoimi prawami, fajnie, że dajesz radę jednak rzucać się o “per ty” jest mało mądre. Po drugie piszemy na luźnym portalu okołotechnologicznym, pod wpisem o harrym potterze. Warto tutaj walczyć o takie głupoty, niezwiązane z tematem? Nie zrozum mnie źle, zyczę Ci jak najlepiej, choć nie mogę się wyzbyć w tym przypadku złośliwości w postaci ‘per ty’, to jednak, ponownie, niech Ci się wiedzie jak najlepiej… Ale jednak trzeba wyluzować i wziąć sobie do serca co kolega wyżej napisał o netykiecie :)

    • To słuchaj, blisko osiemdziesięcioletni Panie internauto, co na temat twojego pokolenia ma do powiedzenia źle uformowana młodzież: jesteś zatroskany pokoleniem dzisiejszych 20. i 30.-latków? Ty i twoi rodzice stanowicie część pokolenia, które odpowiednio – jako pokolenie (bo o pokoleniach przecież mówimy), nie koniecznie ty personalnie – albo uznawało za stosowne w pewnych okolicznościach wpakować kulkę w łeb sąsiadowi, bo był obcy “rasowo”, albo – to już pokolenie powojenne – radośnie kolaborowało z radzieckim okupantem, najeżdżało Czechy i pięło się po szczeblach komunistycznej kariery. Była garść Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, była garść opozycji. Może ty osobiście należysz do chwalebnych wyjątków. Jeśli tak – gratulacje! Niemniej – nie wiem co wam okaleczało psychikę 70, 80 czy 90 lat temu, ale musiało robić to bez porównania lepiej niż Potter, Pokemony czy inne “zagrożenia duchowe”, bo nawet gdyby moje pokolenie przeleżało resztę życia przed telewizorem, grając na konsoli w głupie gry, to moralnie – jako cała generacja ludzi Zachodu – będzie czystsze, niż wy.
     Dosyć tego bezkrytycznego wychwalania starszych ludzi tylko dlatego, że zdołali utrzymać się przy życiu przez odpowiednio dużą liczbę lat. To żadne osiągnięcie. Moi rówieśnicy są właśnie tacy ugrzecznieni, pokorni i szanujący starszych, że tacy ludzie jak ty czują się uprawnieni do wiecznego pouczania nas. Ja mówię: stop! Spójrzcie na siebie, na spaloną ziemię, jaką zostawiliście za sobą, trując planetę, budując gmachy zakłamanych, chciwych instytucji państwowych i religijnych, grobowce przesadnie wielkich domostw, w których dalej ledwo mieścicie swoje przerośnięte ego. Nie dorastacie do pięt pokojowemu, empatycznemu i wrażliwemu pokoleniu swoich dzieci i powinniście się od nich uczyć.

  • Czy to Pan Panie Andrzeju się podpisuje powyższym psedonimem, który powstał podczas podróży astralnych i sięgania wgląb siebie? Antraesie? Andrzeju Baryko? Feliksie Następny? Kim jesteś?

  • ‘Straszliwie okalecza psychike’ – w kawiarni tak glosno sie zasmialem, ze wszyscy goscie sie na mnie popatrzyli. Dzieki za poprawe humoru :D

 2. Bardzo chciałbym merytorycznie odpowiedzieć wszystkim tutaj mnie atakującym interlokutorom ale ponieważ oni nie potrafią się powstrzymać od tego hamerykańskiego “per ty” dlatego odpowiem jako nowy wpis.
  Jako człowiek prawie 25 lat pracujący wśród młodzieży, miałbym takie kryteria odnośnie poterra i czytelnictwa.
  Gdybym przyjmował do zespołu jednego z dwojga młodych ludzi i oni mieliby bardzo podobne kwalifikacje a decydować miałoby to co czytali w młodości, To zawsze wybrałbym tego co czytał Lema a nie Poterra. Dlatego, że on na pewno byłby większym racjonalistą i logikiem – Poterr kastruje z logiki i racjonalizmu.
  A potem mamy takie konsekwencje:
  Najpierw kreskówki Disneya – zamiast polskich… długo by wymieniać.
  Potem Poterr – zamiast Lema
  Potem Gombrowicz – zamiast Prusa i nawet Sienkiewicza
  A na końcu mamy “inteligenta” który nie jest w stanie przeczytać stenogramu z kokpitu tupolewa i jest zdecydowanym zwolennikiem ZAMACHU smoleńskiego.

  • A kto tutaj mówi, ze nie czytają Lema? Panie Andrzeju, przecież artykuł jest o czym zupełnie innym. Czemu zakłada Pan, że skoro czytają Harrego Pottera to gardzą innymi lekturami? Czemu również od jednego tematu skakać od razu do polityki? Czemu w ogóle szykanować ludzi czytających cokolwiek, nawet jeśli to będą harlekiny. I tak jest lepsze to od nieczytania. Nie można wymagać od młodzieży, że z wypiekami na twarzy będą czytać krzyżaków czy pana Tadeusza. Harry POtter to delikatne próg wejścia do świata lektur i czytania na własną rękę.
   A to, ze podczas reklrutacji wybierze Pan człowieka który czyta lema od człowieka który czyta pottera to mnie ni dziwi. Pan zdecyduje tak, a inny podejmię podobną decyzję na podstawie tego czy dana osoba woli ogórkową czy pomidorówkę. Szanuje Pana poglądy stąd też od osoby w Pana wieku oczekiwać by można podobnego nastawienia. Piszę Pan, ze pracuje z młodzieżą, a jednak wychodzi na to, ze nie za bardzo Pan ją rozumie. Czasy się zmieniają, podejście do wielu rzeczy również i pokolenia – ich myślenie i cele – również.

   • OK – Przyjąłem do wiadomości. Już moje wnuki kiedyś… ale co tam będę się posługiwał wnukami. Powiem po prostu “signum tempopris” pędzącego czasu się już w moim wieku nie przeskoczy. Wszystko ma swoje prawa i swój czas. Jednak trochę mnie denerwuje ta ucieczka od realizmu i logiki niemal we wszystkich dziedzinach kultury. Proszę wpisać w Google hasło: “Anty… 230” tam jest moje credo na ten temat.
    Pozdrawiam AL

    W dniu 6 kwietnia 2018 14:39 użytkownik Disqus napisał:

    • Rozumiem, że cała fantastyka w podgatunku fantasy jest niebezpieczna dla młodych. Tolkien, Le Guin, Howard, Sapkowski? Po ulicach chodzi mnóstwo okaleczonych…

     • Zgadza się. Filmy z gatunku fantasy nie tylko ogłupiają ale i kastrują z logiki. Produkując element, który jak kluski przełyka np. brednie Macierewicza.

      W dniu 9 kwietnia 2018 15:02 użytkownik Disqus napisał:

     • Nie rozumie Pan zupełnie literatury. Nie ma znaczenia w jakim jest gatunku, ważne czy jest wartościowa. Oczywiście, Harry Potter to nie arcydzieło, ale niesie za sobą takie ideały jak odwaga, mądrość, przyjaźń, poświęcenie. A fantastyka to tylko forma dla opowiedzianej historii. A łączenie tego z polityką to zupełnie ślepy strzał. Pani Rowling zrobiła świetną robotę, przyciągając do literatury młode osoby. Być może w przyszłości sięgną do bardziej ambitnej książki.

 3. Ciekawy pomysł na gre, zobaczymy czy im się to opłaci :)
  Ja myślałem, że zrobią coś na wzór pokemon GO ale jak widać nie poszli w tą stronę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...